Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

Problem z kupka u niemowlaka ! Pomocy

06 wrz 2012, 17:49

witam ..
moja coreczka ja 5 miesiecy ... caly czas karmie piersia, a kilku dni zaczelam dodawac staly pokarm tzn, raz dziennie krem w owocow (banan-jablko, banan-gruszka, banan-brzoskwinia).
Od samego poczatku zauwazylam zmiany w jej kupce ...zrobily sie twarde i ciezko jej jest sie wyproznic
Nasz pediatra zalecil nam tylko herbate rumiankowa .. ale jaka ma to byc herbata ? taka dziecieca czy zwykly rumianek
Staram sie jej pomagac uginajac nozki ale tylko pusci baki i nic wiecej wspomne ze mala robi kupke raz na 4 dni i to malo HELP jak moge jej ulzyc ?

Mrówa
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 951
Rejestracja: 31 sty 2009, 23:13

06 wrz 2012, 18:34

Musisz poszukać herbatki dla niemowląt. Np. Hipp ma takie ale myślę, że inni producenci też (dawne to były czasy kiedy zawieszałam wzrok na półce z niemowlęcymi artykułami :ico_oczko: ).
Jeśli dopiero zaczynasz wprowadzać stałe pokarmy spróbuj na początek jednoskładnikowe. Zobacz jaka będzie reakcja organizmu jeśli odstawisz banana (on może być tu winowajcą).

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 wrz 2012, 18:47

kingoza, z HIPP'a są herbatki na lepszy sen, uspokajające, na lepsze trawienie. W składzie mają zioła.
Noi dokladnie, jak zaczynasz wprowadzac nowosci to po jednym skladniku i nie codziennie by moc zweryfikowac co jest winowajca.
Kupki nie musza byc codziennie bo jest na piersi, widac wszystko sie wchlania.

lilo

06 wrz 2012, 18:54

kingoza, daj sobie na jakiś czas spokój z bananami - one działają zatwardzająco :ico_sorki:

Dawaj samo jabłuszko, ewentualnie oprócz herbatki możesz spróbować suszone śliwki Gerbera, pomagają na trawienie

Obrazek

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

06 wrz 2012, 20:20

kingoza, daj sobie na jakiś czas spokój z bananami - one działają zatwardzająco
no wlasnie o tym slyszalam ale pediatra mi nic nie powiedzial :ico_puknij: :ico_zly:

jutro kupie ta herbatkie, sloiczek gerbera i odstawiam banana :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 06-09-2012, 20:26 ]
Kupki nie musza byc codziennie bo jest na piersi, widac wszystko sie wchlania.
wiem ale ona ZAWSZE robila kupki codzinnie a jesli nie robila codziennie to nastepnego dani robila 2 razy a teraz od 4 dni NIC :ico_sorki: od momentu podania owocow zaczelo sie :ico_noniewiem:

Mrówa
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 951
Rejestracja: 31 sty 2009, 23:13

07 wrz 2012, 09:02

Ja w pierwszej chwili też pomyślałam o śliwkach ale z drugiej strony byłby to KOLEJNY nowy produkt w diecie w ciągu kilku dni. Może podaj najpierw herbatkę a ze śliwkami poczekaj.

Kasia7707
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 23 cze 2013, 12:05

Re: Problem z kupka u niemowlaka ! Pomocy

23 cze 2013, 12:20

Ja podawałam synkowi Multilac Baby. Działał przy zaparciach i biegunkach. Stosowaliście ten środek?

Majka345
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2013, 10:23

Re: Problem z kupka u niemowlaka ! Pomocy

30 lip 2013, 11:45

Dobrym lekiem jest synbiotyk na zaparcia i biegunki MULTILAC.

bunia92
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2014, 13:13

Re: Problem z kupka u niemowlaka ! Pomocy

30 sty 2014, 13:26

Najlepiej wybrać się do gastroenterologa. My poszliśmy do takiego dziecięcego i pomógł. Pani doktor kazała nam wprowadzać poszczególne konkretne pokarmy i mały zaczął się dobrze wypróżniać.

Norbert717
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 06 maja 2014, 22:09

Re: Problem z kupka u niemowlaka ! Pomocy

20 maja 2014, 09:09

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą. To za małe dziecko, żeby je leczyć według własnego uznania.

Pozdrawiam
Norbert - Portal Dzieciaki z klasą

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość