Ulala1980
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2013, 19:54

Dom drewniany - stawiać?

01 wrz 2013, 23:50

Cześć dziewczyny!
Przymierzamy się do zbudowania domu w technologii szkieletowej. Mam pewne wątpliwości, ale od 2 lat już się tym interesuję i zebrałam całkiem sporą wiedzę na ten temat. Jako rodzina przyszłościowa (hehe) to chcemy postawić jakieś 100 m, piętrowy. Chodzi o to, żeby dom był ekonomiczny w utrzymaniu. Na budowie nie chcemy żyłować - owszem - nie najdrożej, ale też niektóre rzeczy chcemy już najlepszej jakości zastosować. Np. okna, więcej ocieplenia i żywotne pokrycie dachowe. Na starość wyniesiemy się do jakiegoś małego parterowego domku nad jeziorem, a ten zostawimy któremuś z dzieci... Czy któraś z Was może się pochwalić takim "kanadyjczykiem" i powiedzieć, czego się wystrzegać, jak się w nim mieszka, i takie tam? Aha! Mamy już wybrany projekt i wstępny kosztorys. Czyż nie jest śliczny (projekt, nie kosztorys hehe)? Dom Jadwiga

remeksydor
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013, 08:47

Re: Dom drewniany - stawiać?

15 paź 2013, 09:05

Mnie podobał się dom z bali. Ale wybrałem metodę tradycyjną. Są też domy z bali ze strzechą ale takie rozwiązanie mi się nie bardzo podoba.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Dom drewniany - stawiać?

23 mar 2014, 08:01

Domy drewniane są bezpieczne? Ja bałabym się, że przy pierwszej lepszej wichurze wszystko się zawali...

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Dom drewniany - stawiać?

23 mar 2014, 08:05

Wydaje mi się, że są bezpieczne. Gdyby nie były to by ich nie budowano prawda? Ja jednak jestem za tradycyjnym domem. Bardzo ładne widziałam na http://www.ihouse.pl/ i zastanawiam się czy kupić dom czy mieszkanie. Co Waszym zdaniem jest lepsze?

Marlenka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2014, 10:41

Re: Dom drewniany - stawiać?

23 mar 2014, 10:51

Stawiać. Drewniane domy są wytrzymałe i zdrowsze. Zresztą napisałaś, że na starość przeniesiecie się do domku nad jeziorem więc... niech się dzieci później martwią ;)

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Re: Dom drewniany - stawiać?

03 wrz 2014, 17:16

Ee to nie wiem jaki jest stawiać tak ładny dom z drewna i później kłaść na nim normalną elewacje :(

Malin
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 137
Rejestracja: 12 sie 2014, 12:28

Re: Dom drewniany - stawiać?

16 wrz 2014, 12:21

Drewniany rewelacja, pięknie w nim pachnie i jest naprawdę stylowy. Tylko pytanie do Was, czy murowane nie są trwalsze?

fiolek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:01

Re: Dom drewniany - stawiać?

16 wrz 2014, 13:05

drewniany dom w stylu tradycyjnym oczywiście piękna sprawa, jednak pamiętaj, że właśnie jest on mniej trwały i co więcej- dla mnie to była ogromna wada bo w takim domku mieszkałam przez jakiś czas- przez takie ściany słychać po prostu kompletnie wszystko, gorzej niż w byle jakim bloku. no chyba, że faktycznie ściany i takie tam różne elementy będziesz miała z normalnych a nie drewnianych materiałów, wówczas lepiej ale samo drewno - nie polecam ;p

limmax
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2014, 16:14

Re: Dom drewniany - stawiać?

30 wrz 2014, 10:42

Stawiać. Postawiliśmy pewien czas temu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Warto zwrócić uwagę na na grubość drewna. Wstawić dobre drzwi, okna. I nie przesadzać z metrażem.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Dom drewniany - stawiać?

01 paź 2014, 12:19

A nie lepiej zainwestować w dom pasywny? Domy drewniane - owszem, są bardzo fajne, ale wydaje mi się, że jak się budować to warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które zmniejszą koszty. Ciekawe domy pasywne widziałam na http://domy.procyon.com.pl/, warto poczytać o ich możliwościach.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość