Terapeutyczna
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:04

Trening Kontroli Złości, Trening Umiejętności Społecznych,

04 sty 2015, 16:08

Przedstawiamy nową ofertę Terapeutycznej dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

Trening umiejętności społecznych dla dzieci w wieku 4-6, 7-9, 10-12.
Zajęcia grupowe skierowane do dzieci z diagnozą ZA, ADHD, agresywnych,
mających trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i
dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji.
Celem zajęć jest poprawa funkcjonowania w sytuacjach społecznych poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie akceptowane.

Celem zajęć jest:
• trening umiejętności społecznych
• trening umiejętności komunikacyjnych
• trening modyfikowania zachowań na bardziej aprobowane społecznie
• umiejętność współpracy w grupie
• metody radzenia sobie z emocjami
• praca nad przestrzeganiem zasad
• uczenie się rozpoznawania emocji i potrzeb
• odreagowanie napięć emocjonalnych
• kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów

Zajęcia będą odbywać się w sobotę : gr 4-6 lat godz. 13:30- 15:00, gr 7-9 lat godz. 9:30-11:00, gr 10-12 lat godz. 11:30- 13:00 . Strartujemy 7 lutego 2015r. Koszt jednych zajęć to 60zł. Prowadzone są w formie zamkniętej, tzn. trzeba wcześniej odbyć kwalifikację do grupy u osoby prowadzącej, której koszt to 50zł. Prowadząca: psycholog Nina Szalas . Miejsce warsztatów : Terapeutyczna-kawiarnia, ul. Braci Wagów 20/ u1, tel: 533 355 888.



TRENING KONTROLI ZŁOŚCI

Trening Kontroli Złości, są to warsztaty skierowane do dzieci w wieku 6-13 lat, które mają problemy w kontroli złości, panowaniu nad zachowaniami agresywnymi. Na zajęciach dzieci będą uczyć się rozpoznawania bodźców wyzwalających zachowania agresywne. Zapoznają się ze sposobami kontroli negatywnych emocji, alternatywnymi metodami wyrażania tych emocji . Poznają i nauczą się zasad i zachowań akceptowanych społecznie.
Celem zajęć jest dobre funkcjonowanie w społeczeństwie, prawidłowy rozwój dziecka. Poprawa relacji z osobami z otoczenia dziecka poprzez zamianę zachowań agresywnych na akceptowane społecznie.
Zajęcia będą odbywać się we wtorki w godz. 16:30- 18:00. Startujemy 3 lutego. Koszt jednych zajęć to 60zł. Prowadzone są w formie zamkniętej, tzn. trzeba wcześniej odbyć kwalifikację do grupy u osoby prowadzącej, której koszt to 50zł. Prowadząca: pscyholog Edyta Szmit. Miejsce warsztatów : Terapeutyczna-kawiarnia, ul. Braci Wagów 20/ u1, tel: 533 355 888.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Trening Kontroli Złości, Trening Umiejętności Społecznyc

19 sty 2015, 01:46

Taki trening przydałby się zdecydowanie kilku osobom z mojego otoczenia

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Trening Kontroli Złości, Trening Umiejętności Społecznyc

27 lut 2015, 09:13

Obrun, wyczuwam w Twojej wypowiedzi lekką złośliwość, a tu chodzi o poważny problem jakim jest m. in. zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi. Często spotykam się z opiniami wypowiedzianymi wzgardliwym tonem, że ktoś "ma adhd" co jest według mnie bardzo okrutne, ponieważ naprawdę nie jest łatwo żyć z osobami, które faktycznie cierpią na to schorzenie. W tym wypadku najważniejsza jest diagnoza i tu zalecałabym test moxo, który polega na obserwacji rzeczywistych zachowań pacjenta w obrębie kilku obszarów (zaburzeń uwagi czy nadaktywności). Na podstawie takiego badania opracowywana jest też terapia (czasami farmakologiczna). Tego typu warsztaty z kontrolowania złości są bardzo przydatne, chociaż musi to być oczywiście uzupełnienie leczenia a nie jego podstawa. ADHD da się "wygłuszyć", ale do tego potrzeba dużo pracy i cierpliwości, dlatego nie lubię jak inni wykazują tak lekceważący stosunek do problemu.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: Trening Kontroli Złości, Trening Umiejętności Społecznyc

06 maja 2015, 15:08

Ja się mu wcale nie dziwię, bo też znam wiele osób, którym taki trening by się przydał. Albo przynajmniej porządny psycholog. Sama miałam kiedyś, jeszcze jako nastolatka problemy z kontrolą złości i rodzice mnie właśnie do psychologa posyłali, za co dziś jestem im bardzo wdzięczna, bo dzięki temu dobrze sobie radze w wielu sytuacjach społecznych. Chodziłam do Pracowni Psychorozwoju w Warszawie. Tu jest strona poświęcona terapii nastolatków: http://psychoterapia-kielczyk.pl/terapi ... mlodziezy/
To podobno częsty problem u dzieci, ale z drugiej strony często przyczyna takich zachowań maluchów leży w innych członkach rodziny, których też należałoby objąć pomocą.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Trening Kontroli Złości, Trening Umiejętności Społecznyc

31 maja 2016, 09:56

Jeśli dziecko ma ADHD i nie panuje nad emocjami powinno chodzić na terapię. Są też obozy dla dzieci z ADHD i zespołem Aspergera - http://www.linia-zdrowia.pl/ Opieka jest świetna, dzieci mają sporo zajęć i mogą poznać rówieśników. Myślę, ze warto rozważyć wysłanie dziecka na taki obóz.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość