julcia3
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2012, 16:57

Re: Anoreksja

22 kwie 2014, 19:37

Dla mnie to jest bardzo smutna choroba i to przede wszystkim psychiczna. Niestety nadal nasze społeczeństwo nawet nieświadomie promuje niezdrowy wygląd, często wychudzony (np. patrząc po rozmiarach ubrań w sklepach i ideałach urody, którymi się wszyscy zachwycają...). Ja nie wiem gdzie tu jest wina, ale nie podoba mi się to.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Anoreksja

06 mar 2016, 14:08

miałam kiedyś koleżankę anorektyczkę. To był jakiś dramat, nikła w oczach. Wpadła w te sidła bo rozwodzi który bardzo przeżyła. Dopiero kiedy otarła się o śmierć to zrozumiała że musi walczyć. Teraz jest ok ale ze zgrozą wspominam tamte czasy.

Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Anoreksja

11 maja 2016, 16:42

Problem jest powszechny i dotyczy także dzieci, dobrze że o pomoc teraz łatwiej więc jeśli widzicie że dzieje się coś złego z wami czy kimś bliskim szukajcie pomocy na szukamterapeuty.pl to nic trudnego, najtrudniejsza i tak jest zawsze decyzja.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Anoreksja

12 maja 2016, 13:58

to niestety jest zmora naszych czasów, kiedy panuje powszechna moda na chude i kościste kobiety.

zuzkamarciniak
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 18 sie 2016, 14:34

Re: Anoreksja

21 sie 2016, 17:34

anoreksja to straszna choroba. niestety ciezko jest naprawic 'psychikę' takiego kogos. szkoda ze cierpi na tym caly organizm

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Anoreksja

22 sie 2016, 09:37

to poważna choroba i bez specjalistycznej pomocy się nie obejdzie

Gruszka94
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 11 wrz 2015, 15:48

Re: Anoreksja

14 gru 2016, 11:57

Faktycznie, anoreksja nie jest czymś dobrym. Jeśli już popadłaś w takie problemy, to najlepiej udaj się do specjalisty, który pomoże Ci z tego wyjść. Wiem, że bardzo chwalony w tym temacie jest psycholog Jakub Bętkowski z Poznania. Dla mnie bardzo ważne jest to, że dobrze pilnuje on kwestii tajemnicy lekarskiej i możesz być spokojna, że nic nigdy nie wyjdzie poza ściany jego gabinetu.

WandaObrembowska1985
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 21 paź 2018, 14:14

Re: Anoreksja

23 paź 2018, 22:19

Zaburzenia odżywiania to dość powszechna choroba w dzisiejszych czasach..... Niestety żyjemy w bardzo trudnych czasach, stres jest z nami na porządku dziennym, pęd życia, dążenie do doskonałości nas nie omija....to są skutki. Moja koleżanka cierpiala najpierw na bulimie z objawami anoreksji i gdyby nie pomoc ośrodka " Droga do domu" we Wrocławiu to było by na prawdę zle....

Frania23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2018, 14:34

Re: Anoreksja

31 paź 2018, 15:01

No niestety w anoreksji pomóc jedynie może terapia, na którą może skierować jedynie psychiatra. Problem jednak istnieje w tym, że osoby cierpiące na to schorzenie psychiczne (no bo to nie jest schorzenie żywieniowe, a przynajmniej nie tylko) często nie zdają sobie sprawy, że są chore. Więc trudno jest ich przekonać do podjęcia terapii. :(

KowalskaKowalska8
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2020, 13:47

Re: Anoreksja

22 mar 2020, 14:15

Niestety moja koleżanka długo chorowała na anoreksje i nikt z rodziny nie chciał jej pomóc. Dopiero ja i moja kolezanka , która pracuję w tym ośrodku http://drogadodomu.info/anoreksja-i-bulimia/ podjęłyśmy z nią rozmowę i w końcu zgodziła się na leczenie w tym właśnie ośrodku. Powiem wam, że chyba uratowałyśmy jej życie bo dziewczyna już 3 lata żyję normalnie i wygląda normalnie... ma chłopaka i planują wspólne życie.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość