onaiobcasy
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2013, 18:04

Re: ciasteczka

27 lut 2013, 19:32

Znalazłam właśnie taki przepis na ciasta, który mnie zainspirował :) http://wrzacakuchnia.pl/przepisy/ciastk ... iasteczka/

lilo

Re: ciasteczka

04 maja 2013, 14:13

Ciasteczka z kleiku ryżowego


Składniki:

1 paczka kleiku ryżowego bezsmakowego
3 jajka
1 kostka miękkiego masła
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
pół szklanki cukru
cukier waniliowy (16 g) (niekoniecznie)
4 czubate łyżki wiórków kokosowych
4 czubate łyżki sezamu (można zrobić z samymi wiórkami)

Ponadto:

dżem do wypełnienia ciastek ( można zrobić bez)

Wszystkie składniki połączyć razem, wyrobić.

Formować kulki wielkości małego orzecha włoskiego, układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w niewielkich odległościach (trochę urosną). W każdej kulce zrobić wgłębienie okrągłym końcem drewnianej łyżki (lub palcem :ico_oczko: )

Piec w temperaturze 180ºC przez 20 - 25 minut, do złotego koloru.

Po ostudzeniu wgłębienia napełnić dżemem (jeśli dżem jest kupny, najpraktyczniejszy jest wyciskany).


Obrazek


Pyszne - polecam!

lilo

Re: ciasteczka

24 wrz 2013, 19:54

Ekspresowe ciasteczka orzechowe


Składniki:

220g miękkiego masła
50g cukru pudru
aromat waniliowy
300g mąki
100g drobno poszatkowanych orzechów laskowych
szczypta soli
dodatkowo:
cukier puder do obtoczenia

Masło ucieramy mikserem przez 2 minuty. Dodajemy resztę składników i mieszamy na jednolitą masę. Formujemy z ciasta kulki wielkości orzecha włoskiego i kładziemy na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy 12-15 minut w temperaturze 170-180oC. Jeszcze ciepłe ciasteczka obtaczamy w cukrze pudrze.

Obrazek


Przepis zaczerpnięty z bloga Mała Cukierenka - pyszne, rozpływające się w ustach ciasteczka - naprawdę polecam!!!!

gosiaczek2308
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2013, 11:44

Re: ciasteczka

27 wrz 2013, 08:16

Ostatnio zrobiłam ananasowe słoneczka:):)Ciasteczka te okazały się rewelacyjne:):)Przepis poleciła mi koleżanka. Znalazła go na http://www.bestlunch.pl Wiem, że te ciasteczka zagoszczą w moim domu na długo.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: ciasteczka

17 paź 2013, 16:37

U nas padł pomysł imprezy hallowenowej i planuję zrobić takie krwawe ciasteczka - ups zdjęcie jest zaduże :( nie mogę dodać
chodiz o bezy z wiśniową konfitura na górze z bloga moje wypieki w każdym razie ;)
Już testowałam jeden przepis stamtąd i było mniam, mniam, mniam... :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: ciasteczka

18 paź 2013, 15:35

Super pomysł chyba zgapię na moją imprezę, bo własnie się zastanawiałam nad jakimiś przepisami i nic oprócz dużej ilości sosu pomidorowego mi nie przychodziło do głowy.

Awatar użytkownika
szpilunia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 316
Rejestracja: 20 sty 2012, 15:57

Re: ciasteczka

04 lis 2013, 16:45

A ja łakomczuch zorbiła straszną głupotę i zamówilam całą książke moje wypieki i desery... cały weekend planowałam co kiedy upiec i robiłam listy zakupów. chyba te 3 kilo, które mi spadło, wroci
- :ico_nerwusek: - sama na siebi :P

Makaroni
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 149
Rejestracja: 23 wrz 2011, 20:03

Re: ciasteczka

20 lis 2013, 13:14

szpilunia - nie patrz tak na to, bo jak pieczesz, to najpierw nasycisz się zapachami, a poza tym, zawsze coś spalisz, jak ugniatasz ciasto, albo pomieszasz coś 10 min łychą. :) Po takim godzinnym pieczeniu, to akurat się wyrówna jak zjesz kawałek ciasta. :D
My też pieczemy zresztą z tej ksiązki i jakoś specjalnie to nie są ciężkie ciasta. U nas w domu to bywały takie, gdzie była masa ciężkiego kremu, a teraz można zrobić wszystko.

gosiaczek2308
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2013, 11:44

Re: ciasteczka

12 gru 2013, 09:21

Polecam Wam smaczne ciasteczka korzenne. Są łatwe w przygotowaniu:) Przepis znalazłam na http://www.bestlunch.pl Pozdrawiam :-)

DoradcaFrisco
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2013, 10:00

Re: ciasteczka

29 gru 2013, 20:28

Polecam sprawdzony przepis na miodowe pierniczki z cynamonem :) Smakują dobrze przez cały rok, nie tylko na święta.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość