madziamadzia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2012, 14:24

23 sty 2012, 12:18

Do grona moich ulubionych autorów dołącza R.R.Martin (saga "Pieśń lodu i ognia"). Polecam lubiącym fantastykę połączoną z intrygą i nutką politycznych potyczek ;-)
Pierwszy tom wciągłam w ciągu 3 dni. Już kupiłam 2 ale nie mam czasu by przysiąść do książki. Ale muszę zdażyć przed kwietniem gdy zaczną emisję drugiego sezonu na hbo:> Gorąco polecam obok Świata Dysku kolejny moj ulubiony autor fantasy:>

Awatar użytkownika
Agunia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1281
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:59

13 lut 2012, 21:12

Ja mam kilku ulubionych tytułów, ale takie, które jako pierwsze mi przychodzą na myśl to "Bezsenność" Stephena Kinga, "Tao Kubusia Puchatka" i "Te Prosiaczka" autorstwa Benjamina Hoffa oraz "Traktat o łuskaniu fasoli" Wiesława Myśliwskiego. Dobrze czyta mi się też niektóre książki autorstwa Paulo Coelho, chociaż np. Pielgrzyma wręcz nie trawię :D

tenisoofka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 24 wrz 2011, 22:26

01 mar 2012, 00:09

bardzo lubię książki popularno naukowe. Te chyba najbardziej, bo jeszcze kryminały :) (trup musi leżeć gęsto!) :)
Ostatnio trafiłam na "Czy to prawda, że..." Drossera. Bardzo ciekawa lektura. Autor udziela odpowiedzi, opatrych na badaniach naukowych ale napisanych przystęnym językiem, na pytania dotyczące codziennego życia :) Pozornie łatwe...
Czy to prawda, że mycie okien w świtle słońca powoduje powstawanie smug? :) Spróbujcie to naukowo wytłumaczyć :)

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

11 mar 2012, 17:31

Do grona moich ulubionych autorów dołącza R.R.Martin (saga "Pieśń lodu i ognia"). Polecam lubiącym fantastykę połączoną z intrygą i nutką politycznych potyczek ;-)
Pierwszy tom wciągłam w ciągu 3 dni. Już kupiłam 2 ale nie mam czasu by przysiąść do książki. Ale muszę zdażyć przed kwietniem gdy zaczną emisję drugiego sezonu na hbo:> Gorąco polecam obok Świata Dysku kolejny moj ulubiony autor fantasy:>
2 tom za mną :) Teraz przerywnik w postaci "Podróżnik WC", a potem 3 tom ;)

Awatar użytkownika
aricia
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 972
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:11

18 maja 2012, 09:48

Witam ksiażko-maniaczki.
Wsiąkłam w tytuły Jaspera Juula, "Nie z Miłości" już zaliczyłam, świetna , doskonale podbudowuje zmęczonego rodzica. Teraz czytam "Twoja Kompetentna Rodzina" na pewno da sporo do myślenia.
Generalnie polecam wszystkie jego pozycje.

Awatar użytkownika
Angelita
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 04 paź 2011, 13:46

Re: Wasze ulubione ksiazki, autorzy

12 paź 2012, 15:21

Mnie się ostatnio spodobała "Irena" Kalicińskiej, fajnie opisuje niełatwe relacje pomiędzy matką a córką, które bardzo się od siebie różnią.

takjak
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 26 kwie 2012, 14:24

Re: Wasze ulubione ksiazki, autorzy

19 paź 2012, 10:39

Dużo słyszałam o tej książce - pochlebnych opinii. Nawet moja bratowa "łyknęła" tę książkę w 2 dni. Chyba też się zabiorę.

Gabrriella
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2014, 20:23

Re: Wasze ulubione ksiazki, autorzy

15 lut 2014, 18:51

Moja ulubiona aktorka to Kozuchowska :)

jolaWawrzycka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2014, 10:49

Re: Wasze ulubione ksiazki, autorzy

28 kwie 2014, 11:10

Witam.
Ostatnio czytałam "Oskar i Pani Róża" bardzo wzruszająca i pouczająca książka. Jest bardzo krótka, ale warta przeczytania. Jeżeli chodzi o tematykę pedagogiczną polecam "Kaj znów się śmieje" oraz "Przebudzenie Naszego Syna".

katarzynakl
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2014, 16:32

Re: Wasze ulubione ksiazki, autorzy

29 maja 2014, 16:47

Ja z kolei uwielbiam powieści Historyczne Karola Bunscha. "Dzikowy skarb" to jedna z najlepszych powieści jakie czytałam w życiu.

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość