maladi
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 53
Rejestracja: 14 wrz 2013, 18:46

naturalne regulowanie cyklu

04 lut 2014, 19:20

Witajcie,
czy znacie może jakieś naturalne (np. zioła) sposoby na uregulowanie cyklu? Moje cykle mają od 30 do 40 dni, chciałabym coś zrobić, aby w każdym miesiącu ta liczba dni była mniej więcej taka sama np. 35.

Awatar użytkownika
aniaInofolic
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2014, 14:09

Re: naturalne regulowanie cyklu

10 lut 2014, 14:46

W takiej sytuacji najlepiej udać się na wizytę do ginekologa. Pozna przyczyny wahań cyklu i z pewnością zaleci odpowiednie leczenie. Dodatkowo możesz zadbać o swoją suplementację diety, dodaj do swojej diety inozytol. To składnik, który wpłynie na regulację gospodarki hormonalnej i poprawi odpowiedź organizmu na działanie FSH, TSH czy insuliny.
Jeśli interesuje Was temat zdrowej suplementacji diety to zachęcam do zadawania pytań. Z przyjemnością na wszystkie odpowiem.

Pozdrawiam.

KatarzynkazTorunia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2014, 15:44

Re: naturalne regulowanie cyklu

10 paź 2014, 15:54

Myślę, że bardzo pomocny w tej sytuacji będzie Twój ginekolog, który monitorując Twój profil hormonalny, tak ukierunkuje leczenie, by cykl był jak w zegarku.

Pozdrawiam Katarzyna
ginemedica.pl

Awatar użytkownika
malwina123
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 24 sie 2016, 10:23

Re: naturalne regulowanie cyklu

24 sie 2016, 12:51

Ja raczej jestem przeciwniczką regulowania cyklu tabletkami. Warto próbować najpierw sposobami, które mniej ingerują w organizm kobiety. Ostatnio nawet czytałam artykuł, że wszelki pozycje odwrócone w jodze mogą mieć tez pozytywny wpływ na układ hormonalny, a więc regulacje cyklu. Na pewno nie zaszkodzi spróbować.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: naturalne regulowanie cyklu

30 sie 2016, 19:47

Przy takich problemach hormonalnych jakie moja siostra miałam żadna pozycja jogi by nie pomogła. Może to łatwe jak sie nie stoi przy takim wyborze, ale jak chodzi o własne zdrowie to nie ma czasu na próbowanie. Kaśka dostała Vixpo i po kolejnych badaniach wiele sie unormowalo i mogła normalnie funkcjonowac.

Toska89
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2017, 17:13

Re: naturalne regulowanie cyklu

15 sty 2017, 17:21

Przy takich nieregularnych okresach powinnaś udać się do ginekologa. Możesz mieć np. zespół policystycznych jajników, a to utrudnia zajście w ciążę. Są sposoby, by regulować cykle naturalnie. Przede wszystkim, trzeba dbać o dietę, regularnie ćwiczyć, jeść warzywa. Jeśli będziemy prowadzić zdrowy tryb życia, przełoży się to też na nasze cykle. Ponadto warto stosować suplementację wspomagającą utrzymanie fizjologicznej równowagi hormonalnej. U mnie sprawdził się infoem: inofem.pl głównie na bazie kwasu foliowego i Mio-inozytolu.

lauracel
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2017, 14:55

Re: naturalne regulowanie cyklu

27 lut 2017, 14:56

:ico_odkurzanie:

Mikado
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 66
Rejestracja: 24 lut 2016, 00:11

Re: naturalne regulowanie cyklu

07 mar 2017, 16:29

Mnie żadne takie naturalne regulowanie nie pomagało dlatego założyłam wkładkę levosert. Teraz mam już ładnie wyregulowany cykl i oczywiście zabezpieczenie przed ciążą.

anomas
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 19 lut 2017, 15:26

Re: naturalne regulowanie cyklu

29 lis 2017, 18:50

mi nie pomagało już żadne naturalne regulowanie cyklu, musiałam iść do ginekologa i wspomóc się pigułkami anty. Lekarka przepisała mi vines, i wiecie co ? Od razu lepiej się poczułam,pms nie jest taki uciążliwy, okres mniej obfity i co najważniejsze, piersi nie bolą :)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: naturalne regulowanie cyklu

04 kwie 2018, 11:55

Podobnie jak vixpo. :) System 24+4 doskonale sprawdza się przy łagodzeniu objawów. :)

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość