Domka102
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2015, 15:08

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

19 lut 2015, 15:14

Niezawodne sposoby na poprawę pewności siebie.

Zadbaj o siebie. Może wydać się to banalne, ale to niewiarygodnie jak dużo może zdziałać prysznic i ogolenie się. Spojrzysz w lustro i zobaczysz zadbaną, elegancką i pewną siebie osobę. Dosyć umartwiania się!
Dobrze się ubierz. Kontynuuj poprzedni punkt. Ubierz się tak, aby czuć się dobrze. Dobrze dobrany ubiór sprawi, że poczujesz gotowość odniesienia sukcesu i podbicia świata. Ubieranie się dobrze wcale nie oznacza noszenia drogich garniturów – w zwyczajnych, odpowiednio dobranych ubraniach również można prezentować się świetnie.
Podrasuj swój obraz. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele znaczy dla nas obraz nas samych. Wyobrażenie noszone w głowie określa naszą wiarę w siebie. Ale możesz zmienić ten obraz. Wyobraź sobie siebie w takiej postaci, w jakiej chcesz się widzieć. Zapamiętaj dobrze ten obraz i znajdź sposób, by w rzeczywistości tak było.
Myśl pozytywnie. Znajdź dobre strony we wszystkim co robisz. Widząc pozytywy nabierzesz większej chęci i odwagi.
Usuń myśli negatywne. Zastąp je pozytywnymi myślami. Zamiast twierdzić „To zbyt trudne. Nie dam rady!” powiedz sobie „Przecież to tak niewiele. Dam radę!”
Poznaj siebie. Szykując się do bitwy musisz dogłębnie poznać wroga. Nie pokonasz go, jeśli nie będziesz wiedzieć z kim masz do czynienia. W tym przypadku musisz pokonać swoje słabości, pokonać siebie! Zacznij słuchać swoich myśli. Zacznij pisać dziennik o sobie i przeanalizuj wszystkie negatywne zapiski. Zapisuj również dobre rzeczy – będą one motywować do cięższej pracy nad sobą. Pomyśl o swoich ograniczeniach – tych rzeczywistych i tych, które sobie wymyślasz. Wejdź w siebie jak najgłębiej, a zobaczysz, że tak naprawdę jesteś wspaniałą osobą.
Działaj pozytywnie. Gdy już nauczysz się myśleć pozytywnie, przejdź do czynów. Samo myślenie jest tylko przygotowaniem do działania. To działanie zmienia w Tobie jedną rzecz za drugą. Jesteś tym, co czynisz. Podejmuj wyzwanie, zamiast wmawiać sobie, że nie możesz. Zwracaj się pozytywnie do innych, wkładaj dobrą energię w swoje działania. W krótkim czasie zauważysz różnice.
Kieruj się uprzejmością i hojnością. Jeżeli brzmi to dla Ciebie zbyt banalnie – przejdź do kolejnego punktu. Uprzejmość, hojność dzielenia się swoją wiedzą i czasem, jest prostą drogą do poprawy własnego wizerunku. Jest to prawda stara jak świat („Miłuj bliźniego jak siebie samego.” „Nie rób drugiemu co Tobie nie miłe”), ale bardzo często zapominana. Utwierdź się w przekonaniu, że jesteś wartościową i dobrą osobą.
Przygotuj się. Pokonaj niepewność dobrym przygotowaniem. Pomyśl o egzaminie – jeżeli nie przyłożysz się do nauki zabraknie Ci pewności zdania go. Ale jeżeli włożysz sporo wysiłku w dobre przygotowanie, będziesz mieć dużo większą pewność siebie. Zacznij traktować życie jak ten egzamin.
Znaj swoje zasady i kieruj się nimi. Na jakich zasadach opiera się Twoje życie? Jeżeli nie wiesz, Twoje życie będzie nieukierunkowane. Określ jasno swoje zasady i staraj się ich trzymać. Nie przejmuj się porażkami – zdarzają się one każdemu. Zastanów się dobrze, czy kierujesz się swoimi zasadami, czy tylko masz je gdzieś w głowie.
Mów powoli. Prosty zabieg, a może wprowadzić duże zmiany w postrzeganiu Ciebie przez innych. Autorytety zawsze mówią powoli – jest to oznaka pewności. Jeżeli ktoś uważa, że nie jest warty wysłuchania, będzie chciał jak najszybciej wyrzucić myśli z siebie i nie zawracać nimi głowy innym. Nawet jeśli nie masz co do czegoś pewności, mów wolno, a inni potraktują Cię poważnie. Oczywiście nie można przesadzić i stać się flegmatycznym.
Wyprostuj się. Wyobraź sobie, że ktoś ciągnie Cię w górę za czubek głowy. Przyjmij pewną pozycję. Wyprostuj się, wypnij klatkę piersiową. Postawa wyprostowana oznacza pewność siebie, ludzie wokół natychmiast to odczują.
Powiększaj swoje kompetencje. Jak czuć się bardziej kompetentną osobą? Najlepiej stać się nią. Douczaj się i praktykuj. Małymi kroczkami dojdziesz do mistrzostwa. Zacznij od czegoś mało wymagającego, prostego. Im więcej ćwiczysz, tym lepsze są Twoje umiejętności. Wraz z nabywaniem doświadczenia przechodź do coraz trudniejszych zadań.
Osiągaj małe cele. Popularnym błędem jest porywanie się z motyką na słońce. Zmień swoje podejście. Wybierz cel, co do którego masz pewność, że go osiągniesz i zrób to. Poczuj, jak dobrze jest odnieść sukces. Teraz wyznacz kolejny mały cel. Te małe cele, krok po kroku, doprowadzą Cię do realizacji rzeczy, o których wcześniej można było jedynie pomarzyć.

Zwykły uśmiech, a może zdziałać tak wiele!

Zwykły uśmiech, a może zdziałać tak wiele!

Skup się na rozwiązaniu. Jeżeli ciągle narzekasz, albo skupiasz się na problemach – natychmiast zmień swoje podejście. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej pewności siebie i swojego rozwoju jest skupianie się na sposobach rozwiązania problemów zamiast na samych problemach. Zamiast wciąż powtarzać „Jestem gruby i leniwy.”, „Nie mogę się zmotywować.”, czy „Nie mam na to siły.” zastanów się, jak możesz to zmienić.
Uśmiechaj się. Bardzo prosta i skuteczna zmiana. Uśmiech poprawia nie tylko własne samopoczucie, ale również ułatwia bycie miłym dla innych. Malutka rzecz, a wywołuje reakcję łańcuchową, przynosząc niesamowite efekty!
Wolontariat. Jest to szczególne ucieleśnienie zasady bycia miłym i hojnym. Znajdź trochę czasu (może 1 godzina w tygodniu, może kawałek zbliżających się wakacji?) i poświęć go, by inni poczuli się lepiej. Może się okazać, że będzie to Twój najlepszy czas, poznasz nowych ludzi i zobaczysz wszystko z innej strony – na stałe zmienisz osąd o sobie.
Czuj wdzięczność. Zastanów się, jak wiele otrzymujesz od życia, ile dają Ci otaczający Cię ludzie. Czy nie oznacza to, że uważają Cię za kogoś wspaniałego? Czuj wdzięczność za to co masz i nie zmarnuj tego – Ty też możesz dać coś od siebie. Wystarczy, że uwierzysz w siebie, a wszystko będzie możliwe.
Ćwicz. Ruch niesamowicie poprawia odczucia o sobie samym. Nie musisz przeprowadzać trudnych i wyczerpujących treningów. Wystarczy, że pójdziesz na spacer kilka razy w tygodniu. Oderwij się od wszystkiego i ciesz się sobą. To jest czas dla Ciebie.
Zrób coś, co odwlekasz od dawna. Każdy ma coś, co ciągle odkłada na później. Wiesz co to jest w Twoim przypadku? Zrób to natychmiast, gdy wstaniesz jutro rano z łóżka. Poczucie ulgi i satysfakcji po wykonaniu rzeczy, która zalegała od dawna, sprawi, że poczujesz się świetnie.
Nie bój się błędów. Aktywność zawsze jest lepsze niż nic nie robienie. Oczywiście aktywność może prowadzić do popełnienia błędów, ale błędy są częścią naszego życia. W ten właśnie sposób się uczymy. Bez popełniania błędów nigdy nie staniemy się lepsi. Przestań użalać się nad sobą i weź się do roboty – zapewne okaże się, że nie jest to takie straszne, jak Ci się wydaje.
Oczyść swoje otoczenie. Gdy wokół Ciebie panuje chaos, czujesz zagubienie i niepewność, a życie zaczyna wymykać się z pod kontroli. Spraw, by Twoje otoczenie stało się ostoją spokoju w szalonym świecie.
--------------
Skuteczna terapia indywidualna poznań

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

21 lut 2015, 14:16

Wiem, że wnętrze jest najważniejszym aspektem w naszym życiu, jednak atrakcyjny wygląd wpływa w dużym stopniu na naszą pewność siebie i od tego należałoby zacząć.

lili
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 203
Rejestracja: 23 maja 2013, 18:11

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

27 lut 2015, 12:21

Mi dużo pewności siebie dodaje realizowanie swoich pasji.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

27 lut 2015, 20:08

Ja zyskuję na pewności siebie, jeżeli mam coś do powiedzenia, jeżeli czuję, że dobrze wyglądam i mam dobry humor.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

28 lut 2015, 23:32

jak się dobrze wygląda to zawsze samoocena idzie w górę :)

emma100
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2014, 19:10

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

01 mar 2015, 13:58

Heh, przystojny facet, który patrzy tylko na mnie :-D

syl90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2015, 14:00

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

16 mar 2015, 14:07

Idzie wiosna, więc pomyślałam ostatnio o metamorfozie w mojej szafie, niestety w zimie trochę przytyłam, więc potrzebuję wymienić garderobę.

Maniesia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2015, 09:59

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

03 kwie 2015, 11:30

Moim zdaniem zrób coś dla siebie :) idź do kosmetyczki/fryzjerki/spa czy gdziekolwiek masz ochotę :) to tak na już a na dłuższe wypracowanie to akceptuj siebie i znaj swoje zalety :) np. zauważaj, że masz fajne nogi/oczy/włosy/uśmiech itp. Zauważaj, to że jesteś w czymś dobra/ masz jakieś zdolności :) Kwestia samooceny musi się zrodzić w nas, nikt inny za nas tego nie wypracuje :)

dianakrolewna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:25

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

09 kwie 2015, 12:32

dla mnie nie ma nic lepszego na poprawę pewności siebie niż nowa fryzura i wysokie obcasy :)

krystyna123
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2016, 09:35

Re: Sposób na pewność siebie i wyższą samooceną dla kobiet

23 mar 2016, 09:31

Warto pomyśleć o jakimś szkoleniu motywacyjnym, które pozwoli w siebie uwierzyć, nabrać pewności, siły do działania i wzięcia życia w swoje ręce. Takie szkolenie pomaga też zmotywować się do ćwiczeń, do dbania o siebie, a co za tym idzie pozwoli lepiej wyglądać i lepiej się ze sobą czuć - bo wiadomo, że wygląd jest dla kobiety ważny. Zresztą zobaczcie tutaj jakie efekty może dać takie szkolenie.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość