Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: Angielski w przedszkolu?

12 gru 2014, 12:24

Zgadza sie,ale mimo wszystko będzie to dla nas trochę trudne jako rodziców,dlatego też dodatkowe zajęcia z języka na pewno nie zaszkodzą. Nie musi być to angielski,moze być równie dobrze inny język jak niemiecki.

monikaa18
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2015, 12:03

Re: Angielski w przedszkolu?

06 lut 2015, 16:57

U nas w przedszkolu angielski jest codziennie, przerabiają tematy zgodnie z tym o czym mówią ogólnie w danym tyogdniu tylko jeszcze po angielsku poznają słowa, piosenki itd. Nie płacimy za to dodadtkowo ,tylko w cenie czesnego.

Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: Angielski w przedszkolu?

02 mar 2015, 19:11

Moze w takim razie podasz więcej szczegółów.np ile kosztuje takie przedszkole oraz jakieś dodatkowe opinie ze strony Użytkowniczek które posłały tam swoje dziecko,to na pewno sie przyda i będzie bezpieczniej:)

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: Angielski w przedszkolu?

18 mar 2015, 09:00

Nie wiem czy to nie za dużo,od razu zapis do szkoły językowej,moze na to przyjdzie czas jeszcze później,ja póki co skupiłabym się na samych lekcjach w przedszkolu jako ten początek i osłuchanie sie z językiem.

Awatar użytkownika
pliszkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 13 mar 2015, 17:24

Re: Angielski w przedszkolu?

20 mar 2015, 13:12

U nas w przedszkolu angielski jest w ramach zajęć podstawowych. Wydaje mi się, że oswajanie dzieci z brzemieniem języka angielskiego to dobra inwestycja w przyszłość takiego malucha, ale też trzeba pamiętać, że nie będzie na pewno od razu płynnie mówić po angielsku, bo jest jeszcze trochę za małe.

ktcmp
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2015, 09:56

Re: Angielski w przedszkolu?

24 mar 2015, 10:00

Powinien być obowiązkowo i dzieci powinny się uczyć jak najwięcej.

Lululaj
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 13 wrz 2014, 19:51

Re: Angielski w przedszkolu?

31 mar 2015, 14:51

No tak,ale też nie można popaść w przesadę bo przecież zamiast zachęcić dziecko do nauki języka obcego,w praktyce możemy je tylko zniechęcić,a chyba nie tędy droga,prawda?

sandra09
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 27 mar 2014, 11:26

Re: Angielski w przedszkolu?

07 kwie 2015, 09:16

A co sądzicie o takich wyjazdach językowych, jakie proponuje np. szkoła http://www.edukatio.edu.pl/dzieci/? Zastanawiam się, czy nie wybrać się z dzieciakami w te wakacje na taki kurs połączony z zabawą, kreatywnymi grami i sportem. Ktoś ma doświadczenia na tym polu?

sylwana372
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2015, 12:40

Re: Angielski w przedszkolu?

07 kwie 2015, 13:04

Ja myślę, że nauka języka obcego w przedszkolu jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ dzieci bardzo szybko w tym wieku przyswajają nowe rzeczy i na prawdę chętnie się uczą. Ale zapisywanie dziecka już w przedszkolu na dodatkowe kursy jest zupełnie nie potrzebne, chyba że rodzice są dwujęzykowi lub planujemy wyjazd za granicę na dłużej. Wtedy można dziecko zapisać na dodatkowe zajęcia, bo to pomoże mu w zaaklimatyzowaniu się w nowym środowisku.

zuzankowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 11:40

Re: Angielski w przedszkolu?

13 kwie 2015, 20:42

Wydaje mi się, że dziecko powinno się oswajać z językiem od najmłodszego. U mojego synka angielski w przedszkolu jest obowiązkowy, więc od małego ma kontakt z językiem.

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość