moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

09 paź 2011, 18:09

Jak to się stało że antybiotyk ci został, mi zawsze każą do końca brać. Zazwyczaj też od rozrobienia go jest określony ściśle czas na jego przechowywanie, 7-14 dni zazwyczaj.
tak to się stało że ona miała tabletki i brała przez 7 dni, ale dawkę miała 1/2 tabletki rano i wieczorem i dla tego została mi połowa.
tak jak pisze lilo,nie dawaj jej sama antybiotyku :ico_sorki: :ico_sorki: Lepiej skoczyc do pomocy doraznej,napewno macie dyzurna przychodnie w miescie :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
w sprawie antybiotyku dzwoniłam do lekarza i powiedział żebym jej podała.
Niestety ale nie ma dyżurnej przychodni, od tego roku nie mają przychodnie dyżurów, zostaje nam tylko szpital
moni26, a czemu w szpitalu będziesz czekać 5 godzin????
bo tyle u nas się czeka, w pierwszej kolejności zagrożeniem życia... a dwa musisz czekać jak pediatra zejdzie z oddziału a im się nigdy nie spieszy

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

09 paź 2011, 20:42

Emi tez nigdy nic nie było po tym leku, a pomagał i zawsze sie bez antybiotyku obywało.
u nas też tak było, dopiero w tym roku na wiosnę Martyna pierwszy raz dostała antybiotyk, teraz to jej 3 raz, ale i tak w minimalnej dawce bo to Klabax 250

Ja muszę ją pilnować bo mamy problem z migdałkiem i jak np złapie ją przeziębienie to szybko przechodzi w coś gorszego i nie możemy do tego dopuścić bo później ją kaszle, kaszle i kaszle... a osłuchowo jest ok

z uchem jest ok,

Awatar użytkownika
surtsey
4000 - letni staruszek
Posty: 4271
Rejestracja: 06 mar 2007, 19:27

12 paź 2011, 20:21

moni26, to super, ze ok z uszkiem :ico_haha_02:
mój mały miał z 5 razy zapalenie ucha, coś okropnego, jak go wzielo w nocy to pomimo kropelek i syropków budził sie co 2 godziny z płaczem, zawsze ladowaliśmy u laryngologa, raz błona została przekłuta. W marcu tego roku byliśmy w szpitalu na usunięciu migdałków, a potem w maju na założeniu drenów w uchu, bo zebrał sie płyn i słuch zaczął szwankować. Na razie jest ok, ale trzeba uważac nawet przy myciu glowy, zeby ucha nie zapaskudzić dopóki dren jest.
Podejrzewam, ze wraz z końcem zapaleń ucha pojawią się inne "przyjemne" choroby...coś za coś

Awatar użytkownika
Evik.kp
4000 - letni staruszek
Posty: 4003
Rejestracja: 11 lip 2007, 13:24

13 paź 2011, 09:41

Hej

Ja przerabiałam zapalenie ucha w zeszłym tygodniu z młodszym synem i pwoiem szczerze że nie chciałabym znów tego przechodzić :ico_sorki: wył mi na potegę, w ciągu godziny go wzieło i koniec. Na dodatek była niedziela, byłam bez auta a potem okazało się ze lekarza na pogotowiu nie ma bo wyjechał :ico_olaboga: koszmar ale na szczeście szybciutko mu przeszło, leki przeciwbólowe pomogły :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: zapalenie ucha

09 lut 2015, 19:33

Ja z moim starszym synem już od jakiegoś czasu walczę z tym jego uchem. W sierpniu miał ropne zapalenie ucha - jeden, drugi, trzeci antybiotyk i pomogło na jakiś czas. Kilka wizyt u laryngologa bo zaczął gorzej słyszeć i jakaś dziwna substancja wydobywała się z tego ucha. Badanie słuchu - ponoć w normie a lekarz stwierdził, że jak syn nadal będzie uważał, że źle słyszy to skieruje go na jakieś specjalistyczne badania. Młody ostatnio znowu zaczął narzekać, że źle słyszy. W końcu umówiłam się na prywatną wizytę. Ponoć babka nieźle kroi za wizyty ale w najbliższym regionie nie ma lepszej. Umówiłam się na najbliższy czwartek. Zobaczymy co ona wymyśli

truskaweczka30
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2012, 00:43

Re: zapalenie ucha

28 lut 2015, 15:40

moje dziecko wlasnie to przeszlo, 7 dni leczenia antybiotykiem + krople do ucha, na szczescie chyba mamy tojuz za soba:)

Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: zapalenie ucha

16 mar 2015, 21:40

no i nieźle wyszło - podejrzenie perlaka. Ta lekarka mówi do nas - proszę się nie przyjmować to nie jest rak ale trzeba natychmiast zrobić tomografię głowy i do tego krople do ucha przez dwa tygodnie. Póki co jest lepiej. Tomografia zrobiona i w opisie tylko i na szczęście pisze, że błona bębenkowa powiększona - to chyba nie tak źle?? Oczywiście jak nie chcieliśmy czekać pół roku to trzeba było zapłacić

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: zapalenie ucha

20 lip 2015, 07:46

Na pewno nie polecam leczyć tego samemu bo można narobić jeszcze problemu .Najlepiej byłoby wybrać się do lekarza laryngologa. Niech ten przypisze odpowiednie leczenie.

Ja chodziłam z córką tutaj;
http://lifemedica.pl/specjalizacje/laryngologia/ - jest to centrum medyczne Lifemedica w Gdańsku. Jestem bardzo zadowolona z opieki ponieawz przyjmują tam bardzzo dobrzy lekarze oraz przypisali córce odpowiednie leczenie, po którym czuje się o wiele, wiele lepiej.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: zapalenie ucha

24 wrz 2016, 07:58

Patricia aparaty słuchowe można kupić w gabinecie StrefaSłuchu.pl - http://www.strefasluchu.pl/zakres-uslug/ możesz go polecić znajomej. Powiedz jej też że nfz dofinansowuje aparaty - moja siostra dostała spore dofinansowanie i niedawno kupiła jedne z lepszych aparatów. W gabinecie też można wykonać badania słuchu i skonsultować się z bardzo dobrymi laryngologami.

Awatar użytkownika
Radek4921
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2016, 19:51

Re: zapalenie ucha

08 paź 2016, 15:30

Schorzenie to może dotyczyć każdego z nas, niezależnie od wieku i jest dość często obserwowane. Proces zapalny głównie obejmuje przewód słuchowy zewnętrzny i uważa się, że jest wynikiem zniszczenia gruczołów łojowych, co w efekcie powoduje brak wytwarzania ochronnej woskowiny. Do czynników sprzyjających należą: uszkodzenie nabłonka, nadmierna wilgotność oraz zmiana pH w przewodzie słuchowym.
Zapalenie ucha zewnętrznego częściej dotyczy osób, które:
- chorują na cukrzycę
- mają problem z alergiami
- często korzystają z basenów
- do czyszczenia przewodów słuchowych stosują nieodpowiednie przyrządy jak: zapałki, wsuwki, itp.
Biorąc pod uwagę drobnoustroje, które mogą powodować zapalenie, to infekcja może mieć charakter:
zakażenia bakteryjnego – najczęściej wywoływanego przez gronkowce złociste (Staphylococcus aureus) w postaci czyraka lub zmiany ropnej oraz przez pałeczki ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa)
zakażenia grzybiczego – najczęściej powodowanego przez grzyby z rodzaju Candida lub grzyby pleśniowe
zakażenia wirusowego – winowającą są głównie wirusy opryszczki lub wirusy ospy wietrznej-półpaśca
Podstawowymi objawami są: ból ucha – nasilający się przy ruchach żuchwą oraz przy nacisku skrawka ucha, wyciek surowiczej lub ropnej wydzieliny, świąd ucha, czasami niedosłuch.
Nieleczone zapalenie ucha zewnętrznego może prowadzić do takich powikłań jak: zajęcie procesem zapalnym ucha środkowego, zapalenie wyrostka sutkowatego, zapalenie małżowiny, utrata słuchu.
Rozpoznanie zapalenie ucha zewnętrznego opiera się głównie na badaniu laryngologicznym i stwierdzeniu typowych zmian chorobowych. Pomocne mogą być także: wymaz z ucha celem wykonania badań mikrobiologicznych czy zdjęcie rtg kości skroniowej celem wykluczenia zapalenia wyrostka sutkowatego.
Leczenie powinno być prowadzone przez lekarza otolaryngologa i sprowadza się ono do:
- systematycznego oczyszczania przewodu słuchowego przez lekarza
- stosowania antybiotyków lub leków przeciwgrzybiczych w postaci maści lub zawiesiny, a w przypadkach ciężkich stosowanie leków doustnie
Istotnym elementem ograniczającym ryzyko wystąpienia zapalenia ucha zewnętrznego jest ograniczenie zbędnych manipulacji w obrębie przewodu słuchowego, a w przypadku zalegania woskowiny usuwanie jej przez lekarza.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość