Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

14 maja 2013, 20:46

Moja córcia idzie do zerówki szkolnej. W przedszkolu nie ma szesciolatków więc przede mną stał wybór: zerówka czy pierwsza klasa, i jedno i drugie w tej samej szkole.
Dla zerówki świetlica jest oddzielna, czynna od 6 do 17. Zajecia są od 8 do 13.30. Pierwsza klasa chyba kończy lekcje juz o 12.

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

26 lip 2013, 11:33

Najlepiej jeżeli jest w przedszkolu,kiedy dziecko ma kontakt z rówieśnikami,a nie starszakami. Niestety u nas jest w szkole i dostrzegam dużo minusów,ale co zrobić... czasem po prostu nie ma żadnego innego wyboru w tej kwestii.

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

26 lip 2013, 12:45

A w szkole nie ma kontaktu z rówieśnikami ? No bez przesady ;)



Kolejny plus zerówki w szkole - dziecko idzie już całą zgraną grupą do pierwszej klasy z tą samą panią.

lilo

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

26 lip 2013, 12:48

dziecko idzie już całą zgraną grupą do pierwszej klasy z tą samą panią
A to już zależy od szkoły, u nas zerówki ma inna pani, a klasy 1-3 inna :ico_oczko:

Ja bym powiedziała tak - jeśli dziecko chodziło już do przedszkola - można go dać do zerówki szkolnej, jeśli nie chodziło w ogóle - chyba mniejszy szok będzie miało w przedszkolnej.

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

26 lip 2013, 12:53

lilo - moja córa nie chodziła do przedszkola i od razu ją do szkoły zapisałam ;)
nie było źle ;)

no i nie musiałam płacić za przedszkole ;)

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

01 sie 2013, 11:09

dziecko idzie już całą zgraną grupą do pierwszej klasy z tą samą panią
A to już zależy od szkoły, u nas zerówki ma inna pani, a klasy 1-3 inna :ico_oczko:
U nas tak samo, pani zmienia się w klasie pierwszej i pózniej do klasy trzeciej jest ta sama, a w czwartej znów sie zmienia.

...ale to i tak trochę lepiej niz w UK, tam moje dziecko miało co rok inną panią i dzieciaczki to przezywały... :ico_noniewiem:

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

18 paź 2013, 11:59

Nie wiem czy to dobry pomysł tak zabierać dziecku rok przedszkolnego życia. Zdaje sobie sprawę, że sześciolatki nie od razu w szkole uczą się trudnych rzeczy i nie siedzą cały czas w ławkach, ale chyba mimo wszystko to i tak nie to samo co przedszkole.. Przez tyyle lat było dobrze a teraz jakieś dziwne zmiany.

MagiaDziecinstwa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 34
Rejestracja: 05 paź 2013, 15:29

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

10 sty 2014, 22:19

Tutaj opinie są podzielone,jednak ja także uważam ze szkoda odbierać dzieciom rok przedszkolnego życia. Pierwsza klasa tak od razu czy też szkolna zerówka to zupełnie inne realia i trzeba brać to pod uwagę.

Bakardi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2014, 21:22

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

26 paź 2014, 21:38

Nie pozbawiajmy dzieci tego ostatniego roku dzieciństwa. Edukacja w naszym kleru i tak trwa w nieskończoność więc po co to przyspieszać.

Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: Zerówka w szkole czy przedszkolu?

25 lis 2014, 13:36

Mam podobne zdanie,dla mnie osobiście także zerówka powinna być jeszcze mimo wszystko w przedszkolu,to taki fajny etap i nie widzę sensu aby na siłę go przyspieszać i posyłać dziecko do szkoły.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość