szczerbba33
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2015, 18:06

Na czym polegają badania przesiewowe?

29 maja 2015, 16:16

Jest sprawą powszechnie wiadomą, nie tylko lekarzom, że podstawowym warunkiem zapobiegania chorobom jest odpowiednia profilaktyka, w ramach której istotnym i jednym z podstawowych narzędzi są tak zwane badania przesiewowe. Więcej znajdziecie na : http://www.emedikon.pl/a,na-czym-polega ... ewowe.html świetny portal o zdrowiu !

szpileczki
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 19 paź 2014, 16:56

Re: Na czym polegają badania przesiewowe?

30 cze 2015, 11:34

Mnie też czekają chyba badania przesiewowe, ponieważ od jakieś czasu mam problem z bólem w lewym boku i lekarze niestety nie są w stanie stwierdzić co mi jest.

Awatar użytkownika
Kompresjoterapia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2015, 18:23

Re: Na czym polegają badania przesiewowe?

26 sie 2015, 18:30

Badania przesiewowe wykonuje się w całej populacji lub tylko w tzw. grupach wysokiego ryzyka, wśród osób, które nie posiadają objawów choroby. Jest to profilaktyka wtórna, która polega na jak najszybszym wykryciu choroby i rozpoczęciu leczenia, aby zapobiec poważnym skutkom w przyszłości.

Należy jednak pamiętać o profilaktyce pierwotnej, która polega na niedopuszczeniu do wystąpienia choroby. Mowa o czynnikach związanych ze stylem życia, które zwiększają ryzyko zachorowania, czyli brak aktywności, dieta, nałogi itp.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość