Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

18 paź 2011, 19:37

Mój syn ma 11 lat i od paru lat im w szkole robią fluoryzację.Nicx złego z zębami sie nie dzieje.
Myślę,ze jeśli chodzi o fluoryzację to są zwolennicy i przeciwnicy,ale tak jrest ze wszystkim.Najlepiej zapytac dentystę i niech doradzi.
jestem tego samego zdania,zeby zapytać dentystę...często informacje w internecie są mocno naciągane.
Moja córka ma 10 lat,fluoryzacje w szkole miała nie raz i nic złego się nigdy nie działo,zęby ma ładne i co najważniejsze zdrowe.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: fluoryzacja

09 gru 2013, 09:01

Śmieszne - kiedyś był szał na fluor, bo on taki ważny, a teraz 4 lata u nas przynajmniej myjemy ajoną bez fluoru - to chore.
Ciągle jesteśmy robieni w balona, a przecież badania na temat szkodliwości fluoru pojawiły się w latach 70.!

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: fluoryzacja

10 gru 2013, 18:32

Przecież nawet mleko jest już określane jako coś, co wcale niekoniecznie musi być dobre dla naszego zdrowia, więc czego oczekujesz?
A niby pij mleko będziesz wielki... I podejrzewam, że po latach w przypadku każdego produktu dowiemy się o takich rewelacjach. Niestety.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: fluoryzacja

11 gru 2013, 09:21

Może nie każdego. W PL dochodzi jeszcze jeden problem - na wszystkim się kombinuje, przez co produkty nie są tak wartościowe, jakie teoretycznie być powinny i właśnie dlatego później w testach wychodzą takie, a nie inne, rewelacje ;/

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: fluoryzacja

12 gru 2013, 17:52

Łooo... ale czepiając się w ten sposób wypadałoby nie korzystać z niczego co polskie, bo przecież wszystko jest kombinowane.
Przesada. Uznany międzynarodowy producent nie może sobie pozwolić na produkcję szajsu. Produkt musi być pełnowartościowy!

justyna90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2013, 12:35

Re: fluoryzacja

19 gru 2013, 12:46

Fluoryzacja nie szkodzi zębom, wzmacnia za to ich szkliwo - spytajcie stomatologów.

Kiedyś też miałam wątpliwości, ale w tym roku dentysta polecił mi FLUOR PROTECTOR S - totalna rewelacja!
Pamiętam, że poprzednie produkty były jakieś kwaśne albo odbarwiały zęby - generalnie były słabe.

Ten PROTECTOR S nie dość, że jest łagodny w smaku, to na dodatek jest bezbarwny, szybko schnie i jeden zabieg starcza spokojnie na pół roku! Wcale nie bałabym się zabiegów lakierowania, ja po nim do dziś mam mocne i zdrowe zęby, które wszyscy podziwiają ;)

pozdrawiam

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: fluoryzacja

05 lip 2014, 11:05

Nie wiedziałam, że fluoryzacja może mieć jakieś szkodzile działanie. Od wiekow pamietamy ją ze szkół. Fakt, że smak obrzydliwy, ale wszyscy mówili że to dla naszego dobra. Skro jest podejrzenie o działanie szkodliwe, to nie wiem czemu dzieci w szkolach nadal ją mają. Faktycznie warto się zastanowić nad tym i dziecku powiedzieć, żeby nie bralo w tym udzialu. Tak sobie myślę, że wystarczy mu pasta z fluorem.

Marrowy
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2014, 11:41

Re: fluoryzacja

19 sie 2014, 09:03

Tak, kiedyś się mówiło że mlecznych zębów się nie leczy, bo i tak wypadną itp. Ciężko jest wyważyć opinię. Jeśli zaobserwowano negatywne skutki fluoryzacji na kilku przypadków nie można przenosić wniosków na ogół. Ja za dziecka przeszłam fluoryzację , podobnie jak wszyscy koledzy i koleżanki z klasy i nic nikomu się nie stało:)




________________
Protetyka Opole w Estetyce

Bakardi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 26 paź 2014, 21:22

Re: fluoryzacja

04 gru 2014, 09:34

Podobno fluor ma niezbyt dobry wpływ na nasz organizm. Ostatnio powstaje sporo past do zębów bez fluoru.

Julkaka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2015, 14:12

Re: fluoryzacja

20 sty 2015, 13:43

Mój dentysta bielsko-biała twierdzi, że fluoryzacja nie jest dobra dla zębów dziecka. Podobno, jak kiedyś, jeszcze za moich czasów, lakowanie. Jednak, mój syn miał fluoryzację w wieku szkolnym i nic takiego się nie stało.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość