nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

22 kwie 2011, 10:05

gdyby nie pierwsi ludzie Adam i Ewa i ich grzech to poród i ciąża byłyby przyjemnością... no ale cóż zbuntowali się, a my ponosimy teraz tego skutki :ico_zly:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

22 kwie 2011, 10:48

nina0226, ależ nikt ci przecież nie każe "ponosić skutków". Żyjemy w takich czasach kiedy sobie mozesz swiadomie wybrać czy chcesz być w ciąży i rodzić dziecko czy nie.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

22 kwie 2011, 10:58

nie do końca się z Tobą zgadzam. Ja kocham dzieci i chciałam być w przyszłości matką, ale to nie zmienia faktu, że nawet i świadoma decyzja nie ogranicza strachu przed porodem na przykład. Mimo tego, że jestem zdecydowana, to boję się panicznie bólu i tego, że coś pójdzie nie tak. I nie uważam, że to coś złego

[ Dodano: 2011-04-22, 11:00 ]
a czy chcemy czy nie chcemy to ponosimy skutki w tej czy innej dziedzinie życia, bo pewnie uczyłaś się na lekcji religii, że gdyby nie ich grzech to bylibyśmy teraz doskonali. Ale to tylko taka anegdota nie podlegająca dyskusji, bo nie tego dotyczy główny temat...

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

22 kwie 2011, 11:16

tak nas natura urządziła i raczej wpływu na to nie mamy :ico_oczko:

kwestia religii to sprawa indywidualna-ludzię są tacy,że w coś wierzyć muszą...no ale to nie o tym dyskusja :-)

ból podczas porodu jest ieunikniony i trzeba to przeżyć,kiedyś jednak więcej kobiet umierało podczas porodu i przez komplikacje po porodzie i nadal się to zdarza,ale nie można będąc w ciąży ciągle myśleć,że coś się może nie udać bo to tylko dodatkowy stres dla mamy i maluszka,najlepiej cieszyć się tymi wspaniałymi miesiącami kiedy jesteśmy połączone z naszym maleństwem :-)
co do dolegliwości ciążowych to ja jestem przykładem obu ciąż bez dolegliwości :-D :-D w pierwszej pod koniec miałam tylko bóle głowy i spanie,a w tej na początku spanie i parę razy ból głowy,więc nie ma co się nastawiać na mdłości :ico_oczko:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

22 kwie 2011, 11:22

nie można będąc w ciąży ciągle myśleć,że coś się może nie udać bo to tylko dodatkowy stres dla mamy i maluszka
dokładnie, święte słowa. Ja sobie za dużo do głowy nabrałam przez co spać po nocach nie mogłam. Teraz trochę wyluzowałam i zawsze jak mnie gorsze myśli nachodzą to zastępuję je myślami, że wszystko będzie dobrze i że sobie poradzimy z maluszkiem :-)

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

22 kwie 2011, 11:50

Już odpowiadam dlaczego w ciąży nie powinno się myć okien, wieszać firan i ogólnie wykonywać czynności wymagających dłuższego trzymania rąk w górze- otóż wtedy krążenie krwi w organizmie nie jest taki jak powinno być, może dojść do niedotlenienia dziecka, omdlenia kobiety, a co się z tym wiążę upadkiem, którego skutki mogą być różne, ponadto naciągają się wtedy nadmiernie więzadła macicy. Moja mama straciła w ten sposób ciążę w 5 miesiącu i może z tego względu jestem przewrażliwiona na tym punkcie.
Ciąża to nie choroba i tu macie oczywiście rację, ale stan wyjątkowy-nosimy w sobie nowe życie, niejednokrotnie długo wyczekiwane i przez te 9 miesięcy można sobie pewne kwestie podarować-przynajmniej ja tak do tego podchodzę. Jak mąż nie ma czasu umyć okien, trudno, będą brudne, świat się przez to nie zawali.
To jest oczywiście kwestia indywidualna, każdy ma swój rozum i robi jak chce. Wg mnie jednak np. jeżdżenie na nartach czy opalanie się to już lekka przesada, ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

23 kwie 2011, 20:56

Wg mnie jednak np. jeżdżenie na nartach czy opalanie się to już lekka przesada, ale to tylko moje zdanie.
Zdecydowanie się zgadzam! Wysoka temperatura może doprowadzić do odklejania się łożyska, co może skutkować poronieniem, lub przedwczesnym porodem.
Jednej kobiecie nie zaszkodzi, a druga może przez to stracić dziecko.

martiii1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 15 gru 2013, 22:35

Re: Czego nie można robić będąc w ciąży??

06 lut 2014, 02:45

Dziewczyny często przesadzają z tym, czego niby w ciąży robić nie można. Niektóre boją się w dziurkę od klucza spojrzeć, żeby dziecko zeza nie miało. Jednak - wiadomo - lepiej w tę stronę. W razie co, tutaj wypis tego typu mitów, związanych z ciążą: http://co-mozna-a-czego-nie-w-ciazy.blo ... ienie.html

kulkurydzka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2014, 10:29

Re: Czego nie można robić będąc w ciąży??

06 lut 2014, 10:37

Nie no, bez przesady, tu przecież nie chodzi dziewczynom o takie zabobony... Ale serio, nie rozumiem kobiet, które nie są w stanie w ciąży zrezygnować z takich różnych, za przeproszeniem, pierdół, jak śmieciowe jedzenie, kawa itp. Znajoma moich rodziców nie mogła na przykład zrezygnować w ciązy z coli i potem jak tylko Jasiowi wyrosły zęby, to zrobiły się błyskawicznie czarne i wypadały, tak że przed stałymi nosił sztuczną szczękę ;/

Zjawa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2014, 16:05

Re: Czego nie można robić będąc w ciąży??

11 lut 2014, 11:46

Ciekawa jestem jakie jest Wasze zdanie o chodzeniu na obcasach w czasie ciąży. Jestem w 2 trymestrze i ostatnio zwrócono mi uwagę, że bardzo źle robie chodząc na obcasie ( http://www.cozyshoes.pl/sklep/KOBIETA/1 ... 08457.html ). Podobno zdecydowanie nie jest to wskazane. Czy Waszym zdaniem ten obcas rzeczywiście jest tak wysoki?
A czy Wy chodziłyście na obcasach będąć w ciąży? Są niestety zawody w których jest to wskazane, żeby nie napisać wymagane. :-|

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość