Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 17:22

Melduje sie z domu. Dupsko mnie boli.

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 17:26

tibby dałaś radę już usiąść ? :O

donatka26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5118
Rejestracja: 27 cze 2008, 19:55

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 18:37

u mnie tez ciężko :ico_olaboga: , krocze mnie boli na całego , siedzieć nie idzie, ani nic, boli od spojenia aż po kość ogonową, masakra,
tibby co stosujesz na ten ból,
a Ty Monika pisałaś też , ze miałaś , długo bolało ? i czym robiłaś, żeby złagodzić ból?


hemoglobina mi spadła do 8, 9 także biorę 2xdzienie tabletkę żelaza, zobaczymy jak to będzie

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 19:02

Donatka kup sobie zel arnikowy na krocze, ja po porodzie używałam i nawet dało się znieść :) Lekarz mi przepisał a zeby kupka była "miękka" płynną parafinę łyzkę na czczo albo na wieczór :-) ja w 4 dobie po porodzie miałam najgorszy dyskomfort bo szew mi się w du.psko wbijał.....

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 19:22

Ja juz 4h po porodzie byłam pod prysznicem. Czułam sie rewelacyjnie!

No to wam opisze może ten mój poród.
Jak wiecie trafiłam na patologie wieczorem, choć lekarz po spojrzeniu na ktg miał opory bo faktycznie skurcze pomimo częstotliwości i siły wcale sie nie pisały. Zbadal mnie i stwierdził rozwarcie tylko na opuszek. To ja do niego ze w takim razie wrócę sobie do domu. A on po chwili namysłu: bez powodu pani by tu w środku nocy nie jechała wiec poslemy pania na patologie.
No to poszłam ledwo żyjąca z bólu na oddział. Zanim mnie przyjęli skurczy co niemiara. Ale położna na nocce super babka, pogadała i sie posmialysmy. Zaś zaprowadziła mnie na sale i podpisla jeszcze raz pod ktg tym razem na jakas godzinę. Skurcze ledwo na 20%!!! A ja sie zwijalam z bólu!!! No to ona o 2 do mnie przychodzi i mówi: wezmę cię ko Jana na badanie. Ja tam muszę to wszystko po swojemu. I wzięła mnie do zabiegowego na samolot. No i rozwarcia brak. Wciąż na opuszek. Wróciłam do sali. Spać nie mogłam, bo skurcze częste ale nieregularne. Nad ranem przed obchodem o wzięli mi ktg podłączyli, a ja cwana juz ze z zapisu nici, przycisnelam sobie trochę mocniej ta diodę monitorująca i co? Skurcze na 70%!!! I ponad. Wzieli mnie na badanie na samolot i tu nagle 3cm! Pani pójdzie na porodowke słyszę. No to czekałam na jej zwolnienie. O 8:10 byłam na porodówce. O 8:30 przez godzinę pod ktg w tych 70% skurczach!!! Mysalalm ze oszaleje a żeby wsadze w ścianę. O jak mi ulżyło jak mogłam zejść z fotela. Pochodzilam, ale było to dobre na chwile tylko. Przy skurczu bol był oglupiajacy. Dali mi piłkę i na niej dopiero mi ulżyło. Skurcze nie były tak bolesne ale męczące bo częste. Powiedziałam na niej do 10 i zaś mnie położna bada i co? 6cm!!! Poszło ekspresem. Przyszła lekarka i po konsultacji z nią doszlysmy do wniosku ze dobre będzie przebicie pęcherza bo u wielorodki zaś od tego momentu idzie juz ekspresem i wkrótce będzie po wszystkim. No to tak zrobiła. Od razu mi strzelilo na 7cm i wymioty! Zmyliło mnie strasznie. Dobrze ze w brzuchu sama woda. Dwie nerki zapelnilam. Potem przeszło mi i położna zasugerowała kąpiel. Poszłam do wanny ale to niewiele dało. Skurcze nie były skurczami całego brzucha tylko czułam jakby mi sie tylko kurczyla szyjka. Pod samym brzuchem. A brzuch miękki. Sila i częstotliwość skurczy mega częste. Po kąpieli kolejne ktg i badanie i 8cm. Starałam się chodzić ale nogi mi sie uginały z bólu. Ledwo żyłam. Do tego strasznie gorąco mi było. Położyli mnie na fotel i badanie. 9cm. Wstałam na moment i wieszalam sie na M. kołysząc biodrami. I bach! Parte!!!! Szykowali mi juz fotel. Weszłam na niego i 10cm i rodzimy. 43min bolesnego parcia w skurczach oglupiajacych i odczuwalnych każdym nerwem. Niestety okazało sie ze Tom ustawił sie do wyjścia najszersza z możliwych opcji główki i bez nacięcia nie dalabym rady. No a nacięcie czułam :( dwa razy ciela. Raz chciała minimalnie ale to nie wystarczyło. Musiała po jakimś czasie dociac. Wszystko czułam! Słyszałam nawet szczęk nożyczek. Koszmar! Ale gdyby nie M.i jego zapewnienia ze dam rade i jestem dzielna to bym w życiu nie urodziła SN. W końcu po wielu ciężkich partych wyszła główka i potem jeden party i hlup. Tom na świecie. Dostałam go od razu na brzuch. Był taki słodki i ciepły.
M.przecial pepowine dumny. Podobało mu sie. Łożysko poszło ekspresem z młodym wciąż na brzuchu.
Na moment szycia wzieli małego na ważenie. M.byl przy nim cały czas. Dostałam jakiś oglupiajacy lek niby na znieczulenie na szycie by się rozluźnić ale oprócz zamykających sie oczu czułam wszystko. Każdy szewek i każde zaciągnięcie. Lekarka starała sie być delikatna ale mnie bolało juz wszystko.
Po szyciu mogłam sobie z maluchem poleżeć spokojnie na sali 2h. Cycowalismy w tym czasie w najlepsze. M.pojechal do Bobika a ja potem na sale na położnictwo z maluchem. Na sali byłam 2osobowej. Lazienka w pokoju. Po 16 była u mnie mama i pomogła mi sie wykąpać i ubrać w swieza piżamę. Chodziłam jak ta lala. W ogóle nie czułam jakbym rodziła kilka godz wczesniej. Wszystko minęło. Kryzys bólu krocza mam od wczoraj. Ciągnie tak ze ledwo siedzę.
Teraz w domu okłady robię z kory debu.
Cyce powoli coraz pełniejsze. Suki bola juz. Maltanem smaruje.
No to by było na tyle.
Podsumowując poród szybki aczkolwiek bardziej bolesny. Szkoda ze cieli krocze ale to dla dobra Toma też było. Na szczęście wiecznie bolec nie będzie.
Zdj wstawie jak zgram z kom na kompa. Póki co na fb zdj dwóch braci.
Pozdrawiam. Idę pod prysznic i pokremowac obolale sutki.

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 19:29

Tibby rzeczywiscie szybko poszło.Nawet nie wiesz jak zazdroszcze naturalnego porodu. Marze o nim ostatnio :-)
Zdjecia na fb widzialam - cudne chłopaki,a Ty bardzo dzielna!

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 19:54

Szarym mydłem w płynie przemywaj krocze, albo roztworem tantum rosa. Ja robiłam na zmianę. A osuszałam się papierowym ręcznikiem.
Dzielna byłaś i szybko poszło :) Masz swego ukochane szkraba przy sobie i to najważniejsze :) Normalnie patrzyłam na zdjecie Twoich chłopaków i coraz bardziej mam myślenie o 2 dzidzi :)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 20:23

TIBBY, DONATKO dobrze, że już jesteście!

Tibby, opis super! Tylko...
...tylko mnie tym cięciem i szczękiem nożyc bardzo wystraszyłaś...ja sie tego tak boję :-( o szyciu nie mówię już.

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 20:36

Malgorzatka powiem Ci ja tez sie balam naciecia przez cala ciaze, przy porodzie zapomnialam, a jak juz przyszlo co do czego to wszystko jedno mi bylo. Ja czulam tylko jakby mi ktor paznokciem po skorze przejechal, ale to dlatego, ze wiedzialam kiedy mi bedzie ciela i sie skupilam na tym. Szycia nie czulam ;)bo w sumie myslalam o synku. Nie ma zle. Dla dzieci przezyjemy ;)

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

Re: wiosna-lato 2013

12 lip 2013, 20:41

mama2013 ale ja nie chcę być ani nacięta ani szyta- boję się i dwa razy rodząc tego uniknęłam, więc nie wiem dlaczego teraz strach mnie paraliżuje teraz...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: maximllCeap i 1 gość