Awatar użytkownika
Vero-Vila
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:34

24 mar 2012, 16:50

Może delikanie powiedz mu o tym. Powiedz, ze to dla Ciebie ważne, zwłaszcza, że jesteście daleko od siebie... Faceci sa z marsa... oni czasem nie myślą o takich rzeczach;)

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

28 mar 2012, 00:36

Poprostu tak jak mówicie, stereotyp macho i wychowywanie od dziecka w tym duchu dorowadza do takich sytuacji.
Mój M. też wogóle nie mówił o uczuciach, nawet nie za bardzo potrarfił je okazywać. Teraz po kilku latach nauczył się odrobinę o tym mówić, za to świenie potrafi okazywać je niewerbalnie, jeśli można to tak nazwać. Myślę, że należy się dobrze poznać, wspólne doświadczenia i przeżycia sprawią, że słowne okazywanie uczuć nie bedzie już aż tak istotne.

Awatar użytkownika
kijanka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 246
Rejestracja: 02 paź 2012, 13:57

Re: Moj facet nie umie mowic o uczuciach:(

15 sty 2014, 09:27

Związek z mężczyzną, który nie pokazuje uczuć jest bardzo trudny. Wiem to ponieważ mój mąż jest takim ,,twardym" człowiekiem. WIele razy myślałam o nim jak o zimnej rybie, wiele razy było mi smutno. Czułam się niedoceniana. W końcu przyszedł kryzys, który prawie rozbił nasze małżeństwo. Postanowiliśmy jednak skorzystać z poradni dla par. Chodziliśmy do tego gabinetu: http://www.sensity.pl/oferta-terapeutyc ... malzenstw/ i na szczęście ułatwiło nam to lepszą komunikację - powiedzieliśmy sobie szczerze co nas łaczy a co dzieli i wypracowaliśmy pewien kompromis dzięki któremu możemy nadal być ze sobą ;) Cały czas pracujemy nad tym związkiem , ale jesteśmy pewni, że nam się uda i nasz związek przetrwa wszystko.

agnezzb
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2014, 12:51

Re: Moj facet nie umie mowic o uczuciach:(

30 sty 2014, 13:12

Nie wiem, czy trzeba się od razu porywać na terapię - można przecież samemu porozmawiać z partnerem. Może on nie mówi o uczuciach, bo w domu rządziły zasady "zimnego chowu", bo nie rozmawiał nigdy z rodzicami o takich sprawach i nie jest do tego przyzwyczajony? Może ma jaką blokadę, bo może kiedyś się otworzył i został zraniony? Musisz po pierwsze powiedzieć mu, że to, że o tym nie rozmawiacie, bardzo cię boli i sprawia ci przykrość, może on nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego zachowanie jest dla ciebie tak krzywdzące? Porozmawiajcie, powodzenia!

carmelia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 12 cze 2014, 17:04

Re: Moj facet nie umie mowic o uczuciach:(

04 lip 2014, 16:55

cóż ja bym na twoim miejscu spróbowała z nim pogadać.

toffor
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2015, 14:08

Re: Moj facet nie umie mowic o uczuciach:(

12 lut 2015, 16:15

Mój także kiedyś miał z tym mnóstwo problemów. W końcu udało mi się go przełamać. Pokazałam mu, że "to nic złego", nic tylko dla kobiet. Onieśmieliłam w tej kwestii. Naprawdę dużo mówiłam o swoich uczuciach, on z czasem zaczął o swoich.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość