Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 13:14

Nie no nie mowimy,ze rajstopki dopiero przy mrozie,ale jak jest ponizej 8-9 stopni i wieje zimny wiatr to wtedy.
Ja ubieram Marcinka tak jak siebie.Rajstopki tylko jak ma cieniutkie spodnie,teraz nosi takie z podszewką wiec nie ma potrzeby moim zdaniem.

Gosia ,a moze katar od zębów? Nam lekarka powiedziala,ze katar moze nawet 3 tyg trwac i poki zielony nie jest,nie ma goraczki to zeby sie nie martwic.No chyba,ze wlasnie kaszle.
Ja zawsze przez katar zapalenie oskrzeli łapie bo mi wlasnie spływa.

Co do kasy to na slub jeszcze jako chrzestni nie dawalismy hehe:P za jakies kilkanascie lat moze.
Ale 500 zł dla mnie i tak dużo.Ale może to tylko ja mam takie.Marcinek dostal od chrzestnych mate eudukacyjna i gwawerowane sztucce.Bardzo fajna pamiątka.
Ja ogolnie jestem przeciwnikiem dawania dzieciom przy takich okazajc duzej gotowki albo drogich prezentow np na komunie. Moim zdaniem zatracil sie gdzies sens tego wydarzenia i dzieci zaczynaja tylko na prezeny czekać i sie miedzy soba przescigiwac " kto dostal drozsze i lepsze" :-(

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 13:29

Młoda ma wyższe skarpety teraz tk jak jest 10-12 stopni... Ja będzie zimniej około 5 założę rajstopy ale cieńkie bawełniane.
A te frotowe to dopiero przy mrozach. Pod kombinezon też zakładam rajstopy ale te cieńkie. Nie wiem jak teraz... bo rok temu dziecko w wozku mi siedzialo/leżało a teraz biega.

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 13:34

JA Matyldzie pod kombinezon zakładałam tylko rajstopy, bez spodni.

Madleine podzielam Twoje zdanie :) ja obu moim chrześniaczkom na chrzest kupowałam grawerowane smoczki

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 14:17

JA Matyldzie pod kombinezon zakładałam tylko rajstopy, bez spodni.
no ja też, a w ogóle apropo zakupów siostra Maksiowi kupiła wczoraj w ciuchach taką super kurtkę nexta :ico_brawa_01: czyli jeszcze muszę spodnie jakieś kupić i już obkupiony na zimę :ico_haha_01:
Madleine podzielam Twoje zdanie :) ja obu moim chrześniaczkom na chrzest kupowałam grawerowane smoczki
ja zdanie też podzielam co nie znaczy, że się do niego dostosowuje. Po prostu przyjęło się że tyle się daje no i nie odbiegam od tego tylko tez tyle daje. Na komunię nie chrześniaka 300zł daliśmy. Dlatego uważam że te 200zł na chrzciny ok :ico_sorki:
Pod kombinezon też zakładam rajstopy ale te cieńkie.
to kiedy zakładasz kombinezon?
Rajstopki tylko jak ma cieniutkie spodnie,teraz nosi takie z podszewką wiec nie ma potrzeby moim zdaniem.
Maksio rajstopy albo pod spodnie dresowe albo pod jeansy - nie ma z podszewką tylko normalne.
No chyba,ze wlasnie kaszle.
on kaszle rano jak mu tylko spływa :ico_noniewiem:

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 14:47

No napisałam przecież poniżej 5 stopni, bliżej zer kombinezon a pod niego rajstopy bez spodni typu dżinsy.
Ubieram małą na wyczucie i pod siebie tzn. warstwowo jak siebie :) mając na uwadze ze okrywam kocem czy ze ona siedzi a ja cisne wózek.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 15:39

No napisałam przecież poniżej 5 stopni,
nie Ty napisałaś
Ja będzie zimniej około 5 założę rajstopy ale cieńkie bawełniane.
czyli rozumiem, że przy tej temperaturze dopiero spodnie i rajstopy cienkie
A te frotowe to dopiero przy mrozach.
dalej rozumiem że przy mrozach rajstopy frotowe plus spodnie.
Stąd moje zdziwienie kiedy w ogóle zakładasz kombinezon :-)

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 17:35

"bliżej zerakombinezon, a pod niego rajstopy bez spodni typu dżinsy" - pod kombinezon nie zakąłdam spodni nigdy. Jedynie jak była maleństwem to zakładałam tuż po narodzinach.
Kombinezon zakładam dopiero jak jest zimno, czuć zimę porządnie :)
A jak nie ma tragedii wystarcza kurtka zimowa, spodnie, a pod nie rajstopy frotowe.
Teraz już jasne :P ?

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 17:57

No spoko ;-) teściowa mi nagadała ze oni tez za dwie osoby zaplaca 180zl ale w sumie co mnie to obchodzi mogli zrobic w domu..jesli mowice ze 200zl to tak dam;-) teraz kupilismy meble kuchenne aj ta kasa leci strasznie...

ooo matko ale dyskusja o tym ubraniu ;-) Ja np załozylam dzis Kasi rajstopki było ciepło ale wiaterek był na to cienkie spodenki.Ja juz dawno zakładam rajstopki i nie uwazam ze przegrzewam ją .Mai tak samo robiłam ;-)

gosia888 pewnie inhalacje zeby robic,a usuwasz mu ten wodnisty katar??? bo ja to disyc czesto robie jak maja wode w nosku najpierw wpuszczam sól fiz.do noska a pozniej wyciagam i wpuszczam nasivin bo on wysusza dobrze . ;-) kaszel najgorsze co moze byc eh.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 20:04

Teraz już jasne :P ?
jasne :-) ja też nigdy pod kombinezon spodni nie zakładam normalnych bo by biedak nóg nie mógł zgiąć :-D
teściowa mi nagadała ze oni tez za dwie osoby zaplaca 180zl ale w sumie co mnie to obchodzi mogli zrobic w domu
no dokładnie. A jakby zrobili w knajpie i zapłacili 500zł to co to znaczyłoby że 500 masz dać? A po za tym co liczenie że ma się zwracać chrzciny. Na chrzciny prezent dostaje dziecko a nie zwrócić ma się ta impreza.

A co do Maksia dwójka mu górna idzie, więc pewnie stąd ten katar no ale idę sprawdzić do lekarki bo kaszel się przyplątał do tego :ico_zly: a w ogóle w środę wyjeżdżam i mam nadzieję że do tego czasu będzie zdrowy :ico_sorki: bo ostatnio zamiast 3h śpi po 1h w dzień :ico_olaboga: i taki marudny się robi.

Awatar użytkownika
aneta11
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 554
Rejestracja: 12 sie 2010, 10:57

Re: Letnie dzieciaczki 2012

09 paź 2013, 20:51

gosia888 ja robilam chrzest w domu na prawie 40 osob i dalam rade i nikt mi nie dawal po 300zl a wydalam kupe kasy na przygotowania to tez sie liczy .Aj czasem z teściowa czesto gadac najbardziej wkurza mnie to ze czyta WSZYSATKIE LISTY do meza na jego adres niektore przychodza po co to otwiera a maz oczywiscie słowem sie nie odezwie wrrr......!
aa to pewnie przez zęby ... ale kaszel jak jest to moze byc grypa a nie zęby . ja na kaszel tyle mam lekow ze nazw juz nie pamietam... mam cos na noc zeby dziecko mniej kasłało nazywa sie "SINECOD" 10 kropli Kasi dawalam zawsze ;-)

A na kaszel na inhalacje mam PULMICORT chyba dobrze napisalam jest super szybko pomaga jest drogi ale ja od siostry męza go biore ona ma refundowane bo dziec maja astme ...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość