Awatar użytkownika
emilly
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 24 paź 2013, 14:04

Ubezpieczenie zdrowotne

24 paź 2013, 19:57

Cześć :) Słyszał ktoś o ubezpieczeniach zdrowotnych? Myślicie, że to dobry pomysł, żeby wykupić sobie takie ubezpieczenie i nie tracić czasu na długie kolejki w nfz? Moja mama mnie do tego przekonuje i nie wiem czy się ubezpieczyć... Co myślicie na ten temat?
Dużo o tym czytałam, m.in tutaj: http://www.polisynazdrowie.pl/klienci-indywidualni.html i sama nie wiem co zrobić.

Awatar użytkownika
Michalina
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 91
Rejestracja: 07 lip 2009, 12:45

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

05 lis 2013, 18:30

Ja bym jak już to skusiła się na jakiś pakiet w Luxmedzie albo EnelMedzie. Żadne jakieś nieznane polisy gdzie nie wiadomo gdzie te pieniądze się podziewają.

Awatar użytkownika
Kika1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 27 wrz 2013, 20:51

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

09 lis 2013, 12:53

Jakby ów ubezpieczenia były "ciut" tańsze, to TAK. Niestety, cena "paraliżuje" mój portfel.

Awatar użytkownika
Angelita
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 04 paź 2011, 13:46

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

14 lis 2013, 15:16

Pakiet, pakietem, oczywiście to jest fajne, chodzi się do lekarza do ładnej kliniki bez kolejek. Ale te pakiety mają zwykle ograniczony zakres, tzn. zwykle lekarz pierwszego kontaktu, lekarze specjaliści i czasem podstawowe leczenie szpitalne. A na wypadek poważniejszej choroby i tak trzeba mieć NFZ.

Awatar użytkownika
kwiti
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 51
Rejestracja: 20 maja 2009, 13:48

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

29 lis 2013, 12:44

Najpierw bym przeczytała, co jest w takim pakiecie, a później zastanowiła sie czy rzeczywiście go potrzebuje. Często takie pakiety sa dobre na rutynowe wizyty, a tak jak kolezanka powyżej napisała nie zawierają operacji i poważniejszych schorzeń.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

16 gru 2013, 10:02

Jeżeli ktoś nie chce być ubezpieczony w NFZ, to rzeczywiście może to mieć sens, ale ludzie pracujący u kogoś nie mogą uniknąć płacenia tego ubezpieczenia, nie mam po prostu takiej możliwości.

Awatar użytkownika
ParycjaWR
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 131
Rejestracja: 14 lip 2013, 18:54

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

17 kwie 2014, 21:56

Ja również jestem zdania, że jaki jest sens płacenia za coś podwójnie. To właśnie pokazuje w jakim systemie żyjemy. Czemu rząd nic z tym nie robi i nie wykona kroku z możliwością dobrowolnego płacenia za rozszerzony pakiet zdrowotny? Szczególnie by się to przydało jeżeli chodzi o opiekę w szpitalach, bo jednak moim zdaniem te zostały przez rząd zaniedbane. Najłatwiej oddać je samorządom i niech się martwią same.

Aneczu
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2014, 13:07

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

07 maja 2014, 20:32

Ministerstwo Zdrowia opracowuje projekt ustawy nt prywatnych funduszy zdrowia. Kiedy ten projekt zostanie wdrozony - nie wiadomo.
Uważam jednak, że płacąc co miesiąc składkę na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 240 zł - potrącaną z wynagrodzenia - szkoda wydawać dodatkowe pieniadze na prywatne pakiety.
Nie lepiej odkłac co miesiąc 50 zł i skorzystać z prywatnej opieki wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba? Wykupując abonament płacimy niezależnie od tego, czy skorzystamy z porady lekarskiej, czy też nie....
Ostatnio zmieniony 01 cze 2014, 19:59 przez Aneczu, łącznie zmieniany 1 raz.

Honorka80
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 06 sie 2013, 16:36

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

22 maja 2014, 07:47

Moim zdaniem akurat rząd dobrze zrobił, że pozwolił na prywatyzację szpitali. Dzięki temu mogą też robić wiele zabiegów czy badań odpłatnie, a przez to też podreperować swój budżet. Niestety inne partie jak PiS były zbyt populistyczne by podjąć takie istotne, ale może nie do końca popularne kroki.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Ubezpieczenie zdrowotne

28 cze 2014, 17:54

Czytałam o ubezpieczeniach zdrowotnych na http://www.comperia.pl/ i wydaje mi się, że wykupienie pakietu nie jest złym pomysłem. Trzeba jednak z głową wybrać ubezpieczyciela bo oni lubią koloryzować i niestety później okazuje się, że to co mówili przed podpisaniem umowy w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Ja np byłam gotowa wykupić ubezpieczenie Rakowi wspak, jednak w ostatniej chwili zrezygnowałam gdy dowiedziałam się, że ubezpieczenie obejmuje tylko wybrane nowotwory.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość