Ile godzin na dobę poświęcasz na sen?

3 do 4
Brak głosów
0
do 6
100%
10
 
Liczba głosów: 10
JillyB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2013, 19:51

Re: Bezsenność?

21 wrz 2014, 11:05

nie umiem sobie radzić z bezsennością, ale nie będę kupował tabletek. Nie chcę sobie psuć sobie zdrowia
Nie każde tabletki powodują psucie zdrowia, jak to określiłeś. A zastanawiałeś się co jest przyczyną Twojej bezsenności?

fiolek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 16 wrz 2014, 13:01

Re: Bezsenność?

23 wrz 2014, 02:23

mój mąż miał poważne problemy z bzesennością ale udało mu się wyleczyć, jedyne co Wam poradzę to wystrzegajcie się leków typu senzop, sedam itd bo silnie uzależniają i potem już nie pomagają, on się uzależnił niemal jak narkoman i ponad miesiąc czasu zajęło mu odizolowanie się od leków po przyjmowaniu ich non stop od 5 lat, a czas odstawienny był po prostu straszny... także leków się wystrzegać, chodzić do lekarza i się kontrolować, to najważniejsze

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Bezsenność?

23 wrz 2014, 14:16

Jeśli masz okazję to pobiegaj trochę przed snem albo idź na spacer. Potem weź prysznic w letniej wodzie i wypij szklankę ciepłego mleka. Zasypiaj bez telewizora, z książką. Powinno pomóc.

Kora500
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2014, 10:40

Re: Bezsenność?

24 wrz 2014, 10:48

Cześć wam. Od pewnej bardzo przykrej sytuacji mam problemy z bezsennością. jets to okropnie męczące, nie potrafie potem w dzień normalnie funkcjonować, czuje sie ciągle zmęczona. Brałam różne suplementy naturalne z melatoniną, ale są chyba za słabe, niby troche pomagają, ale nie na tyle żebym mogła się wyspać porządnie. Nie chce brać też silnych psychotropów, bo moja mam brała i wiem jak one uzależniają, a nie leczą stanu, tylko go blokują na chwile. Jednak ostatnio natrafił na taki filmik w sieci
https://www.youtube.com/watch?v=BhtiQFQnMw0
Co o tym sądzicie? Nigdy nie miałam do czynienia z akupunkturą. Ale jestem tak zdesperowana że chyba spróbuje. jestem z warszawy, znacie tutaj jakies miejsca gdzie wykonuje się takie zabiegi?

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Bezsenność?

03 paź 2014, 15:09

tez mnie boli - wszystko przez zły materac :/ ale akurat zasypiam szybko bo pije sobie z Relaks i Przyjemność i pozwala mi się to rozluźnić przed snem, a wole to niz melatoninę, bo jak brałam tabletki to jeśłi musiałam wstac wcześniej niż po 8 godzinach od zasnięca, to nie byłam w stanie normalnie funkcjonować i byłam jak trzepnieta, brałam też swego czasu jeszcze jedne na sen takie ziołowe zielone chyba na V ale nie pamietam nazwy i tez były dobre

domi99
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2014, 14:32

Re: Bezsenność?

04 paź 2014, 14:39

Z bezsennością jako tako nie miałam nigdy problemu, gorzej bywało rano, bo budziłam się często z bóle na odcinku szyjnym kręgosłupa i to czasem tak mocnym, że nie mogłam normalnie funkcjonowac....przyczyna tego byla proszta niż się spodziewałam, wystarczyło zmienic poduszkę :) Kupiłam taką http://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedycz ... glowe.html i mozecie wierzyc albo nie, ale teraz nic mnie boli!!! Wcześniej nie myślałam, że to na czym śpimy ma takie znaczenie....

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Bezsenność?

13 paź 2014, 17:03

też mam ten problem z bólem szyi - i myślę właśnie o poduszce jakieś - może się na nia skuszę, ale z bezseności a na razie walczę moimi ziołami Relaks i Przyjemność, tylko nie umiem być regularna i niestety nie pije ich co wieczór :/

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Bezsenność?

13 paź 2014, 19:56

Ja bardzo często miałam problemy z zaśnięciem kładłam się przykładowo o 23 a zasypiałam koło 3-4 o ile w ogóle mi się udało zmrużyć oko. Dopiero Melatonina oraz Gaba mi pomogły :) człowiek naprawdę po nich śpi jak zabity a wstaje wypoczęty.

seelee
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2012, 08:20

Re: Bezsenność?

20 paź 2014, 16:38

Ja często źle sypiam i kiedyś lekarz poz powiedział, że to może być spowodowane niskim poziomem magnezu (chociaż nie mam na przykład skurczów łydek w nocy). Kupiłam sobie w aptece fortimag, brałam go przez dwa tygodnie i faktycznie polepszyło mi się ze snem. Więc jeśli macie z tym problem to zbadajcie sobie pozim magnezu.

Basia01
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 95
Rejestracja: 22 sie 2014, 10:54

Re: Bezsenność?

22 paź 2014, 15:32

ja mam chyba same niedobory i magnezu i potasu i melatoniny, piję Relaks i Przyjemność, bo po melatoninie nie mogłam się obudzić nastęnego dnia jeśli nie minęło dokładnie 8 godzin albo więcej,a zioła są łagodniejsze, ale tez po samej melisie nic się nie działo więc mi na razie pasuje baby mama med, ale tez koniecznie musze pobrac magnezu - z potasem najlepiej...

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość