Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Angielski w przedszkolu?

14 wrz 2015, 09:52

Nie wiesz o czym piszesz ;-) W Sowie dzieci większość dnia mają po angielsku, w domu głównie język polski i dzięki temu nasza córka tak się rozwija językowo. Uwierz mi, że śmiesznie to wygląda kiedy dziecko w wieku szkolnym potrafi mniej niż przedszkolak - szkoda tylko, że wcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy ;-)

KrolZabawek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2015, 12:28

Re: Angielski w przedszkolu?

22 wrz 2015, 13:39

Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na wysłanie dziecka do akademii językowej,więc pozostają dodatkowe zajęcia z angielskiego w przedszkolu,które moim zdaniem umiejętnie prowadzone-w noszą naprawdę bardzo wiele.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Angielski w przedszkolu?

06 paź 2015, 09:45

Zdaję sobie z tego sprawę, ale prawda jest taka, że zajęcia językowe na zasadzie 15 minut tygodniowo nic takiemu dziecku nie dadzą. Dopiero stałe obcowanie z językiem przynosi efekty - pisałam już o konkretnym przedszkolu.

Dreptaki
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 84
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:50

Re: Angielski w przedszkolu?

21 paź 2015, 10:48

Zajęcia językowe dla dzieci w przedszkolu,są teraz niemal standardem i podczas selekcji,wyboru danej placówki,kierujemy się również tym czy aby na pewno nasze dziecko będzie miało zapewnione dodatkowe zajęcia np: z angielskiego. U nas zajęcia odbywają sie kilka razy w tygodniu,nie jest to jedna sesja po 15 minut.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Angielski w przedszkolu?

28 paź 2015, 10:50

Zajęcia w Sowie prowadzone są tak, że faktycznie te dzieci się rozwijają. U naszej córki widać ogromny postęp - chwilami nas zadziwia, bo my danego słowa nie znaliśmy, a ona faktycznie je znała. Generalnie mieliśmy różne nastawienie do języka w przedszkolu, ale to była bardzo dobra decyzja i wiem, że będzie ona w szkole procentowała.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Angielski w przedszkolu?

03 lis 2015, 10:50

Oj, nie róbcie sobie jaj. Wiadomo, że wszystko postępuje, dzieci szybko się uczą, ale zanim faktycznie będą w stanie dużo mówić musi minąć trochę czasu. I jest to możliwe mając kilka godzin kontaktu z językiem dziennie, bo na pewno nie po kilkunastu minutach w tygodniu. A tak prowadzone są zajęcia w publicznych przedszkolach - przynajmniej w maluchach.

Smykolandia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 31 sie 2012, 14:57

Re: Angielski w przedszkolu?

04 lis 2015, 15:58

Jeżeli tylko mamy taką możliwość zapisać swoje dziecko do akademii na systematyczne zajęcia językowe,to czemu nie,uważam że to znakomita sprawa,im więcej styczności z językiem obcym tym szybciej to zaprocentuje w przyszłości i dziecku będzie łatwiej.

Awatar użytkownika
Tomia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2015, 00:17

Re: Angielski w przedszkolu?

18 lis 2015, 11:42

Niestety nie mam dobrego wspomnienia z nauki angielskiego w przedszkolu mojego dziecka. To były zajęcia dla grupy czterolatków. Najpierw była opcja taka, że za zajęcia zapłaci gmina, oczywiście szybko się z tego pomysłu wycofano i koszty przerzucono na rodziców. Cały rok nauki kosztował ponad 300 złotych. Nie zwolniono mnie z ani jednej złotówki, choć córka miała prawie 70% nieobecności ze względu na choroby. Efekt nauki jest żaden, ona zna jedną piosenkę, która zresztą bardzo kiepsko wymawia.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Angielski w przedszkolu?

18 lis 2015, 16:50

To najlepszy czas na naukę.

ewania
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 24 lis 2015, 13:33

Re: Angielski w przedszkolu?

26 lis 2015, 11:32

Nasze dzieci dorastają już w innej rzeczywistości. Generalnie w Europie edukacja dąży do internacjonalizacji i globalizacji, dzięki czemu dzieci idąc na studia już będą znały drugi język w takim stopniu, jakby był ich drugim ojczystym. Dzięki temu mogą studiować i pracować tam gdzie tylko zapragną. Jest to świetne założenie, szkoda że w Polsce w publicznych przedszkolach ta oferta edukacyjna jest jeszcze wciąż tak uboga...No ale trzeba być dobrej myśli:)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość