Awatar użytkownika
Sandia
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 150
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:10

Co na ból brzucha?

16 kwie 2015, 15:59

Ostatnio z powodu stresu w pracy boli mnie brzuch. Co kilka dni pojawia się również jednodniowa biegunka, która jest utrapieniem, gdy jestem w pracy.
Nie chcę iść jeszcze do lekarza, bo nie mogę pójść na zwolnienie lekarskie. Co będzie najlepsze na takie stany? Jakieś apteczne środki - co polecacie?

Jolanda
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 123
Rejestracja: 08 mar 2015, 15:48

Re: Co na ból brzucha?

17 kwie 2015, 14:18

Widzę, że wpadłaś w błędne koło, bo z jednej strony praca powoduje stres, a z drugiej nie chcesz iść do lekarza. Zatem organizm sam Ci pokazuje, co się dzieje. Taki ból brzucha i biegunka to właśnie wołanie organizmu o pomoc, kiedy już sobie nie radzi. Nie lekceważ tych objawów i pomyśl, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy jak poważnie się pochorujesz to będziesz mogła w ogóle pracować??? Chyba nie tędy droga! :ico_nienie:

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Co na ból brzucha?

02 paź 2015, 17:58

ja też nie wiedziałam skąd bierze się ból żołądka przyczyny mogą być różne wiadomo, ale kurcze myślałam na początku że to po prostu przed okresem albo że coś zjadłam - potem się okazało że to stres mnie w pracy wykańcza :( rzuciłam pracę i po pół roku objawy przeszły

Awatar użytkownika
CoCosanka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 147
Rejestracja: 23 maja 2014, 12:36

Re: Co na ból brzucha?

03 paź 2015, 15:36

Jeśli to wina stresu spróbuj zakupić coś na te właśnie dolegliwość wystarczy zapytać w aptece o jakiś delikatny środek na bazie ziół ala melisa itd

Awatar użytkownika
Diagnostyka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:20

Re: Co na ból brzucha?

07 paź 2015, 16:47

Zgadzam się z Jolandą, że dolegliwość tą należy najpierw zdiagnozować. Dlatego odwiedź jeden z laboratoriów sieci Diagnostyka i wykonaj morfologię, a także oznacz poziom elektrolitów, glukozy, mocznika, kreatyniny, ALAT, ASPAT, GGTP, amylazy i troponiny sercoweji. Być może powinnaś wykonać również posiew i badanie ogólne moczu.

natec90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:29

Re: Co na ból brzucha?

14 paź 2015, 11:28

Najpierw idź na badania. Leków na ból brzucha jest mnóstwo ale skąd wiadomo, który użyć. Nospa jest dobra ale najlepszy będzie ten polecony przez lekarza po zdiagnozowaniu przypadłości. :ico_buziaczki_big:

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: Co na ból brzucha?

21 paź 2015, 10:36

Najlepiej byłoby iść do lekarza i przede wszystkim ograniczyć stres. Ciągłe łykanie tabletek do niczego nie prowadzi :(

Awatar użytkownika
RexMedica
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2015, 15:23

Re: Co na ból brzucha?

22 paź 2015, 19:08

Polecam wykonanie badania rezonansem magnetycznym, które pozwoli na ocenę narządów miąższowych jamy brzusznej, takich jak: wątroba, trzustka, żołądek, jelita, śledziona, drogi żółciowe i pęcherzyk żółciowy oraz na stwierdzenie występowania ewentualnych stanów patologicznych układu pokarmowego. Do badania, które trwa zwykle od jednej do trzech godzin, pacjent powinien zgłosić się na czczo.

karolinka992
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2015, 17:23

Re: Co na ból brzucha?

11 kwie 2016, 10:40

bóle brzucha mogą być również spowodowane zapaleniem trzustki w necie można sporo o tym przeczytać jednak nic nie zastąpi wizyty u lekarza.

weronikawroblewska
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 124
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:15

Re: Co na ból brzucha?

12 kwie 2016, 13:44

Wizyta u lekarza to podstawa. Ból ma przyczynę i trzeba ją zdiagnozować, a nie tylko pozbyć się tego objawu.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość