Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Sushi !!

18 sty 2015, 14:45

Hej ! :)

Przeszukałam całe forum i albo jestem ślepa albo nie ma podobnego tematu także tworzę swój nowy. No to jak to z wami jest jedliście kiedykolwiek sushi ? lubicie ? nie przepadacie ? a może chcielibyście spróbować ?

Ja powiem szczerze że sushi polubiłam stosunkowo niedawno :) chłopak kiedyś przyrządził nam je w domciu początkowo myślałam surowa ryba ? nie ma mowy ale poprosił żebym zjadła chociaż kawałek :) i wiecie co ? posmakowało mi jak mało co. Także teraz raz na jakiś czas tak przynajmniej raz w miesiącu kupujemy sobie kilka rzeczy i sami coś tworzymy. Może powiecie czy macie jakieś fajne przepisy na własnej roboty sushi ? czy używacie gotowych rzeczy czy raczej sami od początku do końca tworzycie ? My czasem oszukujemy i zaopatrujemy się w produkty od Blue Dragona :) przy okazji ostatnio jak byłam na ich stronie znalazłam fajny konkurs którym również chciałabym się z wami podzielić http://www.robimysushi.pl/nagrody do wygrania jest 8 warsztatów oraz aż 1200 miseczek :) może znajdzie się ktoś zainteresowany.

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Sushi !!

22 sty 2015, 11:47

Uwielbiam sushi. Dla mnie genialna potrawa. Sama kiedyś byłam negatywnie nastawiona, ale trafiłam na zlecenie jako sushi maker. Koleżanka mnie namówiła, że fajna prawa. No i tam już nie miałam wyjścia jak nie spróbować. Wszystko zależy od przygotowania, bo sushi to nie tylko surowa ryba i ryż. Równie dobrze mogą to być ryby wędzone jak makrela, mogą to być sałatki jak np z paluszka krabowego. Co do konkursu to fajnie wiedzieć, bo może i ja się pokusze skoro taka jest nagroda. Ich produkty i tak kupuje, więc zobacze co mi się kończy i zamówie.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Sushi !!

23 sty 2015, 13:13

Ja właśnie robię z wędzonymi rybami, surimi albo krewetkami. Moje dziecko też lubi sushi, ale nie jestem na tyle odważna, żeby dać mu surową rybę ;) Dzisiaj na obiad właśnie planuję nigiri z wędzonym łososiem. Banalnie proste do wykonania, a naprawdę smaczne. Właśnie kupiłam ryż i wasabi blue dragon, więc pewnie przy okazji wezmę udział w konkursie, skoro już mam paragon ;)

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Sushi !!

23 sty 2015, 19:19

U mnie synek też lubi, nawet bardzo. Jeśli nigiri to najbardziej lubi z podpiekanym węgorzem, no ale to coś na co nie codziennie można sobie pozwolić. Nigiri to genialny sposób na przekąskę, a z czasem nauczyłam się je turlać na dwie ręce :) Ostatnio przy nigiri mega fajnie sprawdziła mi się zamiast wasabi pasta musztardowa. Nawet jest pokazana na tej stronie http://www.robimysushi.pl/produkty/past ... lue-dragon.

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Sushi !!

23 sty 2015, 21:09

Bardzo mnie cieszy :) że nie jestem jedyną osobą na forum która lubuje się w sushi :) szczerze wam powiem że troszkę głowie się nad hasłem reklamowym chciałabym żeby było chwytliwe a przy tym niebanalne :D bo liczę na główną nagrodę dla siebie i znajomych.

Co do samego sushi to co myślicie o przygotowaniu go ze szpinakiem ? gdzieś przypadkiem w internecie natrafiłam na przepis właśnie z jego użyciem :) ale że jestem jeszcze troszkę zielona w tym temacie to wolę się podpytać.

Awatar użytkownika
silvereye
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 58
Rejestracja: 04 lut 2015, 13:45

Re: Sushi !!

10 lut 2015, 16:28

Przepadam za sushi, jednak rzadko mam okazję jeść.

wirina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2015, 13:03

Re: Sushi !!

17 lut 2015, 13:22

Ja bym chciała sama przygotowac sushii, bo ceny w knajpkach są wręcz przerażające!
Masz może jakieś fajne przepisy, czy coś ? :)

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Sushi !!

17 lut 2015, 14:58

Co do przepisów to większość jakie stosuje sama wyszukuje w necie :) nie mam jeszcze swojego ulubionego dalej darzę też do perfekcji bo nie zawsze wychodzi mi takie jakie bym chciała :D

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Sushi !!

18 lut 2015, 12:54

Jeszcze nigdy nie jadłam sushi. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała okazję.

Awatar użytkownika
Manila
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 06 sie 2014, 08:57

Re: Sushi !!

08 wrz 2015, 11:11

A znacie może jakieś dobre restauracje w Warszawie? Wybrałabym się na sushi ale nie wiem za bardzo gdzie ;)

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość