lilo

07 lut 2011, 12:23

kasssianowa, zawsze możesz przesłać PW zainteresowanej osobie :ico_oczko:

nutricia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2011, 16:03

26 lut 2011, 21:37

czy to jest trunek na zasadzie ABSYNTHU? Rzeczywiście na różnych forach poruszany jest temat AGWY, same dobre opinie, lecz czy oby to nie będzie nielegalne? Mam nadzieję, że będzie w każdym sklepie. Poczytałem kilkadziesiąt wypowiedzi internautów, super drinki są robione z AGWY. Poszukałem też w sieci trochę przepisów, ślinka cieknie! A te nazwy: Liquid envy, COCA NATION smile, Jungle Flame, albo AMSTERDAM BREAKFAST! hehe nawet nie są trudne w przygotowaniu. Dość już mam wscieklych psow, sex on the beach czy tequilla sunrise.. Teraz nadszedł czas na COCA NATION!!! Let us do it!

kasssianowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2010, 14:05

02 mar 2011, 07:56

Nie, Agwa nie jest i nie bedzie na zasadzie absynthu. Podobna jest tylko w kolorze i to wszystko. Smak inny, moc inna. Oczywiscie wszystko na korzysc Agwy ;) Wiecej info masz na stronie agwy (do mnie pw o nazwe :) + przepisy drinki ;) pozdr

[ Dodano: 2011-04-11, 20:31 ]
Która z Was była na imprezie Agwy w enklawie? Jak wrażenia? Alkohol smakował? :) Bo dla mnie bomba! Organizatorzy zadbali o namniejsze szczegóły! Fajnie było spróbować na wejściu shoota :) Od razu ma się inny nastrój w takim miejscu. Bardzo udana zabawa :)
Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 07:42 przez kasssianowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

18 wrz 2011, 18:28

Jak mamy lenia wystarczy Tiger i po problemie :P

Awatar użytkownika
Przyjemny
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2011, 22:02

Kolorowe drinki z SKITTLES !

20 paź 2011, 23:28

Kochani, polecam Wam drinki robione ze zwykłej wódki oraz z popularnych cukierków skittles :) czyli inaczej wódkę Skittlesów :D

Obrazek



na 5 butelek o pojemności 0,2l:

1l wódki
około 15 paczek Skittles

czyli na 0,2l 60 cukierków jednego smaku/koloru

potrzebne będzie:

5 plastikowych butelek np po litrowej coli
filtry do kawy lub ręczniczki papierowe - 5
lejek
5 szklanych butelek o pojemności 0,25l (0,5l)

Porozdzielać Skittles'y kolorami w oddzielnych miseczkach. Plastikowe butelki wypełnić 0,2l wódki, do każdej wrzucić 60 cukierków jednego koloru. Zakręcić butelki, wstrząsnąć i odstawić na jeden dzień. Dobrze jest co jakiś czas nimi potrząsać, żeby cukierki szybciej się rozpuściły. Następnego dnia, postępując z każdym kolorem oddzielnie, włożyć do szklanej butelki lejek i filtr do kawy lub ręczniczek papierowy, wlać kolorową wódkę i czekać, aż się przecedzi zostawiając na filtrze/ręczniczku jasne, nierozpuszczone resztki cukierków. Między każdym kolorem zmieniać filtr i przemywać lejek i sitko.
Zamknąć butelki, schłodzić.

PyyyCHA !
Ostatnio zmieniony 21 paź 2011, 08:43 przez Przyjemny, łącznie zmieniany 1 raz.

Karola8
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 33
Rejestracja: 08 lip 2011, 10:04

05 gru 2011, 16:45

prostym drinkiem do zrobienia w domu tez jest mojito, jednak trzeba znać odpowiednie proporcje, alkoholu, limonki, lodu i mięty. Dodając za duzo cukru możemy go za bardzo przesłodzić, chyba lepiej iść do dobrej knajpy i zostawić tą sprawę profesjonalistą. Jedne z najlepszych drinków w Krakowie serwują w Le Scandale na krakowskim Kazimierzu

Awatar użytkownika
elipsa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 81
Rejestracja: 29 paź 2008, 15:34

12 sty 2012, 16:24

polecam takie fajne kolorowe drinki smakujące szczególnie nam kobietom :)
przepis znalazłam na blogu pani Tereski i stamtąd przeklejam :
robiłam kilka wariacji smakowych tych drinków na sylwestra i wszystkie wyszły bardzo ciekawe w smaku:)

Składniki na 5 koktajli:

1 Galaretka o smaku pomarańczowym Dr. Oetkera
1 Galaretka o smaku cytrynowym Dr. Oetkera
200 ml Żubrówki
sok z 0,5 cytryny
cukier kryształ do dekoracji
1 pomarańcza do dekoracji

Galaretkę pomarańczową rozpuszczam w 300 ml wrzącej wody, wlewam do płaskiego naczynia i odstawiam do stężenia. Galaretkę cytrynową dokładnie rozpuszczam w 800 ml gorącej wody. Gdy ostygnie dodaję Żubrówkę i wstawiam do lodówki do schłodzenia.

Na płaski talerzyk wyciskam sok z połowy cytryny, a do miseczki wsypuję cukier. Ranty odwróconych do góry dnem szklaneczek zanurzam najpierw w soku z cytryny a następnie w cukrze i odstawiam do wyschnięcia.

Stężałą galaretkę pomarańczową kroję w kostkę, nakładam do szklaneczek i zalewam schłodzonym drinkiem. Brzegi szklaneczek dekoruję pokrojoną w plastry pomarańczą. Gotowy koktajl podaję z lodem i słomką.


Obrazek

Twoje10minut
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 31 sty 2013, 19:02

Re: Przepisy na drinki

31 sty 2013, 19:54

Moijto jakoś nie bardzo mi smakuje,za bardzo czuć tam limonkę,ale może dałam złe proporcje. Co innego skittles na bazie Finlandii porzeczkowej oraz sprita- efekt jest doskonały,posmakuje każdemu:)

katarzyn888
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 sie 2013, 15:33

Re: Przepisy na drinki

10 wrz 2013, 11:01

Ja mam super przepis na mojito http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kuch ... 41153.html
a do tego super sałatka dla gości
http://www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kuch ... 39937.html

AlicjaWKrainieCzarow
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2014, 14:28

Re: Przepisy na drinki

05 cze 2014, 15:27

Drogie Panie, idzie lato, przyda nam się ochłoda dlatego polecam konika polnego.

1/2 likieru miętowego
1/4 likieru kakaowego
1/4 mleka
Kostki lodu

Wymarzona miętowa ochłoda alternatywna dla Mojito :)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość