monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

01 lis 2013, 07:34

witajcie

dzis swieto wiec postawie [*] swiatelko pamieci za tych ktorzy odeszli. za wszystkiech Waszych bliskich i za wszystkie aniolki.

Tesciu juz jest na sali pooperacyjnej ma sie chyba dobrze. jego stan jest stabilny juz jest poodlaczany od aparatur oddycha sam jest swiadomy. tesciowa nawet z nim wczoraj chwile rozmawiala przez telefon. operacja sie udala wiadomo jest caly obolaly bo jakby nie bylo to byla powazna operacja ciecie przez cala klatke piersiowa wraz z mostkiem :ico_sorki: jesli dobrze pojdzie dalej wszystko to za kilka dni dadza tescia do sanatorium na rehabilitacje. tesciowa cos mowila ze moze beda jechac jutro (sobota) do niego do szpitala to moze i my z mezem sie zabierzemy i z Patrykiem. co prawda mnie z dzieckiem do szpitala tam nie wpuszcza ale mozna zrobic tak ze na chwile najpierw pojdzie do taty maz a ja w tym czasie poczekam chwile po szpitalem z Patrykiem pospaceruje a potem ja pojde do tescia.
dzieki Bogu ze operacja sie udala :ico_sorki:

U nas z nowosci to Patryk wczoraj pierwszy raz przewrocil sie sam z brzuszka na plecki :-D co prawda tylko raz mu sie to udalo ale z czasem z dnia na dzien moze zalapie o co kaman i bedzie czesciej sie tak obracal :-)

Po za tym to od niedzieli Patryk robi mi zielone kupki :ico_noniewiem: nie wiem po czym :ico_noniewiem:
dziewczyny czy te zielone kupki to moga byc tez na zabkowanie ??????????
bo ja to juz sama nie wiem po czym daje mleko Patrykowi 2 bebiko juz od jakiegos czasu i nie sadze zeby to po mleku tym bardziej ze jak pil mleko 1 to byly normalne kupy. zupy mi zaczal powoli jesc ale po zupach tez nie sadze zeby byly takie papkowe zielone tym bardziej ze zazwyczaj byly normalne. w sobote tydzien temu jadl buraka z marchewka i juz wtedy zrobil po tym zielona kupke a powinna byc czerwona. ostatnio jadl marchewke z dynia i byla normalna pomaranczowa a wczoraj jadl marchewke z kurczakiem i juz byla zielonkawa. Wszystko bierze do buzi Patryk slini sie :ico_olaboga: a jak sprawdzam mu dziaselka to jak tylko poczuje mojego palca odrazu mi gryzie tak go swedza te dziasla albo bola. zabawki to takie wyslinione :ico_olaboga: wszystko co mu wpadnie w rece to cale w slinie. urania tez zaslinione mokre :ico_olaboga: tez cos ostatnio mi czesto Patryk zwraca mleko albo jak zupe zje odbije mu sie po niej i potem chwile polezy i jak go na rece wezme to czasem tez zupe zwroci nie wiem czy porostu nadimar tej zupy zwraca czy zle mu sie w zoladku uklada to wszystko. czasem to juz sama nie wiem co mam robic. :ico_noniewiem:

Mi Patryk w ciagu dnia to spi roznie zalezy od dnia jaki jest czy deszczowy czy sloneczny i od tego gdzie jestesmy bo poza domem we wozku tez na spacerach mi spi wiec jesli liczac nawet spanie na spacerze to zdarza sie ze spi mi w ciagu dnia 4 razy a jesli w domu siedzimy to tak standardowo 3 razy rano kima, w poludnie i poznym popoludniem przed kapiela musi sobie kimke uciac :ico_oczko: zdarza sie czasem ze tylko 2 razy spi. wtedy to tylko w poludnie i poznym popoludniem czasem to poranna kimke po mleku omija jak sie caly czas bawimy to wtedy nie mysli tak o spaniu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

01 lis 2013, 10:26

Obrazek

Dziś tylko tyle.

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

01 lis 2013, 11:08

Hej. Dawno mnie tu nie było. To może w skrócie co u nas ;)
Fifi ma prawie 4,5 miesiąca. z dnia na dzień robi coraz większe postępy. Odkąd nauczył się przewracac na brzuch to plecków nie ma :D nawet przez sen się chce przewracać. Wszędzie .. wózeczek, mata, łóżeczko, a nawet na leżaczku próbuje i nam na rękach :D Coraz więcej rozmawia .. na brzuszku podnosi pupke i już opiera się stopami i się irytuje bo ręce nie idą. Ostatnio nawet zaczął się turlać :D w pozycji półsiedzącej podnosi się do siadu sam :)
Jedno co mnie martwi to to, że do wszystkiego się pcha, a nie potrafi trzymać główki. Kiwa mu się jeszcze i w ogóle nie jest jeszce "sztywny" Kiedy wasze dzieci zaczęły tak idealnie trzymać główkę?

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 09:53

Hej. Dawno mnie tu nie było. To może w skrócie co u nas ;)
Fifi ma prawie 4,5 miesiąca. z dnia na dzień robi coraz większe postępy. Odkąd nauczył się przewracac na brzuch to plecków nie ma :D nawet przez sen się chce przewracać. Wszędzie .. wózeczek, mata, łóżeczko, a nawet na leżaczku próbuje i nam na rękach :D Coraz więcej rozmawia .. na brzuszku podnosi pupke i już opiera się stopami i się irytuje bo ręce nie idą. Ostatnio nawet zaczął się turlać :D w pozycji półsiedzącej podnosi się do siadu sam :)
Jedno co mnie martwi to to, że do wszystkiego się pcha, a nie potrafi trzymać główki. Kiwa mu się jeszcze i w ogóle nie jest jeszce "sztywny" Kiedy wasze dzieci zaczęły tak idealnie trzymać główkę?
JAK NA 4,5 MIESIECZNE DZIECKO TO JUZ SPORO POTRAFI :ico_szoking: TYLKO ZASTANAWIA MNIE JEDNO SKORO NIE TRZYMA SZTYWNO GLOWKI TO JAK ON DAJE RADE SIE TAK TURLAC PRZEWRACAC CZY NA BRZUCHU PODNOSIC PUPE I OPERAC SIE STOPAMI? skoro tyle rzeczy umie to czego piszesz ze nie jest sztywny jeszcze i ze glowy sztywno nie trzyma? co do glowy to mysle ze to kwestia poprostu czasu. nie kazde dziecko trzyma sztywno glowe wczesnie. Moj Patryk to pozno trzymal sam sztywno glowe.

u nas Ok. wczoraj Patryk bez placzu zjadl troche zupki :-) widzial ze wszyscy jedza to i on otwieral buzie ladnie i jadl. chyba teraz na niego w takim razie sposob :ico_oczko: musi jesc zupy wtedy kiedy my jemy to bedzie widzial ze zupki trzeba jesc... lepiej mu najwidoczniej smakuje jak sie je w towarzystwie niz samemu :ico_oczko:

Awatar użytkownika
mama2013
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 06 lip 2013, 09:53

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 11:08

No właśnie mnie tez dziwi, że do wszystkiego się garnie, a tej główki nie chce trzymać. Tzn na brzuszku ładnie trzyma, a na rękach mu jeszcze lata. We wtorek idziemy na szczepienie to zapytam. :)
u nas Ok. wczoraj Patryk bez placzu zjadl troche zupki :-) widzial ze wszyscy jedza to i on otwieral buzie ladnie i jadl. chyba teraz na niego w takim razie sposob :ico_oczko: musi jesc zupy wtedy kiedy my jemy to bedzie widzial ze zupki trzeba jesc... lepiej mu najwidoczniej smakuje jak sie je w towarzystwie niz samemu :ico_oczko:
mój płakał przy kalafiorze to go zabiawiałam i zjadł, ale chyba już nie będę go nim męczyć bo mu nie smakowało widocznie ;)

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 16:54

ENTEROGRAFIA badanie światła i ścian jelita cienkiego
Enterografia jest metodą pozwalającą na scharakteryzowanie obecności aktywnej choroby Leśniowskiego - Crohma jak również na zdiagnozowanie zmian przewlekłych o typie zwężeń, przetok, ropni, zmian naciekowych ścian jelita cienkiego.
W skrócie pójdę do tuby i spr co mi jest. Badanie planowane jest na wiosnę, bo są kolejki na nfz, może w końcu będzie diagnoza.

monikaA88
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 992
Rejestracja: 17 wrz 2012, 13:48

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 18:20

mój płakał przy kalafiorze to go zabiawiałam i zjadł, ale chyba już nie będę go nim męczyć bo mu nie smakowało widocznie ;)
ja tylko raz Patrykowi dala sprobowac ze sloiczka kalafiora i buzie otwieral chcial go jesc ale jak ja sprobowalam go to stwierdzilam ze takim swinstwem nie bede karmic dziecka ! bleeee takie to nie dobre bylo ze potem caly wieczor mi sie tym kalafiorem odbijalo :ico_sorki: Patrykowi smakowalo ale dla mnie to bylo okropne i stiwerdzilam ze kilka lyzeczek zjadl i wystarczy wiecej nie musi. z czasem dostanie swiezego ale na razie poki sa inne tez warzywa to mozna inne dawac tego nie musi na razie jesc.

A co tu taka cisza od wczoraj?
wczoraj bylismy na grobach u meza rodziny a dzis dzien spedzilismy w domu. jedynie rano maz wzial Patryka na spacer i na hustawki ale dlugo nie byli bo zimno dzis i jakos tak mglisto na polu. ja w tym czasie posprzatalam potem zrobilam obiad.maz ma do 15 listopada urolp wiec tez kazda chwile spedzamy razem :ico_oczko: w koncu moge sie nim nacieszyc bo tyle siedzi z nami w domku :ico_oczko:

A tu z wczoraj zdjecia :-)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jenny1983
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3409
Rejestracja: 27 wrz 2008, 18:58

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 19:18

U nas zimno dziś poprałam kocyki i śpiworki na 62 trochę są za duże, ale te 56 już są za małe. Wczoraj byliśmy u Szymona na grobie i na grobie dzieci nienarodzonych. Jakoś od 3 dni płaczliwa jestem, nawet ze szczęścia płaczę :ico_puknij: Mały właśnie bawi się na macie. Jego skóra już lepiej wygląda :-)
Moniko widzę, że Patryka już cieplej ubierasz, oj zimno zrobiło się mam nadzieję, że to chwilowe.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

02 lis 2013, 21:55

Monika, jaki ten wasz Patryk jest cudowny! Do zjedzenia!

U nas ok. Dzis deszczowo i sennie.
Jutro może pojedziemy na zakupki jakieś w h&m dla Toma za kaske z chrzcin.
Planujemy wymianę lapka. Popytamy jutro w RTV AGD i podejmiemy decyzje.

(') dla każdego zmarłego.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Re: ZIMOWO-WIOSENNO-LETNIE MALUSZKI 2012/2013

03 lis 2013, 13:55

witam w zimna i deszczową niedziele...

Chyba dziewczynki przeoczyłyście mój post ostatnio bo dodałam zdięcie i nikt nic :ico_oczko:

MonikaA Dobrze,że z tesciem lepiej i bedzie jeszcze lepiej :ico_sorki: co do kup to moja wczoraj takie wodniste i zielonkawe robiła fujj,ale to na zabki bo ryk niesamowity i oczywiście viburkol poszedł w ruch i spokój :ico_sorki:
kochana czym sie rózni mleko bebiko 1 od 2 czy 2-ka jest bardziej gęstrza? i czy ogę juz zamienić Milenie bebiko 1 na 2 jak skończy 6 miesięcy czy póxniej? :ico_noniewiem:
noi :ico_brawa_01: za nowa umiejętność a Patrys do schrupania :ico_buziaczki_big:


jenny
hormony Ci może jeszcze buzują tez tak moze byc :ico_sorki: to minie :ico_pocieszyciel:

Mąz wczoraj zrobił kompocik z jabłuszek Milence i na dziś obiadek i nam obiad zrobił,ale musze iść do sklepu po ziemniaczki bo sie skonczyły :ico_noniewiem: a pada deszcz,i do dziadka musimy iść mojego bo 1 -go nie zdazylismy do wszystkich pojechac tyle osób mamy ehh a tutaj pada i nie ma jak wyjś :ico_noniewiem:

mama2013 miło,że o nas pamiętasz przychodz częściej :ico_sorki:

i stawiam światełko za wszystkich bliskich i aniołeczków [*] :ico_sorki:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość