Awatar użytkownika
Diagnostyka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:20

Re: posiew moczu

26 lis 2014, 12:52

Przede wszystkim posiew moczu został źle pobrany. Taka ilość bakterii w posiewie świadczy o zanieczyszczonej próbce. Aby prawidłowo pobrać mocz do posiewu należy wstając rano podmyć się i osuszyć papierowym ręcznikiem. Pierwszy strumień moczu trzeba oddać do toalety, a do pojemnika (jałowego!) tzw. środkowy. Jeśli chodzi o wynik badania ogólnego nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: posiew moczu

21 kwie 2015, 19:25

Masz rację nietrzymanie moczu to powszechny problem. Moze nie dotyka wszystkich kobiet ale na pewno większości. Sama się z nim borykam. Najczęście nietrzymanie moczu występuje w ciąży lub po porodzie. Na szczęście można to leczyć. Czasmai wystrarczą ćwiczenia mięśni kegla a czasem trzeba sięgnąć po leki lub nawet poddać się zabiegowi. Moim zdaniem wszystko jest lepsze od męczenia się.

Muzyczka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:29

Re: posiew moczu

17 lip 2015, 20:50

Faktycznie nietrzymanie moczu po porodzie może się zacząć. I nie ma sensu sie męczyć bo jakby nie patrzeć to krępująca dolegliwość. Myslę, że w takim przypadku najlepszym wyjściem jest wizyta u lekarza. Dobry urolog potrafi sprawić cuda. Ja mieszkam niedaleko Warszawy więc dla mnie to miejsce w Warszawie http://medichouse.pl/specjalista/urolog-warszawa/ jest blisko. słyszałam że tu specjaliści pracują a mnie potrzebny jest dobry urolog. Na pewno w każdym większym mieście takie miejsce sie znajdzie.

pulchna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 38
Rejestracja: 22 lut 2016, 10:16

Re: posiew moczu

08 kwie 2016, 08:57

a na czym takie badanie polega?

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: posiew moczu

18 cze 2018, 14:56

Czy ktoś wie czy w takim pakiecie badań laboratoryjnym jest uwzględnione badanie moczu: https://multimed.pl/badania/

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość