kirac4
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2015, 12:16

Re: Suchy kaszel

18 lis 2015, 13:05

Jeżeli nie wie się, jaki mamy rodzaj kaszlu warto kupić uniwersalny syrop.

Justys91
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2015, 16:24

Re: Suchy kaszel

20 lis 2015, 16:27

Ja zawsze posiadam awaryjnie Dicotuss Baby. Ten syrop właśnie działa na każdy rodzaj kaszlu a co ważne mogę podać go dziecku nawet w nocy. U nas tylko ten syrop się sprawdza i syn chce pić bo od innych się krzywi a ten ma bardzo przyjemny smak.

barbs
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 24 lip 2014, 15:15

Re: Suchy kaszel

29 kwie 2016, 08:58

Czasami suchy kaszel może być objawem alergii, sama niedawno miałam takie ataki suchego kaszlu, szczególnie rano i wieczorem i dopeiro po hitaxie fast przeszło i to dosyć szybko więc coś jest w tej nazwie ;), niestety na wiosnę alergicy mają najgorzej chyba, przynajmniej ja najgorzejs ię czuję, syn też ma teraz nawrót alergii i bez leków to by było cięzko.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Suchy kaszel

03 cze 2016, 14:57

Też słyszałam, że inhalacje są dobre, choć na razie jeszcze nie próbowaliśmy. Teraz też córka kaszle, już drugi tydzień, ale była przeziębiona. Myślę, czy nie kupić jej takiego syropu, który ma w składzie sok z czarnego bzu . Podawałyście kiedyś taki?

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Suchy kaszel

14 lip 2016, 15:51

Na suchy kaszel mnie pomaga zawsze miód, sam jedzony łyżeczką bądź woda z miodem. Leki przeciwkaszlowe raczej nie biorę, jeśli już to potem stawiam na leki wykrztusne, szczególnie tabletki http://fluimucil.pl/. Kaszel z nimi mija szybko.

Awatar użytkownika
xados
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2016, 14:38

Re: Suchy kaszel

15 lip 2016, 09:50

Czu u Was tez pojawia się suchy kaszel w lecie? Wydaje mi się że to wszystko za sprawą klimatyzacji, że to przez to mogę mieć problemy ze suchym kaszlem. Dodatkowo wysycha mi też śluzówka nosa. W biurze mam klimatyzację i w aucie, jak jest gorąco to klima leci na full :P Wiem, że to nie jest może, zbytnio mądre, ale co mam zrobić jak jestem zdecydowanie zimnolubna.

Brit
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 21
Rejestracja: 21 sty 2016, 00:00

Re: Suchy kaszel

11 wrz 2016, 15:36

Ten nocny kaszel u dzieci jest najgorszy. Mój mały jak chorował to zawsze była to najgorsza pora. Od pewnego czasu podaje mu Dicotuss baby na kaszel. Nie dość że szybko łagodzi kaszel w ciągu dnia to i można go nawet w nocy podawać.

Awatar użytkownika
Radek4921
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 16 wrz 2016, 19:51

Re: Suchy kaszel

08 paź 2016, 15:22

1) Należy nawilżać powietrze w domu. W tym celu można np. powiesić mokre ręczniki na kaloryferze.
2) Należy nawilżać błony śluzowe popijając często wodę lub wodę z miodem. Napoje powinny mieć temperaturę pokojowa lub być lekko ciepłe. Nawilżenie błony śluzowej gardła może poprawić także picie naparu z siemienia lnianego powlekającego ja ochronna warstwą.
3) Warto sięgnąć także po tabletki z propolisem, który działa antywirusowo i antybakteryjne. Dzięki temu zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji. Ataki suchego kaszlu stłumią leki z kodeiną i dekstrometorfanem. Kodeinę zawiera np. syrop sosnowy. Warto takie leki przyjmować wieczorem, by zahamować odruch kaszlu nocą. Uwaga kodeiny nie można zażywać długo, bo uzależnia! Męczący suchy kaszel hamują też leki przeciwhistaminowe I generacji, np. butamirat.

mortom1987
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2016, 09:01

Re: Suchy kaszel

29 gru 2016, 09:18

zrób badanie krwi, może to krztusiec ?

tysia
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2016, 12:44

Re: Suchy kaszel

29 gru 2016, 12:49

Jeśli chodzi o kaszel suchy czy też mokry to mnie pomaga dicotuss. Dzisiaj jest trzeci dzień od stosowania i praktycznie jest po kaszlu. Jeszcze tylko katar muszę podleczyć i będę mogła wyjść juz spod kołdy :)

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość