obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: depresja poporodowa

31 paź 2014, 13:45

Gdyby to tylko była jakaś inna odlewnia:D Wtedy by to było znacznie mniej stresujące;)

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: depresja poporodowa

06 lis 2014, 16:17

Ale bez sensu wpisy, powinni takie usuwać...

irena
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 36
Rejestracja: 06 lut 2014, 19:35

Re: depresja poporodowa

14 lis 2014, 22:15

Myślę, że każda kobieta jest narażona na depresje poporodową. Taka burza hormonów jaka nią włada, dodatkowo stres i jeszcze nowe obowiązki. Nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest wsparcie bliskich. Trzeba też być świadomym zjawiska i każda przyszła mama musi wiedzieć co to takiego jest, żeby móc odpowiednio zachować się po narodzinach dzieciątka.

Saszka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2014, 21:16

Re: depresja poporodowa

22 lis 2014, 21:23

Przede wszystkim zauważać matkę dziecka. Ona wtedy tego najbardziej potrzebuje. Docenienia, przytulania, przytulania i przytulania. Potrzebuje czuć się zauważona. Może nie na pierwszym miejscu, ale chciałaby być zauważana. Po urodzeniu maleństwa cała uwaga skupia się na dziecku. O kobiecie często się zapomina..
Jak pomóc? Ugotować obiad, posprzątać. Wyjść z inicjatywą, nie czekać na prośby żony/partnerki. Takie proste czynności jak poprawienie łóżka, przyniesienie wody, pogłaskanie po włosach może zdziałać cuda.
Na pewno nie mówić niczego w stylu: "Dlaczego płaczesz? Przecież wszystko jest dobrze. Dziecko zdrowe, ty zdrowa". O tym wszystkim kobieta wie i to docenia ponad wszystko, ale te stany płaczliwe to hormony, nad którymi nie da się zapanować. Trzeba to przeczekać i być z wielką cierpliwością.
_______________________
Tanie busy do Holandii Olsztyn

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: depresja poporodowa

30 gru 2014, 00:27

Większość kobiet przez to przechodzi, ale nie każda się przyzna

karolinka992
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2015, 17:23

Re: depresja poporodowa

05 lut 2015, 15:15

Niestety w obecnych czasach na depresję cierpi coraz więcej osób, (wystarczy poczytać http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/dep ... xxi-wieku/). Myślę, że depresja poporodowa to pewnego rodzaju temat tabu o którym młode mamy głośno nie chcą mówić.

Szalonn
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2015, 23:02

Re: depresja poporodowa

05 lut 2015, 22:34

Na szkołach rodzenia co bardzo polecam :-D ... mówią położne o możliwościach wystąpienia depresji, żeby z takimi symptomami nie krępować się mówić bliskim żeby wiedzieli że muszą bardziej zadbać o świeżą mamę :ico_oczko:

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: depresja poporodowa

26 lut 2015, 14:42

Mnie bardzo przeraża fakt takich zachorowań, zwłaszcza u młodych matek.
Moja znajoma w coś takiego wpadła, ale na szczęście ufało jej się z tego wyjść za pomocą terapii http://www.wolmed.pl/page/terapie/depresja.html
W ogóle tego nie ogarniam, dlaczego tak się dzieje, zwłaszcza u osób, które z natury są uśmiechnięte i zadowolone z życia.
Przecież takie schorzenie może dopaść każdego.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: depresja poporodowa

18 mar 2015, 16:04

Niestety, ale ta choroba może dopaść każdego. Najważniejsze, żeby w ogóle zdawać sobie z tego sprawę. Moja kuzynka od kilku miesięcy ma energetyzator z creatos.com.pl i stany lękowe i depresyjne jej się zmniejszyły. Dużo lepiej się teraz czuje.

michalida
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2015, 11:21

Re: depresja poporodowa

30 mar 2015, 11:25

Ja po porodzie bardzo przytyłam i nie mogę schudnąć. Bardzo ciężko mi jest z tego powodu, bo dla męża nie jestem tak atrakcyjna jak przedtem

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość