mysiogonek
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2011, 10:34

Minimalistyczna kuchnia

28 lip 2011, 10:55

Kochane forumowiczki proszę doradźcie, gdyż posiadam niewielką kuchnię, aktualnie przeznaczoną do remontu i radykalnych zmian, przestrzeń kuchenna aktualnie można powiedzieć że nie występuje, gdyż nadmiar sprzętów typu tostery, garnki, patelnie, opiekacze, suszarki, szybkowary gracą ją skutecznie, myślę nad pozbyciem się zbędnych sprzętów, tylko pytanie co znaczy zbędnych w końcu od czasu do czasu ich używam :/ rozwiązaniem tej sytuacji na odgracenie kuchni i urządzenie jej w minimalistycznym stylu nie tracąc na jakości gotowania mogłoby być urządzenie wielofunkcyjne spełniające funkcje patelni, grila, opiekacza, czy parowaru w jednym. niestety to spory wydatek jak na mój budżet (co i tak nie jest zawrotną sumą przy zliczeniu wartości poszczególnych sprzętów jakie posiadam) dlatego przed zakupem chciałabym, się poradzić czy warto kupić coś tak uniwersalnego jak urządzenie varadero? a może macie jakiś inny pomysł na usprawnienie gotowania w mojej kuchni?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

28 lip 2011, 11:22

mysiogonek, nie trzeba prawie tego samego pisać na wielu watkach ,naprawdę trudno jest ci się zdecydować na jeden wątek :ico_olaboga:

przeczytaj jeszcze raz regulamin forum i proszę dostosować się do niego

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Minimalistyczna kuchnia

23 cze 2014, 08:02

Ja nie wyobrażam sobie kuchni bez tych sprzętów które wymieniłaś. Na Twoim miejscu kupiłabym meble z taką ilością półek i szafek byś wszystko pomieściła. Możesz też pomyśleć o lodówce do zabudowy np z http://www.electro.pl/Lodowki_do_zabudowy,110.html Wtedy kuchnia będzie się wydawała mniej zagracona. ja w ogóle nie lubię jak widać różne sprzęty AGD dlatego mam wszystko zabudowane albo schowane w szafkach.

Awatar użytkownika
pannakota
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 77
Rejestracja: 04 cze 2014, 13:49

Re: Minimalistyczna kuchnia

02 lip 2014, 16:53

Ja mam ten sam okropny problem :( tylko coś mi się wydaje, że moja przyszła kuchnia jest jeszcze mniejsza...

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Minimalistyczna kuchnia

08 lip 2014, 18:19

Ja nie dość, że mam małą kuchnię to jeszcze dość niski sufit. Mam straszny problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia. Chyba będę musiała wybrać jakieś kinkiety z Black Red White które widziałam na http://www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/kinkiety/ bo lampa sufitowa odpada. Chcę też tam kupić szafki kuchenne i stół bo mają teraz promocje "Spłacaj raty od października 2014 r." - "30 rat 0%". i szkoda byłoby nie skorzystać. Poza tym wszystkie sprzęty AGD będą zabudowane. Nie lubię gdy wszystko jest na wierzchu.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Minimalistyczna kuchnia

07 sie 2014, 18:30

Nawet nie wiesz jak ja bym chciała mieć tak dużą kuchnię by nie wiedzieć jak ją zapełnić:) Na pewno zainwestowałabym w wyspę i wysokie krzesła lub duży stół, który stałby na środku kuchni. Na oknie stałyby figurki i wazony z http://witeks.pl/szklo-kolorowe-wazony oraz jakieś kwiatki... O ja Cię rozmarzyłam się... Niestety mam bardzo malutką w której ledwo mogę się okręcić:)

KatSzymon
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 18 sie 2014, 08:13

Re: Minimalistyczna kuchnia

18 sie 2014, 08:35

Duża i jasna kuchnia to coś czym kierowałem się przy wyborze mieszkania.

Ollga
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 28 wrz 2013, 17:08

Re: Minimalistyczna kuchnia

19 sie 2014, 13:17

Ja to takich ozdóbek typu figurki to nie lubię, minimalizm to minimalizm - jasno, czysto, przestrzennie.

Awatar użytkownika
Martyna38
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2014, 10:54

Re: Minimalistyczna kuchnia

02 wrz 2014, 12:33

Pewnie, że urządzenie wielofunkcyjne, to dobry sposób na odgracenie kuchni! Nawet bardzo :) Choć tak konkretniej coś radzić, to powiem Ci, że ciężko, nie mając wglądu w Twoją kuchnię. Można próbować pomieszczenie powiększać optycznie (fototapeta? lustra?)... Ale na pewno postaw też na minimalizm w meblach. Żadne masywne łatwy czy stoły, choćby nie wiem jak "funkcjonalnie" ustawione (i tak będą przytłaczać kuchnię). Dobrze tutaj sprawdza się nowoczesny design mebli. Ja u siebie mam takie krzesła: http://ikershop.com/pl/m01/152-krzeslomaplem01.html i do tego stolik: http://ikershop.com/pl/mid/191-stolmaplemid.html Do tego jasne beżowe szafki z białymi blatami i ściany w odcieniach zieleni. Wygląda bardzo atrakcyjnie, jest wygodne i bardzo funkcjonalne, nawet w niedużej kuchni :)

Malin
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 137
Rejestracja: 12 sie 2014, 12:28

Re: Minimalistyczna kuchnia

03 wrz 2014, 08:32

Też lubię minimalizm, choć z odrobiną ekstrawagancji, dlatego pomalowałam doczepiany sufit na czerwono. Z białym wystrojem wygląda to super.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość