Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:36

Re: oktoberteam 2006

06 wrz 2013, 11:39

Hey

Bardzo sie ciesze ze poki co ;) Jasiowi sie podoba szkola...
A zdjatka na fb, taki maly wypad, poki pogoda jeszcze w miare i nie zbyt duzo nauki w szkole :)
Wlasnie zrobilam przeglad butow cory, niektore jak nowki a juz za male :(

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:37

Re: oktoberteam 2006

06 wrz 2013, 18:34

Hej! Maciusiowi też podoba się w szkole. Dostał już dwie szóstki i piątkę :ico_haha_01: Jest zachwycony tym faktem, ale powiedzmy sobie szczerze w szkole nie ma ocen, istnieje ocena opisowa, ale takie stopnie małego mobilizują. Czy wasze dzieci dobrze czytają??
riterka, my już po zebraniu. Pani super, starsza, doświadczona, jest metodykiem nauczania początkowego. Musiałam się trochę nagimnastykować, żeby trafił do tej klasy. Udało się, ale...klasa liczy 29 uczniów :ico_szoking:, więc mój entuzjazm przygasł.
lala, witaj! Mój synek jest listopadowy i mam podobne obawy.
asiu, Wiki zawsze była dużą dziewczynką, a z tą cierpliwością, to u mnie różnie bywa. Maciej potrafi mnie doprowadzić do białej gorączki, od kiedy mam Marię mam więcej cierpliwości.
maritta, gratuluję drugiego synka. Chłopcy będą mieli cudowny kontakt! Ale fajnie!!! Jak patrzę na Maryśkę, to chyba chcialabym trzecie dziecko, ale... :ico_nienie: trzeba pomyśleć o sobie. To już nie ten wiek :ico_nienie:
felicity, duże są twoje dzieciaczki. Maciuś podrósł w wakacje, ale mierzy 119cm, taki z niego maluszek.Mój mąż podobno też był taki niski, dopiero później wyrósł.

Awatar użytkownika
lala
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1007
Rejestracja: 11 lut 2008, 01:23

Re: oktoberteam 2006

07 wrz 2013, 15:18

Witam.
Mati niby zadowolony ze szkoły , ale ostatnio zaobserwowałam rano jak ustawiali się w pary przed szatnią to stał tak z tyłu i z nikimi nie rozmawiał .Tak mi się jakoś smutno zrobiło.Wypytuje go , ale on twierdzi że jest fajnie i że bawi się przeważnie z jednym chłopcem z którym chodził do przedszkola i czasem jeszcze z nowo poznanym .Moze jestem przewrażliwiona bo chętnie chodzi do szkoły i mówi że w szkole jest fajniej niż w przedszkolu.W poniedziałek mam zebranie .

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:36

Re: oktoberteam 2006

07 wrz 2013, 17:41

hey

Oj chloe zazdroszcze Ci cierpliwosci bo my czasem nie wyrabiamy, wiki to istna zlosnica. co do czytania to pisalam ze wiki plynnie czyta, ale jest juz w 2-giej klasie, a po polsku nauczyla sie z babcia :)

Jesli chodzi o temat szkoly, to wydaje mi sie ze wazne jest podejscie rodzicow, sposob przekazania ze nauka moze byc fajna. Wiki ma malo bliskich kolezanek ale to bardziej z tyt ze chyba bardziej "wydoroslala" niz jej przyjaciolki, ona woli na przerwie poczytac niz biegac po placu. My oboje z mezem po ekonomii i kochamy czytac, gdy widzi nas z ksiazka to sama tez tak robi :), a matme (musze sie pochwalic) ma we krwi :), w mojej rodzinie juz pradziadek byl ksiegowym, wiec gdzies tam sie te cyferki przewijaja :)

W kazdym razie uwazam ze nie powinno sie zbyt wiele wymagac od dziecka, wszystko powinno przyjsc naturalnie, pielegnowac zainteresowania i sprawic by szczesliwe dziecinstwo trwalo jak najdluzej :)

Lala z tego co zrozumialam to synek w 1-wszej klasie tak? wszystko jest nowe, trzeba nagle "dorosnac" wiec pewnie kazdy dzien bedzie inny, przyniesie cos nowego wiec i dziecko inaczej odbiera nowa rzeczywistosc :) Uwazam ze szkola to duze przezycie dla kazdego dzieciatka...

zycze wam kochani milego weekendu i szkolniaczkom duzo frajdy w szkole

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:37

Re: oktoberteam 2006

09 wrz 2013, 13:58

Hej!
lala, spokojnie. Daj małemu czas, mój nieraz też lubi stanąć z boku i obserwować. Maciej jest indywidualistą i pewnie nieraz trudno mu będzie być ze wszystkimi. Tak to już bywa z dziećmi, które przez dłuższy czas są same.
asiu, fajna ta twoja mała i super , że czyta. Ja też kocham książki a mój mąż sport. Efekt jest taki, że Maciej woli biegać i grać w piłkę, ale gdy mu czytam uwielbia, to nasz taki wieczorny rytuał. Co do czytania, to u nas kiepsko. Dopiero w sierpniu zaczęłam z nim pracować, bo przecież wg reformy dziecko ma poznawać literki dopiero w szkole. Niestety na zebraniu poczułam się okropnie, bo wg wychowawczyni dziecko powinno czytać ,gdy zaczyna pierwszą klasę :ico_szoking: . Zatem Maciuś jest w tyle za innymi dziećmi...Czyli reforma swoje i szkoła swoje...A ja chciałam przedłużyć mu dzieciństwo :ico_noniewiem: Co do pozostałych zadań m.in. matematycznych, to Maciej radzi sobie świetnie.

Awatar użytkownika
johanna33
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:36

Re: oktoberteam 2006

09 wrz 2013, 15:20

To na co dzieciom szkola jak maja juz czytac, to samo sobie przeczy. wypracowania tez juz maja pisac?
Poza tym kiedys szkole sie zaczynalo w wieku 7 lat (ja mialam dobre7,5) i nie wiem czy byla poruszana kwestia zdolnosci czytania, ja chyba nie potrafilam jeszcze czytac, nie pamietam.
Tu nie ma zadnych nakazow ani zakazow. Wiki znala alfabet gdy szla do 1-wszej klasy ale nie potrafila zlepic z nich slow, ale w jej klasie byly takie dzieci co juz czytac potrafily. Zadaniem szkoly jest uczyc, z jakiego niby tyt ja mam to robic???

Matma uwazam ze jest akurat nieco za trudna, wiki b.dobrze sobie radzi ale uwazam ze nieco za wiele od tych maluchow wymagaja.
Druga klasa zaczela sie tez od niezlych kolosow matematycznych, ale poki co wiki nie steka ;) ale gdzies za tydz zaczyna tabliczke mnozenia....

chloe
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 07 sty 2010, 16:37

Re: oktoberteam 2006

09 wrz 2013, 18:20

asiu, mnie właśnie to zdziwiło.Maciej zna alfabet, czyta proste wyrazy...Sama nie wiem, co o tym myśleć. Ja podobno czytałam b.dobrze, gdy szłam do szkoły i nauczyłam się tego w przedszkolu, ale każde dziecko jest inne.....

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

Re: oktoberteam 2006

09 wrz 2013, 20:09

no to ja was zaskoczę ale edukacją Jaśka zajął się Krzysiek i w sumie znalazłam swój stary przedszkolny elementarz i chłopaki się nim odpowiednio zajęli jeszcze w zerówce, natomiast przez wakacje Jaś czytał inny elementarz nie powiem, że czyta płynnie ale czyta fajnie składa wyrazy, ale u nas też bardzo silne geny matematyczne :P z obu stron i Jaś nie odbiega od tego także liczenie ma zaawansowane nawet ostatnio słupki rozwiązywał ale zdolności plastycznych to on nie ma :P
czytanie to też nasz wspólny rytuał w piątek Jaś się zapisał do biblioteki zupełnie sam się tam udał i nawet wypożyczy książkę o owadach.

Awatar użytkownika
Maritta
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1817
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:44

Re: oktoberteam 2006

11 wrz 2013, 13:24

A moje tylko zabawa w glowie, kucki pony- 24 h by odgrywaly scenki :-) w szkole pani mowi, ze ok ze gaduly, ze Lila z koncentracja troche nie baldzo, ze Rozi ja przywoluje do porzadku ;-) ale Lila to dziecko wyobraznia, eteryczna dusza ;-)
Czytaja obie, Lila niechetnie ale sie zmusza, Rozi chetnie i plynniej :-P

Jestem nerwowa w tej ciazy, pogoda mnie dobija, znow mam hustawki nastroju eeehhh zycie ;-)

Karola typy imion sa, zmieniaja sie czesto mi podobal sie Cyprian, Jozef etc. Bartkowi ostatnio Beniamin ale zbrzydlo po tygodniu (jak mi Cyprian), Roch mu jeszcze pasuje no i obojgu Teodor ;-) nie zawiodlam??? :-P
Lili kupuje na 122 Rozi na 116, buty 31 L i 29 R :-)

Awatar użytkownika
riterka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9316
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:26

Re: oktoberteam 2006

11 wrz 2013, 19:36

Martuś gdzieżbyś mogła zawieść ja obstawiam Roch Teodor piknie :)

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość