Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Spłata kredytu w walucie

06 lis 2015, 13:56

Ktoś z Was spłaca kredyt w walucie? Skąd bierzecie środki? Tzn. gdzie wymieniacie złotówki? Interesują nas franki. Nie jest to duża kwota miesięcznie, ale mimo wszystko nawet tych kilka groszy różnicy na jednym franku dałoby tych kilka dyszek oszczędności na miesiąc. Jak to u Was wygląda?

mpod
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 10 lis 2015, 15:25

Re: Spłata kredytu w walucie

10 lis 2015, 15:40

Sporo osób wymienia pieniądze w kantorach internetowych. Zazwyczaj kurs jest nieco korzystniejszy niż stacjonarnie.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Spłata kredytu w walucie

11 lis 2015, 14:58

Przez internet. Nawet przy małej kwocie można zaoszczędzić miesięcznie te kilkadziesiąt złotych. U nas to również jest niewielka suma. Gdzieś od dwóch lat walutę kupujemy poza bankami i kantorami na mieście, nawet walutę na wyjazd wakacyjny. Bo po co przepłacać? A poza tym tak łatwiej, nie traci się czasu i nie ma problemow z kupowaniem waluty w momencie kiedy kursy są atrakcyjne.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Spłata kredytu w walucie

13 lis 2015, 14:06

A gdzie konkretnie? I ile to kosztuje? Pytam o miesięczne opłaty, koszty operacji, ewentualnie jakieś inne. Czy coś takiego się pojawia?

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Spłata kredytu w walucie

16 lis 2015, 21:18

Tutaj masz namiary na kantor i od razu pokazane stawki, koszty, zobacz - https://ekantor.pl/jak-to-dziala/czas-i ... ransakcji/
Ogólnie to jest bardzo proste w obsłudze.Jedyne co robisz to zakładasz konto, a dalej to już wszystko masz ładnie i dokładnie opisane.
Ale jak czegoś nie rozumiesz to śmiało pisz.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Spłata kredytu w walucie

17 lis 2015, 13:53

Z tego co widzę, to konto jest całkowicie darmowe, nic się nie płaci za założenie i prowadzenie.
Dziś założę, wieczorem będę miała nieco czasu to sprawdzę jak to działa. Wygodnie byłoby to załatwiać przez internet. Nie lubię jeździć do centrum. Tłok, strata czasu, tak będzie mi łatwiej.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Spłata kredytu w walucie

18 lis 2015, 21:40

Za normalną wymianę waluty nic się nie płaci, nie ma prowizji. Być może są jakieś zaawansowane operacje, gdzie jakiś koszt się pojawia, ale ja ich nie znam.
Pod klasyczną wymianę waluty nic więcej nie będzie ci potrzebne.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Spłata kredytu w walucie

24 lis 2015, 14:02

Mam założone wszystko, spróbuję jak to działa. Znalazłam w sieci dwie inne osoby, które również tam wymieniają. Wygląda na to, że jest to bezpieczne. Wychodzi mi, że na jednej operacji powinno mi się udać zaoszczędzić te kilkadziesiąt złotych, a to już coś. Najważniejsze, aby faktycznie było w pełni bezpiecznie.

Obcasik44
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 148
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:58

Re: Spłata kredytu w walucie

25 lis 2015, 21:36

Bezpieczne to jest - zresztą w Polsce kantoru nie może prowadzić ktokolwiek - trzeba mieć na to papiery. Chyba zezwolenie, a może koncesję? Bez znaczenia. Ale akurat w sieci oczywiście warto weryfikować kim jest właściciel takiej strony, czy taka marka jest znana, bo to ma jednak kluczowe znaczenie.
Nie wymienia się środków w przypadkowej firmie.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 810
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Spłata kredytu w walucie

26 lis 2015, 13:59

Tak - już wiem. Zresztą - w kantorze na dobrą sprawę nie trzyma się pieniędzy, tylko się je wymienia, więc de facto nikt moich środków nie przetrzymuje. Tutaj wszystko jest dosyć dokładnie opisane w ramach faq - w sumie nie trzeba było pytać na forum - przygotowali odpowiedzi na każdy dylemat - zaczynajcie od tego.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość