Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

13 gru 2013, 23:56

Inia, a ja wcale nie uważam, że spanie z dzieckiem w jednym łóżku to błąd :-) Wręcz przeciwnie, ma wiele zalet.
Ja uważam, że mamy to bardzo lubią, ale w przyszłości może to zaszkodzić, bo dziecko nawet jak już będzie starsze nie będzie chciało spać samo. U mnie od początku dzieci spały same. Używamy tylko aplikacji elektroniczna niania, żeby słyszeć, czy wszystko u nich ok ;)

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

14 gru 2013, 04:10

Żyję żyję :) właśnie obudziły mnie skurcze, ale dopóki wody mi nie odejdą nie uwierze, że to już bo męczą mnie one już od kilku dni i po kilku godz jak ręką odjął :)W środę byłam u lekarza, szyjki brak, miękka, ale rozwarcia jeszcze nie bylo. Mówił, że może potrwać dzień, a może tydzień więc czekamy. Już bym chciała żeby się zaczęło, żeby czasem w Święta nie leżeć w szpitalu...

A czuję się dobrze! Ogarniam dom i robię porządki. Wszystko gotowe na nowego lokatora he he

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

14 gru 2013, 04:10

Żyję żyję :) właśnie obudziły mnie skurcze, ale dopóki wody mi nie odejdą nie uwierze, że to już bo męczą mnie one już od kilku dni i po kilku godz jak ręką odjął :)W środę byłam u lekarza, szyjki brak, miękka, ale rozwarcia jeszcze nie bylo. Mówił, że może potrwać dzień, a może tydzień więc czekamy. Już bym chciała żeby się zaczęło, żeby czasem w Święta nie leżeć w szpitalu...

A czuję się dobrze! Ogarniam dom i robię porządki. Wszystko gotowe na nowego lokatora he he

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

14 gru 2013, 09:34

Koroneczka, no to super, czekamy razem z Tobą na ten szczęśliwy moment! :-)
No rzeczywiście mogłoby się coś ruszyć, bo święta w szpitalu nie bardzo, ale cóż to dzidzi wybiera :-) Trzymam kciuki by wszystko poszło szybko, gładko i zdrowo!
Koroneczka, piszę Ci na PW mój numer tel, to może dasz znać smsem jak urodzisz Malutką Kruszynkę? :-)

Inia, oj rozumiem Cię Kochana doskonale :-) Nic się nie przejmuj, jak się nie uda to trudno poradzicie sobie tak jak jest! A powiedz może na tablica.pl coś byście znaleźli? Patrzyłaś? Czasem ludzie pół darmo oddają rzeczy po dzieciach i nie tylko, albo za grosze... My tym sposobem kupiliśmy niedawno fotelik samochodowy Graco w super stanie za 50 zł, a też liczyłam się z wydatkiem... :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

14 gru 2013, 15:58

Koroneczka, super wieści, trzymam kciuki, by się przed świętami udało :-)

karo, codziennie patrzę na tablicę, jakoś nic nie pasuje, albo za drogo, albo kiepsko to wygląda, albo już nieaktualne. Może się coś uda trafić, na to liczę

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

15 gru 2013, 10:53

Czy spanie z dzieckiem może zaszkodzić?? hmmm owszem jak dziecko ma 5-7 lat.
Wydaje mi się że taki szkrab 2-3 letni to po prostu czuje się pewniej i bezpieczniej przy boku rodzica.
Wszystko zależy od samego dziecka, bo znam mamusie które usilnie chciały spać z dzidziusiem a te się darło całą noc, a jak były w swoim łóżeczku to pięknie przesypiały całą noc. Oczywiście znam i takie przypadki że jak był w swoim łóżeczku to darł się całą noc, więc perspektywa nie przespanych nocy chyba odpada :ico_oczko: dla większości mam.
Nasza Martyna z nami tylko jedną noc, pierwszą po tym jak wróciliśmy ze szpitala, później spała przez około 2,5 miesiąca w wózku przy naszym łóżku. Po tym czasie poszła do swojego łóżeczka do pokoju obok. Więc praktycznie od początku była nauczona że śpi sama, a później w wieku ok 2 lat przez kilkanaście dni spała z nami. Po prostu chciała, miała taką potrzebę. Nawet teraz raz na jakiś czas pyta czy może spać u nas w pokoju, ale i tak śpi na osobnej kanapie.

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

16 gru 2013, 12:14

moni26, ja akurat mam porównanie, bo Wiki spała od początku w łóżeczku, a Piotrek właściwie od początku z nami. Stało się tak, bo on był zwyczajnie inny od Tuśki, potrafił się co pół godz. wybudzać, a przy mnie spał całkiem ładnie. Dostrzegam wiele plusów i jednej i drugiej opcji.

Ale dziś pięknie słonecznie :-)

Na najbliższej wizycie będę musiała zgłosić, że pobolewa mnie już od jakiegoś czasu kość łonowa. Mam nadzieję, że nie oznacza to żadnych patologicznych zmian... Kurcze, wszystko się mnie czepia w tej ciąży.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

20 gru 2013, 17:35


Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

24 gru 2013, 11:36

Inia, cudownych, magicznych Świąt w miłej, domowej, ciepłej i rodzinnej atmosferze :-) :ico_buziaczki_big:

Wczoraj dostałam wiadomość od Koroneczki, że Dziewczynki wracają do domku, także święta spędzają już we czwóreczkę w domciu :ico_brawa_01: :-) Mamusia jest zachwycona Malutką Córeczką, która jest odbiciem lustrzanym Tatusia :-)

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

Re: Zimóweczki 2013/2014 ( grudzień, styczeń, luty)

27 gru 2013, 20:59

karo, dziękuję za życzenia, już niestety za późno bym i swoje złożyła... Cieszę się, że koroneczce się udało tak szybko wyjść do domku :-) czekamy na foto malutkiej

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość