Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Przebarwienia na zębach

09 gru 2013, 08:53

Przebarwienia albo wynikają z choroby, albo z diety. W tym drugim przypadku wystarczy stosowanie ajony, ale powinniście też zmieniać dietę, choćby poprzez eliminowanie używek. Natomiast pierwszy przypadek to konieczność kompleksowych badań i dokładnego sprawdzenia przyczyny problemu.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Przebarwienia na zębach

10 gru 2013, 18:30

Jeśli to wynika z choroby, to sama pasta nie pomoże. Radzę wybrać się do dentysty, niech sparwdzi co się dzieje, to może wtedy dojdziemy do pewnych wniosków.
Co do barwy zębów - przy klasycznych, zębach zniszczonych używkami, jak najbardziej w 100% wystarczające będzie stosowanie dobrej pasty i szczoteczki.
Efekty nie pojawią się od razu, ale na pewno przyjdą.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Przebarwienia na zębach

11 gru 2013, 08:46

Ale to trzeba sprawdzić. Tak czy owak trzeba iść do dentysty, i wtedy zacząć coś robić. Największym problemem Polaków jest czekanie na zbawienie - a ono nie przyjdzie, przynajmniej do momentu kiedy sami nie zareagujemy.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Przebarwienia na zębach

12 gru 2013, 17:52

Moja diagnoza jest taka, że to nie będzie nic poważnego, ale to jest diagnoza na podstawie rozmów z ludźmi na forach, a z tych ludzi nikt jak dotychczas nie narzekał
na miał przy plamach problemu, zazwyczaj to były po prostu przebarwienia.

wiernaFanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 18 paź 2013, 11:37

Re: Przebarwienia na zębach

16 sty 2014, 14:51

Dentysta powinien dobrać jakiś bezpieczny i skuteczny zabieg. My na odległość nie wybielimy Twoich zębów :)

monika34
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 cze 2014, 11:48

Re: Przebarwienia na zębach

16 cze 2014, 15:54

Kilka dni temu byłam u stomatologa by wyczyścił mi kamień i dzięki temu moje zęby stały się jaśniejsze, mają swój naturalny kolor, a ja zdobyłam pewność, że nic nie zalega w szczelinach międzyzębowych. Taki kosmetyczny zabieg jest nie drogi, skuteczny, nie niszczy szkliwa i co dla mnie najważniejsze, efekt utrzymuje się dosyć długo (jeśli nie pijasz kawy, ciemnych herbat i nie palisz papierosów).

gumabalonowa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 lis 2014, 15:13

Re: Przebarwienia na zębach

19 sty 2015, 10:44

wcześniejsze usunięcie kamienia da lepsze efekty wybielania. u mnie Crest podrażnił zęby, a pomogła dopiero Biała Perła tylko że 5dniowa kuracja - nie wiem jak z innymi..
wniosek? trzeba próbować i najlepszy sposób na wybielanie to bardzo indywidualna sprawa..

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Przebarwienia na zębach

20 mar 2015, 14:11

Ja wstawiałam sobie licówki. Ogólnie byłam bardzo niezadowolona swego czasu ze swoich zębów. Były o brzydkim kolorze i jednocześnie było na nich bardzo wiele przebarwień. Były również trochę krzywe.
LIcówki to porcelanowe nakładki, które gwarantują Wam prawdziwie hollywoodzki uśmiech. Zakładałam je tutaj: http://www.klinikaimplantologii.pl/ - jest to profesjonalny gabinet stomatologiczny w Krakowie. Obecnie najlepsza klinika implantologiczna w Polsce. Specjalizują się w tego typu stomatologii estetycznej oraz wstawianiu implantów. Nie jest to taka mała inwestycja tak wieć jestem zdania,że warto jest już założyć to w profesjonalnym miejscu.

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Przebarwienia na zębach

20 mar 2015, 15:34

Tylko nie pakuj się w tanie pasty wybielające, bo będzie jeszcze gorzej. Nie dość, że będą Cię boleć to jeszcze sobie problemów narobisz.

Marchewcia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 28 paź 2014, 11:29

Re: Przebarwienia na zębach

26 mar 2015, 13:00

usuwanie kamienia nie usunie przebarwień, przebarwienia usuwa się tzw. piaskowaniem. zabieg dość drogi, ale widać po nim różnicę - chyba że przebarwienia mają inne podłoże niż kawa, herbata i inne potrawy, wtedy już musi to zlukać dentysta ;)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość