semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

blog kulinarny

06 maja 2015, 11:53

Macie jakieś pomysły na prowadzenie takiego bloga?
Jak go rozreklamować, itp.?
Jestem otwarta na Wasze sugestie i pomysły :-)

martynarozkosz
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 02 gru 2014, 12:48

Re: blog kulinarny

06 maja 2015, 12:11

Wydaje mi się, że powinnaś zacząć od przeglądania takich blogów!
W sieci jest ich bardzo dużo.
A gdy już ruszysz to powinnaś zadbać i zabezpieczyć treści, zdjęcia... na nim publikowane.
Służą w tym celu takie programy. Ja polecam Ci ten http://copyact.com ponieważ jest dość innowacyjny i posiadający tak wiele przydatnych opcji jak żaden inny.
Zresztą wszystko Ci wyjdzie w trakcie prowadzenia takiego bloga.
Powodzenia życzę :-)

Muzyczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:29

Re: blog kulinarny

10 maja 2015, 19:31

Jakimś pomysłem na prowadzenie bloga kulinarnego jest robienie zestawień produktów spożywczych. Mogłoby to wyglądać mniej więcej tak http://www.mixmedia.pl/top-produkty-w ... wek,a-2793 . Zresztą nie tylko produkty spożywcze można porównywać. Mogłabyś właśnie robić zestawienia sprzętów najbardziej popularnych wśród Twoich znajomych ;) i ich opinie. Jakby nie patzreć lodówki, kuchenki to też część gotowania.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: blog kulinarny

12 maja 2015, 19:34

Najlepiej jest teraz promować bloga na portalach społecznościowych - facebook, instagram, twitter czy pinterest.

koda76
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 03 maja 2015, 16:25

Re: blog kulinarny

19 maja 2015, 21:23

Jeżeli jest/będzie to blog z unikalnymi, Twoimi przepisami to wystarczą portale społecznościowe i czas zrobi swoje. Poszukaj też informacji o tym jak optymalizować wpisy, by generować ruch z wyszukiwarki. Znam zajmującego się tymi sprawami specjalistę, więc jeśli chcesz to napisz na PRIV i podam Ci kontakt.

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: blog kulinarny

17 cze 2015, 07:21

Nie do końca tak jest - "konkurencja" blogowa jest tak duża, że można mieć świetnego bloga, a i tak nigdy się nie wybić.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: blog kulinarny

06 lip 2015, 08:07

Prowadzenie blogu kulinarnego nie musi być na pokaz. Może być też jako forma samorealizacji. Możemy tam zamieszczać własne przepisy lub gdzieś wyszukane i sprawdzone smaczki kulinarne. Sądzę, że to fajny sposób na samorealizację. Jak byś szukała ciekawych inspiracji np: na obiad z mięsem wieprzowym to poszukaj na http://www.wieprzopedia.pl/produkty-reg ... tradycyjne. Tam są też całkiem ciekawe porady odnośnie gotowania:)

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: blog kulinarny

28 lip 2015, 12:57

Wydaję mi się, że masz rację. Ja co prawda nie prowadzę bloga, ale wrzucam zdjęcia moich potraw na instagram.

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości