Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

chlorowana woda w mieszkaniu

21 lip 2014, 11:24

Mamy duży problem z tzw "kranówką" w naszym domu, zastanawiamy sie czy nie korzystać z galonów - chodzi mi o coś takiego jak np http://www.galony.ustronianka.com.pl/usluga-galonowa/ czy po prostu kupować zwykłą w markecie? ktoś jest w podobnej sytuacji? bo u mnie w kuchni nawet kawy sie nie da zrobic :(

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: chlorowana woda w mieszkaniu

23 lip 2014, 12:55

Może warto zainwestować w zwykły filtr? ;)

jakubgrabowski
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:55

Re: chlorowana woda w mieszkaniu

24 lip 2014, 16:00

Zwykły filtr może nie pomóc, a poza tym, trzeba będzie go wymieniać co jakiś czas, a to jest uciążliwe.

paulinapink
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 30 lip 2014, 14:29

Re: chlorowana woda w mieszkaniu

31 lip 2014, 14:54

chyba najlepsza będzie ta zwykła kupiona w markecie w tym przypadku.

berry
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 26 lip 2014, 13:28

Re: chlorowana woda w mieszkaniu

31 lip 2014, 15:57

Podobno dobre są filtry wykorzystujące odwróconą osmozę - montuje się coś takiego pod zlewem i oczyszcza wodę ze wszystkiego, co nie jest wodorem i tlenem ;) To działa tak, że woda jest poddawana ciśnieniu i przez błonę osmotyczną przedostają się tylko cząsteczki wody, a reszta zostaje po drugiej stronie. Masz więc po prostu wodę destylowaną, która się nadaje i do gotowania, i do prania, i do picia, chociaż wody z marketu też nie zaszkodzi czasem popić ze względu na minerały ;) To już trochę większy wydatek niż zwykly dzbanek filtrujący, ale sądzę, że warto.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość