kassandra
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2015, 18:09

Różowe plamy na skórze

16 lut 2015, 18:19

Witajcie!! Jakieś 7-8 dni temu zauważyłam że mam dziwne różowe plamy na skórze, łuszczą sięale nie swędzą, ojawiły się na ramionach, karku i w okolicach piersi, teraz mam pół CIAŁA OBSYPANEGO!! WYGLĄDA TO PASKUDNIE A a te plamy bardzo ale to bardzo się łuszczą :/ nie swędzą mimo tego w ogóle, jest ich pełno i są lekko wypułke, co to może być? Jakaś reakcja alergiczna? nigdy nie byłam uczulona a w pościeli sypiam tej co zawsze... czy któraś wie, co to może być?

zenatka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2015, 09:54

Re: Różowe plamy na skórze

17 lut 2015, 10:02

Witaj, o ile się nie mylę a coś czuję, że się nie mylę to jest raczej łupież różowy gilberta, możesz sobie poczytać o tym tutaj: http://www.biomedical.pl/zdrowie/lupiez ... e-585.html i jak dobrze wyczytasz, problem powinien zniknąć po 4-6 tygodniach, ale że nie dodałas zdjęć ani nic, lepiej idź z tym nawet do dermatologa, wydaje mi się, że powinien to ustalić, jak nie masz w okolicy to pójdź do lekarza, być może przepiszę Ci maść ale w sumie nie jest potrzebna, moja znajoma miała coś takiego i nie minęło właśnie ok 5 tygodni i problem znikł :)) jest to głównie problem estetyczny więc, musisz jakoś ten okres przeżyć :P w sumie to tyle, ale upewnij się, będzie najlepiej, zawsze jest tak najlepiej zrobić :) pozdrawiam cieplutko! :)

zaha
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 227
Rejestracja: 19 wrz 2014, 11:22

Re: Różowe plamy na skórze

18 lut 2015, 15:02

Moim zdaniem warto iść do specjalisty, a nie pytać na forum, bo potem może być za późno.

Awatar użytkownika
martynkaka
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 629
Rejestracja: 04 gru 2012, 11:37

Re: Różowe plamy na skórze

20 lut 2015, 09:03

A może to łuszczyca? Moja mama miała podobny problem i okazało się, że to właśnie ta choroba. Udaj się jak najszybciej do dermatologa, a jeżeli diagnoza się potwierdzi polecam leki www.drmichaels.com.pl. U nas sprawdziły się znakomicie po tym, jak mama nie umiała poradzić sobie z tym problemem, używając innych specyfików.

Obrazek

JolaCha
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 17:27

Re: Różowe plamy na skórze

23 lut 2015, 17:34

Może pomogłyby naświetlania lampą sollux (Ronomed)...To dobry, fachowy sprzęt o wielokierunkowym działaniu. Inne metody to np. zabiegi z udziałem IPL.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2019, 00:16 przez JolaCha, łącznie zmieniany 1 raz.

malwi22
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2015, 16:37

Re: Różowe plamy na skórze

25 lut 2015, 16:41

Miałam podobny problem. Na szczęscie trafiłam do dobrej poradni w Bytomiu http://www.sanivitas.pl/ i jest już o wiele lepiej :-)

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Różowe plamy na skórze

17 wrz 2015, 12:33

Też mi się wydaje, że to może być łuszczyca. W tym wypadku dobrze byłoby iść do lekarza. Czytałam także, że są bardzo skuteczne leki na łuszczyce. Trzymam kciuki, żeby udało się z tym wygrać, albo chociaż zmniejszyć objawy.

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Różowe plamy na skórze

28 wrz 2015, 22:14

A byłaś z tym u dermatologa? Wydaje mi się, że w tym przypadku moga pomóc kosmetyki na trądzik różowaty ale najlepiej skonsultować to z lekarzem. Być może zleci jakieś dodatkowe badania i przepisze specjalne leki lub kremy. Ja miałam trądzik jako nastolatka i pamiętam, że trochę się najeździłam do lekarzy wtedy/

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: Różowe plamy na skórze

21 paź 2015, 10:40

Wypij wapno, zadbaj o natłuszczenie skóry i umów się na wizytę do dermatologa. Być może to jakaś forma atopowego zapalenia skóry?

koparka90
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2015, 12:34

Re: Różowe plamy na skórze

29 paź 2015, 16:02

Ja to miałam. To jest łupież różowy gilberta, schodzi samo.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość