kaskada
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 214
Rejestracja: 13 sie 2014, 12:56

Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

17 paź 2014, 11:14

Czy ktoś z Was był może u dietetyka? Widzialam dzisiaj ten art: http://palcelizac.pl/zanim-pojdziesz-do ... zygotowac/ jak się należy przygotować. Ale jestem ciekawa, jak to wygląda? Szczególnie pierwsza taka wizyta. Może ktoś kto był opisać wrazenia?:)

Merrick
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2014, 15:23

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

28 paź 2014, 14:57

Mogę Ci opisać od drugiej strony :) Dietetyk pierwszą wizytę zwykle przeznacza na wykonanie pomiarów ciała i długi, wnikliwy wywiad. Przynajmniej tak to powinno wyglądać. Przygotuj się na pytania o nawyki żywieniowe, stan zdrowia, codzienną rutynę, genetyczne obciążenia. Pytania czasem mogą wydać się bardzo intymne, ale są konieczne zwłaszcza wtedy, kiedy klient zwraca się do nas z jakąś dolegliwością chorobową. Będą pytać nawet o to, gdzie zwykle kupujesz produkty spożywcze :) Taki wywiad trwa od godziny do dwóch. Jeśli masz jakieś w miarę świeże badania krwi to warto je ze sobą zabrać, również inne zalecenia lekarskie.
Im bardziej szczera będziesz z dietetykiem, tym większa szansa, że otrzymasz to, po co przyszłaś:) Ja pytam również o motywację do zmiany diety, o wcześniejsze próby zmian i ich efekty itd. Dopiero na tej podstawie specjalista jest w stanie np. ułożyć jadłospis. Jeśli ktoś Wam da jadłospis od razu na pierwszej wizycie to na 100% nie jest on ułożony pod Wasze potrzeby. To zwyczajnie wymaga przygotowania, całej masy obliczeń i czasu :)

renatazo
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2014, 17:03

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

25 lis 2014, 20:43

Niektórzy mają duże problemy ze zmianą nawyków żywieniowych, zwłaszcza Ci którzy nie walczą z nadwagą która zagraża ich życiu.

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

29 gru 2014, 16:46

Nigdy nie byłam u dietetyka, bo i nie mam większych problemów z wagą. Ale uważam, że jeżeli ktoś jest otyły, to powinien jak najbardziej skorzystać z takiej porady. Dietetycy w końcu kształcą się na dietetyce akademiadietetyki.pl oraz w innych szkołach i naprawdę znają się na tym co robią. Dzięki nim możemy jeść zarówno zdrowe, jak i smaczne posiłki, a przy tym chudnąć.

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

18 sty 2015, 15:38

Ja byłam jakiś czas po ciąży, ale tylko na dwóch wizytach.

anecia32
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2015, 16:49

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

27 lut 2015, 16:59

Jak byłam młodsza byłam szczupła i nie miałam problemów z wagą. Z wiekiem niestety przybierałam kilogramów mimo że wydawało się że wcale tak dużo nie jadłam. Po konsultacjach u dietetyka moja dieta przebiega według tego schematu odżywania podyktowanego przez dietetyka śląskiego Centrum Medycznego z Gliwic. Efekt jest zadowalający. Okazuje się, że niestety z wiekiem trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe. Młody organizm ma lepszą przemianę materii dlatego można jeść więcej niezdrowego, tłustego jedzenia.

jnka1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

31 maja 2016, 13:36

Jak ktoś jest z okolic Trójmiasta to coaching dietetyczny prowadzi dobry dietetyk z Gdańska, gdzie prowadzi swoją poradnie dietetyczną. Na stronie można sobie przeczytać trochę o tym co to jest coaching dietetyczny: http://www.eatmeatdiet.pl/coaching-dietetyczny i na czym on polega. Takie porady dietetyczne zmieniają nasze nawyki żywieniowe i łatwiej nam jest potem zdrowiej się odżywiać a proces odchudzania staje się naturalny dla ciała.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

09 cze 2018, 12:18

Takie treningi czy tez diety powinny byc dobierane do danej osoby tak jak tutaj pisza w Centrum Medycznym Bieńkowski https://www.wbienkowski.pl/medycyna-est ... dietetyka/ nie ma idealnej, uniwersalnej diety ktora sie spisze u kazdego... To sa rzeczy bardzo indywidualne - tutaj liczy sie wszystko i codzienna aktywnosc i stresy w pracy i nawyki.. Takie procesy powinny byc ustalane z dietetykiem

luiza30
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 09 cze 2018, 21:08

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

09 cze 2018, 22:26

Dobry dietetyk to może nie tyle podstawa, bo podstawą jest racjonalne i regularne odżywianie, ale wielu osobom z mojego otoczenia pomógł. Raz, że działało to dobrze na ich motywację, a dwa - dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, ustalona w oparciu o wyniki badań, a to chyba podstawa. Jakoś te ogólnie dostępne diety do mnie nie przemawiają. Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Myślę, że podobnie jest z dietami....

miefo1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 04 lip 2018, 14:50

Re: Dietetyk - co, jak, gdzie, kiedy?

04 lip 2018, 15:38

Ja mam bardzo dobre opinie o Natalii Cieszeluk. To dobry dietetyk https://ranking.abczdrowie.pl/s/Dietetyk/lublin Przyjmuje w gabinecie psychodietetycznym położonym przy ul. Granicznej 4 w Lublinie.

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość