Awatar użytkownika
kokoszka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2012, 12:38

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

13 gru 2012, 11:17

Mam dwie chrześnice i jednego chrześniaka. Wszyscy w podobnym wieku. Dwójka z nich komunie miała w tym roku, trzeci maluch w przyszłym. Po dwóch przyjęciach komunijnych przyznam szczerze, że jestem nieco w szoku.
Rodzice chrześnicy to ludzie dość zamożni, którzy duży nacisk kładą na wychowanie dziecka w poszanowaniu dla pieniądza. Z góry zostałam poproszona, aby prezenty nie były zbyt drogie i żeby to nie była kasa. Ostatecznie kupiłam małej złotą bransoletkę, na której wygrawerowałam dedykacje. Tak jak piszecie to fajna opcja, bo rośnie z dzieckiem i będzie pamiątka na lata.
Rodzice chrześniaka są zupełnie inni. Zadzwonili do mnie z pytaniem co planuję kupić, bo ich łobuz chciałby to i to. I tu zaczęła się litania: do wyboru aparaty, najlepsze kamery, konsola do gier, laptop i o ile mnie pamięć nie byli telewizor z dostępem do internetu. Było tam jeszcze kilka „drobiazgów”, ale krew mnie zalała już na początku lektury.

farafami1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2013, 07:53

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

15 kwie 2013, 08:35

Ja wybrała bym coś bardziej klasycznego np. encyklopedię, lub atlas czy dobrą serię książek. Plus oczywiście pieniążki. Nie ma co ślepo iść za trendami czy patrzeć na innych. Myślę, że w starszym wieku chrześniak sam nam potem podziękuje :)

ostygra
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 08 maja 2013, 16:10

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

08 maja 2013, 16:20

Ja wybrałem na prezent trampolinę ogrodową. Polecam wszystkim bo dzieciaki miały masę zabawy, warto było choćby dlatego, żeby zobaczyć jak się cieszą. No i dawno nie widziałam tak rozbrykanej imprezy rodzinnej jak ta komunia :)

Jak by ktoś był zainteresowany taką trampoliną to bardzo mi pomogli w wyborze w sklepie http://trampoliny.pl/. Trampolina będzie miała teraz drugi sezon i z tego co wiem trzyma się w porządku.

Gambi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:49

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

27 cze 2013, 12:40

U mnie w rodzinie wszyscy dawali pieniądze na komunie, natomiast ja chciałam, żeby była pamiątka i kupiłam tablet. Ale bratanica była zadowolona :)

Babystore24
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:12

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

26 lip 2013, 11:27

Nie wiem czy dziecko byłoby zadowolone z encyklopedii... Prezent na pewno będzie fajny,trafiony,ale raczej na przyszłość niż na teraz. Tutaj fajnie sprawdzi się coś z czego dziecko będzie miało radość,zabawę. Wszelkiego typu gadżety elektroniczne będą wskazane.

Gambi
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2012, 09:49

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

26 lip 2013, 11:57

Encyklopedia niestety zostanie rzucona w kąt...

sympatyczny
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2014, 10:08

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

09 maja 2014, 10:17

kiedyś się dzieci nie faszerowało drogimi prezentami teraz tylko tak sobie ludzie wymyślili żeby kupować laptopy Quady itp itd

Celina
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:52

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

13 maja 2014, 20:04

Encyklopedia niestety zostanie rzucona w kąt...
Trochę wiary w dzieci :)

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

16 sty 2015, 12:52

Ja kupiłam najnowszego iPada na prezent komunijny. Nie znam się na dzisiejszej technologii, poczytałam w Internecie, że tablet jest wart swych pieniędzy. Zobaczcie tutaj jaki on piękny :) http://ispot.pl/ipad

cebulka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 02 sie 2010, 12:26

Re: PREZENTY NA KOMUNIĘ

27 lut 2015, 14:23

Ja tez kupiłam chrześnicy tablet, ale mam taki niesmak po wręczeniu tak drogiego prezentu . . .zastanawiam się po co to wszystko?!

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość