Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Jak uratować drzwi?

11 maja 2015, 08:22

Nasz drzwi wejściowe po zamontowaniu miały piękny dębowy kolor. Teraz mam wrażenie, że wyblakły. Pytanie - czy da się z tym coś zrobić, czy raczej jedynym rozwiązaniem jest ich wymiana?

EkspertBondex
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:07

Re: Jak uratować drzwi?

12 maja 2015, 12:07

Choto – wszystkiemu można zaradzić!
Najpierw musisz zedrzeć wierzchnią, starą warstwę lakieru. Jeżeli masz maszynę do szlifowania lub dużo chęci i zrobisz to ręcznie – możesz zabrać się za to sama. Potrzebny będzie Ci jeszcze papier ścierny o odpowiedniej grubości – do ustalenia w sklepie specjalistycznym. Możesz też wrzucić zdjęcie, to postaramy się Ci coś doradzić w tym temacie.

Po wyszlifowaniu drzwi dobrze je odkurz. Teraz możesz pokryć je lakierbejcą Bondex Extreme Wood Care. Marka Bondex w swojej palecie ma piękny dębowy odcień. Preparat ochroni przed szkodliwym działaniem UV, wody, ponadto nie będzie się łuszczyć, a żywy kolor utrzyma się latami.

Oto Twoje nowe drzwi do przyszłości. :)

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Jak uratować drzwi?

25 maja 2015, 08:54

Przepraszam, że dopiero teraz - nie zauważyłam wcześniej odpowiedzi.
Mogę to zrobić sama, ale czy rzeczywiście jestem w stanie wykonać to na odpowiednim poziomie?
Żeby nie wyszło, że wyłożę pieniądze na materiały i narzędzia, a przy okazji zniszczę sobie drzwi już całkowicie?

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Jak uratować drzwi?

02 cze 2015, 10:04

Jak będziesz szła po preparat to najlepiej pokaż zdjęcie drzwi jakie masz żeby dobrać odpowiedni.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Jak uratować drzwi?

04 sie 2015, 15:32

Wystarczy je zeszlifować, odtłuścić i pomalować na nowo. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale potrzebujesz dobrej szlifierki, bo nie dasz rady ich dokładnie zeszlifować. Mogę Ci polecić dobry sklep internetowy, ostatnio kupowałem tam takie narzędzia https://bau-tec.pl/pl/c/Zestawy-kluczy-nasadowych/236 i powinni mieć też szlifierki.

kijannka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2015, 09:04

Re: Jak uratować drzwi?

13 sie 2015, 09:06

Polakierować drzwi?

Awatar użytkownika
anula3
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 16 mar 2015, 11:18

Re: Jak uratować drzwi?

10 gru 2015, 13:11

Również miałam problem z drzwiami, niestety porobiły mi się na nich odpryski i bardzo brzydko to wyglądało. Kupiliśmy bejcę do naprawy koloru, jak radzi EkspertBondex. Niestety było widać na pierwszy rzut oka, że coś było robione, był inny odcień, brak połysku.
Ale i na to znalazł się sposób, wystarczyło kupić lakier http://simteq.pl/do/item/001887/Lakier- ... owy-400-ml
i całość nim pociągnąć. Znacząco zniwelowało to różnicę w wyglądzie i teraz nawet ja muszę się bardziej przypatrzeć, żeby sprawdzić, gdzie były te odpryski.
Jeśli u ciebie będzie podobnie, to polecam ten produkt.

Salse
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2015, 14:26

Re: Jak uratować drzwi?

14 gru 2015, 14:03

Myślę, że da się je odnowic. Można zmatowić i pomalować lakierem.

Awatar użytkownika
Karolka74
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2015, 15:09

Re: Jak uratować drzwi?

20 gru 2015, 15:25

Możesz zamieścić fotke drzwi ?
Czy są one z litego drzewa czy maja okleinę bo to bardzo istotne.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość