katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

29 paź 2010, 16:27

Moj Mikolaj tez mial ten problem jak zaczelam dokarmiac sztucznym mlekiem a nadodatek niechcial pic wody ani cherbatki koperkowej wiec polozna doradzila mi zeby do mleka dolewac wodyi tak na 100ml dolewalam 20 ml czasem staralam sie aby dziennie wypijal okolo 60-80 ml wody im wiecej tym lepiej i kupki zaczely byc czesciej i luzniejsze :) :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

Re: Problemy z kupką przy sztucznym karmieniu

18 paź 2013, 13:30

cześć
a jeżeli są rzadkie? od tygodnia je tylko mm i kupy od dwóch dni są co posiłek, na całe plecy., czasem taka plastelinka się zdarzyła, ale przeważają rzadkie. Przy moim mleku też tak było. je co 4 h, jest najedzony, na noc mm bez dodatków. muszę poćwiczyć z nim zjadanie zupek, na razie ledwo przełknie ok 50ml. czy może prowadzić to do odwodnienia?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: Problemy z kupką przy sztucznym karmieniu

20 paź 2013, 09:44

cześć
a jeżeli są rzadkie? od tygodnia je tylko mm i kupy od dwóch dni są co posiłek, na całe plecy., czasem taka plastelinka się zdarzyła, ale przeważają rzadkie. Przy moim mleku też tak było. je co 4 h, jest najedzony, na noc mm bez dodatków. muszę poćwiczyć z nim zjadanie zupek, na razie ledwo przełknie ok 50ml. czy może prowadzić to do odwodnienia?
wlasnie ja mam ten sam problem bo odkad wprowadzilam Patrykowi MM to kupy sa albo papkowe albo rzadkie. teraz tez jak dostaje do mleka kaszke manna to juz w ogole tylko zacznie Patryk jesc odrazu slysze ze w pampersa leci rzadka kupka. tez sie boje ze to zle... z zupami tez mam problem bo nie chce mi ich jesc, pic jakichkolwiek innych plynow jak mleko tez nie chce pic... herbata bleee, woda bleee, soki bleee nic temu dziecku mojemu nie podchodzi :ico_noniewiem:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: Problemy z kupką przy sztucznym karmieniu

20 paź 2013, 18:40

kurcze dziewczynki dziwnie macie z tymi kupkami :ico_noniewiem: moja mała do czasu jak tylko piła MM to kupki były do 3 razy dziennie i takie jak jajecznica normalna..teraz kiedy je już obiadki i deserki kupa potrafi być co drugi dzień i wtedy jest naplecno-brzuszna i taka własnie zadkie nie wiem czemu tak jest,ale jest tłumacze to,ze idą zeby i moze dlatego taka kupa jest,ale sama nie jestem do końca przkonana,najwazniejsze,że małą nic nie boli. wiec ja kurcze chyba nie pomoge :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Sosna
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3681
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:20

Re: Problemy z kupką przy sztucznym karmieniu

21 paź 2013, 09:57

raz jak ściągnęłam pampersa to myślałam, że mi ta 'kupa" się wyleje. może siku dorobił.
jak karmiłam piersią to jadł co 2h, potem mm wystarczało mu na dłuzej i doszliśmy do 4h, zjada wtedy 120ml, Twój Patryk chyba więcej. w nocy zjada 150 ml. i nie ma szans, żeby zjadł wcześniej. czasem jak zje 3-4 rano i mi się wydaje, że rano marudzi bo głodny o 7-8 i jak mu podaje to tak się drze i dochodzimy o 6h i wtedy zjada. Już się nauczyłam, żeby nie podawać wcześniej, bo tylko wylewam i złości są. i wiesz co chyba nie lubi słodkiego Sinlac czy kaszki nie znosi, a wczoraj zjadł cały słoik indyka z dynią Gerbera, wprawdzie od połowy buzia nie otwierała się chętnie, ale po mnie nie pluł. Pierwsze jego mięso. Najbardziej lubi dostać coś do ręki - memła bułkę piętkę, marchewkę, czy wyciskałam mu sok z winogron na języczek, ale jak coś ma przełknąć to się krzywi i otrzepuje i wypluwa. Np nie wypija mi kaszki w mleku, kiedyś na śpiącego mu podałam, to po paru zassaniach oczy jak 5zł :D
i po tym wczorajszym indyku dałam mu na noc espumisan, bąki lecą a kupy nie było, ani w nocy ani rano, a tak to już by dwie rzadkie były.
zastanawiam się czy to NAN, ale Ty dajesz chyba coś innego? i NAN chyba ma więcej żelaza.
Misiu, Milenka to w ogóle twarda zawodniczka :)

Awatar użytkownika
nikka12
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 175
Rejestracja: 25 maja 2012, 09:06

Re: Problemy z kupką przy sztucznym karmieniu

31 maja 2016, 12:55

Jeśli zdarzają się zaparcia przy sztucznym karmieniu powinno się zmienić mieszankę, można też podawać śliweczki ze słoika a jak nie pomoże zapytać lekarza czy można podać dicopeg junior, jest przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca ale zawsze trzeba pytać przez zastosowaniem u tak małych dzieci.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość