Awatar użytkownika
sali
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 59
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne

11 lut 2015, 21:40

Ja zamierzam brać jeszcze nie stosowałam antykoncepcji. Generalnie to mój chlopak był bardzo zadowolony jak mu powiedziałam, że będę je brać bo do tego czasu używaliśmy prezerwatyw. Chociaż tak naprawdę to mam dalej wątpliwości czy to dobra decyzja bo jednak to spora ingerencja w organizm.

fibi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2015, 23:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne

13 lut 2015, 00:00

Ja chcę ale nie chcę. Boję się właśnie zmian w hormonach, ale z drugiej strony to lepsze niż ciągłe zapasy gumek :ico_haha_02:

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

25 mar 2015, 21:53

Mi wydawało się i wydaje, że faceci dopóki dziecko się nie pojawi nie wizualizują sobie czego może dotyczyć złe zabezpieczenie się. Stąd ja mam problemy z wyluzowaniem się, on nie. Odkąd łykam vibin jest lepiej, cieszę się że jest taka metoda, bo na naturalnych metodach na pewno by zwariowała.

dianakrolewna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:25

Re: Tabletki antykoncepcyjne

09 kwie 2015, 13:49

mój sam mnie do tego namawiał. prezerwatywy są jednak niewygodne, szczególnie jak oboje jesteśmy podnieceni a tu nagle trzeba przerwac pieszczoty i załozyc ta gumkę... generalnie jestem bardzo zadowolona z tabletek. pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

13 lip 2015, 17:33

też biorę Vibin^^ cieszę się, że zdecydowąłam się na tabletki, jest to po prostu wygodne:) choć na początku, jak tylko zaczynałam brać miałam inne tabletki i odczuwałam kilka skutków ubocznych, ale teraz, jak dobrze mi dobrał to nie odczuwam żadnych :) warto zmieniać i dopasowywać jak dane nam nie pasują:)

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

13 lip 2015, 20:53

jak tylko zaczynałam brać miałam inne tabletki i odczuwałam kilka skutków ubocznych, ale teraz, jak dobrze mi dobrał to nie odczuwam żadnych :) warto zmieniać i dopasowywać jak dane nam nie pasują:)
Problem jest niestety taki, że często kobiety wychodzą z założenia że skoro takie objawy pojawiają się to znaczy, że po prostu tak musi być i nie idę do swojego lekarza ginekologa i nie zgłaszają dyskomfortu związanego ze spadkiem libido czy ze wzrostem masy ciała. Jest najgorsza rzecz którą można zrobić.

Malyna
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne

28 lip 2015, 15:15

Wiadomo, że lekarz nie chce dla nas źle. Ale w wypadku tabletek to nie tylko dobre chęci, ale współpraca lekarz pacjent. Lekarz może chcieć dobrze, ale nie będzie wiedział czy przypadkiem tabletki nie zadziałają na Ciebie chociażby zmniejszą Twoje libido.

CZarna_Ofca
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2010, 20:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne

28 lip 2015, 18:20

. Najbezpieczniejsze są chyba pigułki, jednak wiele kobiet obawia się właśnie o skutki uboczne.
Jednak więcej jest zalet niż wad. Przede wszystkim niski wskaźnik Pearla (ilość ciąż, która wystąpi u 100 kobiet stosujących daną metodę antykoncepcyjną w ciągu roku), w granicach 0,3-1. Złagodzenie PMS, regulacja cyklu miesiączkowego, zmniejszenie objętości krwawień, co jest dla mnie jedno z ważniejszych zalet, bo niestety ale mam uporczywe miesiączki :/

Awatar użytkownika
julkas
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 76
Rejestracja: 09 kwie 2015, 15:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne

20 sie 2015, 16:49

wiadomo, że nic nie ma za nic, ale z dostępnych form antykoncepcji jednak pigułki są dla mnie najwygodniejsze i najpewniejsze. A dobrze dobrane nie powinny utrudniać życia, sama się martwiłam jak zmieniałam, mając nadzieję tylko, że nie będzie gorzej, ale jak widać Vibin odpowiada mi do tego stopnia, że nie odczuwam niemal żadnych skutków ubocznych:)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Tabletki antykoncepcyjne

21 sie 2015, 12:46

O, tu o nich wspominasz (pytałam w innym temacie). Jakie skutki uboczne stwierdziłaś?

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość