Krakowianka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 27 kwie 2015, 01:37

Re: Sposoby na ból gardła

10 lip 2015, 23:25

Ja zawsze zjadam łyżeczkę miodu na ból gardła;) pomaga też syrop z mlecza;)

aanka91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:27

Re: Sposoby na ból gardła

25 lip 2015, 13:45

Na ból gardła pomaga m.in. płukanie gardła szałwią, tabletki do ssania (z odpowiednią substancją czynną), oraz sok malinowy, a także woda z miodem, a z leków przeciwbólowych paracetamol (ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe).

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Sposoby na ból gardła

06 paź 2015, 22:56

To ten nowy? Widziałam reklamę, czym się różni od tego, który jest od dawna dostępny? Bo zakładam, że nie jest to tylko różnica w nazwie.

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: Sposoby na ból gardła

21 paź 2015, 10:40

Mnie pomaga płukanie gardła naparem z szałwii i tantum verde w sprayu :) Zawsze ból się zmniejsza już po jednym "zabiegu".

Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

Re: Sposoby na ból gardła

02 lis 2015, 19:53

ja tam na gardło najbardziej lubię tabletki do ssania, bo przynoszą praktycznie natychmiastową ulgę i można je sobie possać w prawie każdej sytuacji :P chodzi o to, że w pracy, autobusie czy pociągu nie zrobię sobie płukanki, a tabletki do torebki zawsze zmieszczę. zresztą nawet moje dzieci są już na tyle duże, że też dostają pastylki do ssania, jak je gardło boli. najbardziej lubią malinowe ulgard junior. muszę przyznać, że kiedyś im podkradłam i wcale się nie dziwię, bo smakują jak lizaki :D

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Sposoby na ból gardła

19 lis 2015, 21:53

Miód i szałwia? Ale razem, czy jak to zażywać? Ja jedynie robię płukanki z wody utlenionej.

Awatar użytkownika
chemicals
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2015, 23:35

Re: Sposoby na ból gardła

20 lis 2015, 23:08

Mój stary dobry sposób na ból i zapalenie gardła - to napój miodowy w połączeniu z roztworem solankowym. A robi się to tak najpierw napój solankowy - dużo soli + woda i tym płukany (taki roztwór nasycony) gardło , następnie robimy sobie napój z dużej ilości miodu, cytryny i wody - to nam nawilży gardełko. Ale wiesz- to takie domowe sposoby - jak mi po dwóch dniach nie przechodzi to biorę się za coś "cięższego" kalibru zakupionego w aptece.

Awatar użytkownika
Pokrzepol
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2015, 14:04

Re: Sposoby na ból gardła

25 lis 2015, 14:49

Polecam kompozycję olejków eterycznych do inhalacji Inhalol, którą stosuje się w nieżytach oskrzeli i górnych dróg oddechowych, a także do dezynfekcji i odświeżania powietrza. Preparat zalecany jest dla osób cierpiących na przeziębienia, katar, zapalenie oskrzeli, bóle gardła, kaszel, chrypkę czy zaflegmienie.

http://www.sklep.profarm.com.pl/inhalol.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Sposoby na ból gardła

14 gru 2015, 00:49

Odpowiadam na pytanie o pyramidonek. Z suplementu diety został dietetycznym środkiem specjalnego przeznaczenia medycznego. Pediatra mi wytłumaczył, że ma silniejsze składniki i nie bierze sie go prewencyjnie, ale tylko w stanach silniejszego przeziebienia.
a ten drugi wycofali czy nadal jest dostępny?

Pietro123
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 20 lis 2015, 15:23

Re: Sposoby na ból gardła

14 gru 2015, 15:38

Dobrym sposobem na bóle gardła są inhalacje. Niestety mam z tym sporo problemów, które są spowodowane tym, że podczas intubacji coś mi uszkodzono w gardle. Raz na jakiś czas problem niestety powraca. Dlatego kupiłem sobie inhalator od producenta http://diagnosis.pl. Myślę, że tobie również może to pomóc.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość