Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 18:52

Kasiala a to nie wiedziałam :ico_wstydzioch:

Qanchita aj to ja źle zrozumialam :ico_wstydzioch: :-D szykowac sie spac?? ja dopiero zaczynam o 21 tak dziewczyny chodzą mi spac czasem po 22 albo i później :ico_olaboga:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 19:06

u nas katar tez juz jest 2 tygodnie i przez to nie chodzi do zlobka i do tego przyplatała sie jelitowka ale juz dzis jest dobrze bo kupsko tylko 3 razy a zuzka 2

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 19:44

u nas jak na razie nie ma chorobiska pfu pfu żeby nie zapeszyć,ale za to tamta jesień i zima dała mi w kość :ico_placzek:

Bardzo pilnuje dziewczynki teraz no i podaje tran zalecił mi pediatra :-)

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 20:44

u nas tez wciaz katar i tez woda z nosa.dodatkowo znowu od sliny ma podraznione tym razem bródkę ;/

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 22:36

szykowac sie spac?? ja dopiero zaczynam o 21 tak dziewczyny chodzą mi spac czasem po 22 albo i później :ico_olaboga:
Heh...no długo mi szło szykowanie :ico_oczko: Obiad na jutro gotowałam...ale teraz już mykam bo o 4:40 pobudka :ico_zly:
Na co dzień też siedzę do 1 w nocy :ico_oczko:

Mamusia28
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 933
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:37

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 23:03

hej u nas ząbkujemy...Marysi wychodzą cztery czwórki na raz, noce to masakra. dalam jej paracetamol dzisiaj zeby cos sie przespac. co do ciuchów to....kolezanka mojej szwagierki czyści szafy i od kilku dni przynosi mi siatami ubrania w rozmiarze 92-110 - wszystko markowe typu Wójcik, czesto wygladaja jak nie uzywane. Ja sama tez chodze do lumpexu ale rzadko bo nie ma kasy nadal:( Marysia już biega jak stary- szybko sie rozwinela pod tym wzgledem, niestety slabo jej idzie mowa. Ciesze sie bo chetnie siedzi na nocniku, pokazuje jak zesika sie w pieluche i czasami jak sie jej chce sikac- jak zdazymy to wysika sie lub zrobi kupke na nocnik. mam probkem z piciem i jedzeniem....... nie potrafi trzymac niekapka, butelki, sztuccy i jesc sama. Paluszkami radzi sobie super ale wspomagaczami kiepsko.....

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

02 paź 2013, 23:13

Mamusia28 ,ale na jedzenie sztuccami jeszcze Marysia ma kupe czasu.U mnie Marcinek tylko rączkami je.Najpierw musi w taki sposob nauczyc się nimi operować więc spokojnie.
Na trzymanie butelki tez przyjdzie czas.Marcine w lipcu sie nauczył,ale wiadomo,że każde dziecko inaczej.


My nie nocnikujemy.Po Marcinku nawet nie widak jak kupe robi wiec uwazam,ze jeszcze nie pora.

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 paź 2013, 10:15

hejka :)
Qanchita długo siedzisz :-) ja to o 23 jak sie położe to od razu usypiam ;-) w sumie my wstajemy po 9 :-D :-D

Mamusia28 ajj to ząbkowanie najgorsze ... ooo na nocniku to dobrze czym szybciej tym lepiej :-D na sztućce jeszcze za wczesno.A jesli o mowe chodzi to jeszcze ma czas .Mojej kuzynki synek skonczyl 2 latka w lipcu i jeszcze nie mowil dobrze :ico_sorki: ja nie mogłam go za nic zrozumiec.A moja starsza corka ma lekko mowe od samego poczatku zobaczymy jak to bedzie z Kasia :-)

Kasia to jak jej dam parówke czy bułke to ona woli sama jesc paluszkami :-D niekapka nauczyła sie trzymac bo widzi jak Maja czasem pije z niego i butelke tez zaczyna sama trzymac :-)

Czas na kawusie :ico_kawusia: dzis pobudka byla chwile przed 9 :ico_wstydzioch: :-D

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 paź 2013, 10:24

Dokładnie - wiec Mamusia28 spokojnie.
Zamartwiasz sie na zapas.Dzieci w tym wieku mowią pojedyncze wyrazy i to typu mama,tata ,daj,nie ,tak i to i tak nie zawsze.
Syn od mojego kolegii zaczal mowic jak mial 3 lata i lekarze stwierdzili,ze jest ok.Niczego nie przyspieszać.Każde dziecko ma swoj czas.
A co do sztucow to zazwyczaj ok 2 roku zycia dzieci powolutku zaczynają tak jeść.

Nasze dzieciaczki są jeszcze malutkie i mają mnostwo czasu na zdobycia takich umiejetnosci.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

Re: Letnie dzieciaczki 2012

03 paź 2013, 10:30

hejoł :)

Kaja dopiero teraz zaczyna chodzic sama ale to też jeszcze nie tak ze isę puszcza i idzie tylko odrywa rękę od łóżka i parę kroczków. Je widelczykiem ale to tylko ziemniaki lubi naleśniki czy parówkę zupy łyżką nie umie a co do mowy to pięknie, świadomie mówi mama, tata, dada (dziadzia) baba i da (dać) ta (tak) ne (nie) hopa (piłka) i jeszcze mnóstwo tego rodzaju właśnie

Ja chodze spać uwaga... wczoraj np o 21:50 już spałam :-ocy bo gdy dostaje ataku kaszlu to często kupa przy i wstasję koło 8 i póki chora to w nocy pobudka na przebieranie kupy bo jak chora i dostaje ataku kaszlu to jej kupka wychodzi też a kupy wciąż ma takie rzadkie że wystarczy pruknięcie i jest z kupą :ico_chory:

Co do ubrań to ja mam mnóstwo bo M siostrze córce i po moej siostrze córce ale teraz bede je oddawać mojej siostrze bo zaciążyła :ico_brawa_01: więc piwnica mi się zwolni :-D

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość