Katy88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2013, 22:22

Re: walka z depresją

29 wrz 2013, 22:26

Słyszałam o Valkee, że faktycznie działają. Ciekawy wynalazek, ale ile czasu potrzeba żeby poczuć poprawę?

Awatar użytkownika
adamiakmatinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:52

Re: walka z depresją

30 wrz 2013, 15:04

A może jakiś sport. Podobno jak endorfiny się wydzielają to człowiek bardziej szczęśliwy ;)

basiaaa30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 08 maja 2012, 12:51

Re: walka z depresją

01 paź 2013, 14:19

Ja poczułam poprawę już po tygodniu, ale na każdego działa to inaczej. Niemniej warto spróbować takiej terapii.

martanowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2014, 11:42

Re: walka z depresją

16 kwie 2014, 12:00

Również miałam depresję, chodziłam do psychologa i psychiatry, nie pomagali. Pomógł mi psychoterapeuta, najciekawsze jest to że pomógł mi online ;) sama też próbowałam sobie jakoś z tym poradzić, zaczęłam czytać dużo książek, np 7 nawyków skutecznego działania bardzo pozytywnie na mnie zadziałało :)

monik22
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:40

Re: walka z depresją

18 kwie 2014, 11:47

Niestety macierzynstwo jest na tyle wyczerpujace, ze latwo popasc w depresje, brak czasu na cos innego. Moja rada, nie poddawaj się, ten kto walczy pozostaje zwyciesca :) Po burzy zawsze wychodzi slonce, chociaz czasem trzeba na nie dlugo czekac.

Awatar użytkownika
MartaW
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2014, 09:11

Re: walka z depresją

13 maja 2014, 09:11

Zastanawiam się, czy nie popadam w depresję. Zaczęłam szukać informacji na temat objawów tej choroby na http://psychiatrzy.pl/objawy-i-leczenie-depresji/ i kilka się zgadza m.in: utrata wagi i brak apetytu, ogólna niechęć, brak sił, niezadowolenie. Wcześniej myślałam, że to minie, że to tylko jakieś gorsze dni, ale te dni są codziennie. Już nie wiem co mam robić. Mąż chce, żebym poszła do lekarza psychiatry. Ile trwa takie leczenie?

Zoe
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:24

Re: walka z depresją

25 cze 2014, 16:08

Marta, miesiąc zanim się zobaczy pierwsze efekty i pół roku po ustąpieniu objawów. Ogólnie rok to chyba minimum. Idź do lekarza, nie wstydź się!

Tylko pamiętaj, że jak dostaniesz antydepresanty, że tzreba je brać regularnie niestety. Bo jak się to robi w kratkę, to można dostać bardzo nieprzyjamnych skutków ubocznych. Jak nie pamiętasz o takich rzeczach, to sobie zainstaluj jakąs darmową aplikację (np. http://www.moje-leczenie.pl/ ), ewentualnie alarm w telefonie, ale jak jest więcej niż jeden lek, to nie ma sensu.

A chodzisz do pracy, robisz coś ze sobą? Możesz normalnie funkcjonować?

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: walka z depresją

10 lip 2014, 12:06

MartaW, zwykle poprawa następuje po około miesiącu, oczywiście wszystko zależy od stopnia zaawansowania objawów. Depresję należy odróżnić od stanów depresyjnych. Depresja to zwykle kilka lat systematycznego brania leków. Najlepiej żebyś branie lekarstw połączyła z psychoterapią. Lekarstwa tylko łagodzą objawy, a depresja ma to do siebie, że lubi powracać... Mąż ma rację, wybierz się do dobrego psychiatry. Gdybyś chciała porównać lekarzy i zarejestrować się bez problemu, podsyłam stronkę, z której sama korzystam http://medmemo.pl/. Trzymaj się!

Zoe
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:24

Re: walka z depresją

14 lip 2014, 10:27

Ja jeszcze dodam, że MEGA ważne jest, aby przy depresji brac regularnie leki. SSRI mają tak, że jeśli się pomija dawki, można dostać baaardzo nieprzyjemnych skutków ubocznych - coś o tym wiem :(

Ja sobie w końcu zainstalowałam taką aplikację, która mi i mojej mamie wysyłała powiadomienia. Bo przyznam, że jak miałam gorsze dni, to nawet mi się nie chciało sięgnąć po te leki, a tak mama mnie kontrolowała z drugiego końca Polski :P I pomogło.

Jakby ktoś chciał, to ja mam taką: moje-leczenie.pl, jest darmowa i naprawdę się przydaje :)

I pamiętajcie - na poprawę tzreba czasu, ja czekałam pół roku i wypróbowałam kilka różnych leków, ale się udało!

janka735
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 16 lis 2012, 15:53

Re: walka z depresją

14 lip 2014, 11:12

O jakich skutkach ubocznych mówisz?

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość