Ile godzin na dobę poświęcasz na sen?

3 do 4
Brak głosów
0
do 6
100%
10
 
Liczba głosów: 10
kawusiazrana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2013, 14:00

Re: Bezsenność?

27 kwie 2015, 17:08

Albo zamiast melatoniny - melisa - takze uspokaja i wycisza. Ja zazywam czasem Forstres - zawiera wyciag z melisy i witamine B6 oraz magnez - jak wiem, ze bede miaua przed soba ciezki dzien.

obas
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 21 kwie 2015, 15:54

Re: Bezsenność?

19 maja 2015, 15:52

niestety niedobór magnezu powoduje wiele problemów i złe samopoczucie. często nie zdajemy sobie z tego sprawy. więcej o tym można poczytać w sieci np. na http://www.magnefar.pl/?page_id=3053 ale ważne jest żebyśmy pamiętali o tym, że magnez należy brać regularnie. nie wystarczy raz na czas zwiększoną dawkę bo to nie o to chodzi..

aanka91
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 16 cze 2015, 13:27

Re: Bezsenność?

25 sie 2015, 10:08

Leków na bezsenność jest sporo, ale działają one różnie na różne osoby - jednej osobie pomogą, innej nie, trzeba więc znaleźć odpowiedni. Od siebie na bezsenność polecam syntetyczne leki zawierające melatoninę, typu "Melatonina 5 mg LEK-AM" lub leki ziołowe (zawierające walerianę, czy chmiel). Stosując jednak leki nasenne wiedźcie, że choć niosą one sen, to nie leczą bezsenności.

joannamazurek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 96
Rejestracja: 26 lip 2015, 19:42

Re: Bezsenność?

23 wrz 2015, 21:36

bezsennosc? u mnie nie ma takich nocy.. spie na supermami poduszce po ciazy mi zostala, przed snem wietrze sypialnie... dodatkowo staram sie zawsze wyciszyc i nie ogladac tv przed snem

adol
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 21 paź 2015, 10:19

Re: Bezsenność?

21 paź 2015, 10:43

Ja mam ostatnio tyle na głowie, że ledwo przyłożę głowę do poduszki a już śpię :D jednak wiem, że bezsenność to ogromny problem, i czasem trzeba iść z tym do lekarza...

Awatar użytkownika
jocasta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 23 lut 2016, 11:37

Re: Bezsenność?

23 lut 2016, 14:40

ja miałam problem z bezsennością raz i to był koszmar, nigdy wcześniej nie przeżyłam czegoś równie wyczerpującego.
było to po maturze, czyli po okresie wyjątkowo wysokiego stresu i napięcia, co jest często wymieniane jako przyczyna wystąpienia bezsenności. nigdy nie miałam problemów z zasypianiem, tylko wstawaniem rano, a to i tak czasami, dlatego początkowo sądziłam, że to była jednorazowa sytuacja i że się nie powtórzy.
do szkoły nie musiałam chodzić więc organizm już się tak nie przemęczał, do wyników było trochę czasu więc wydawało się, że zdołałam odpocząć i nagle pojawiło się to, chyba w ramach opóźnionej reakcji na taki poziom stresu (jestem człowiekiem podatnym na niego). najpierw nie chciałam brać żadnych leków, bo zazwyczaj staram się odkładać ich stosowanie jak się tylko da, w obawie przed uzależnieniem albo przyzwyczajeniem organizmu do ich działania, dlatego się męczyłam jakieś 2 tygodnie, zanim poszłam po rozum do głowy. na szczęście miałam wakacje więc moje ciągłe zmęczenie nie odbiło się na wynikach w szkole itd., ale coraz bardziej mi to doskwierało. w końcu sięgnęłam po preparaty zawierające melisę (tabletki, na krótko herbatki), rzadziej leki z lawendą czy kozłkiem lekarskim, na uspokojenie i wyciszenie, w wyjątkowej sytuacji na pomoc przyszła mi oferta sklepu internetowego apteki położonej najbliżej mnie, czyli Melissy, a dokładniej https://www.apteka-melissa.pl/kategoria ... e,804.html, która przy okazji miała najkorzystniejsze ceny. oczywiście w zależności od dawki i typu substancji efekty były różne, ale dopiero dzięki nim zaczęłam zasypiać na chociaż parę godzin, aż wreszcie wróciłam do normalnego trybu spania.
na razie to się nie powtórzyło, teraz to są pojedyncze przypadki, ale wystarczy wtedy jedna tabletka i po sprawie. staram się również trzymać swój stres na wodzy, żeby nie przeżywać już takich problemów.

innymi substancjami mającymi właściwości rozkurczowo-uspokajające mogą być też waleriana, chmiel zwyczajny, męczennica cielista, głóg, a z suplementów magnez, potas czy witamina C. dlatego polecam szukać leków z którymś z nich w składzie dla jak najlepszej skuteczności.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 11:12 przez jocasta, łącznie zmieniany 1 raz.

michalik
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 23 lut 2016, 17:52

Re: Bezsenność?

23 lut 2016, 18:05

Jeżeli problemy długo się utrzymują, to trzeba iść do lekarza. Bezsenność może doprowadzić do tragedii.

inga29
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2016, 09:46

Re: Bezsenność?

27 lip 2016, 09:30

Też miałam kiedyś kłopoty z zasypianiem i wiem jakie to może być męczące. Najlepiej wtedy spróbować wyciszyć się przed snem, posłuchać jakiejś relaksującej muzyki, wpuścić trochę świeżego powietrza na noc...a jak taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas to lepiej idź z tym do lekarza.

Weronika888
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 93
Rejestracja: 10 wrz 2016, 20:27

Re: Bezsenność?

17 lis 2016, 20:21

Jakby problemy nie ustępowały to polecam też zbadać mieszkanie pod kątem żył wodnych, może to one są winowajcą. Jakby tak było, to odpromiennik bio info creatos powinien sobei z tym poradzic.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Bezsenność?

07 wrz 2017, 20:05

Żeby ułatwić sobie zasypianie nie oglądaj tv na co najmniej godzinę przed planowanym zaśnięciem, nie bierz do łóżka smartfona, a w poważniejszych przypadkach poratuj się nervomixem i powinno być dobrze :) Dobre są też spacery, takie w miarę regularne, żeby dotleniać organizm.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość