Awatar użytkownika
Witoslawa
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:46

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

29 lis 2015, 00:48

Właściwie to osoby, które drastycznie zmieniają tryb życia są bardzo podatne na urazy i tzw. przećwiczenie, które jest związane z obciążeniami stawów i mięśni. Trzeba pamiętać, że przy wysiłku fizycznym najważniejsza jest regularność. Nic dobrego nie przyjdzie z sytuacji,w której ktoś katuje się przez jeden czy dwa dni. Może warto zmniejszyć obciążenia i zwiększyć częstotliwość, np. zamiast dwa dni w tygodniu, trenujemy trzy albo cztery, ale nie tak długo i z mniejszymi obciążeniami. Z resztą dobrze by te z było, żeby ten wysiłek był skonsultowany z kimś kto się na tym zna.

Ewka32
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2016, 11:52

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

20 sty 2016, 11:55

Dziewczyny a jak sobie radzicie właśnie z przemęczonymi mięśniami, stosujecie jakieś maści ?
Mam z tym ostatnio problem po wizycie na siłowni, a nie chcę sobie robić za długich przerw bo wiecie jak to jest im dłuższa przerwa tym gorzej potem wpaść w rytm :)

soppiko88
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2016, 16:06

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

26 kwie 2016, 16:12

No jasne, że można, jak się nieprawidłowo robi ćwiczenia, jeżeli za bardzo obciąża się stawy, stosuje za duże obciążenie - różnie z tym bywa i przyczyn bywa mnóstwo.
Wtedy nietrudno o naciągnięcia, zakwasy, kontuzje, trzeba na to uważać.
Stosować najlepiej okłady, jeść produkty wspomagające kości i mięśnie i spożywać regularnie posiłki, by dostarczać organizmowi energii.
No i w przypadku kontuzji zrobić sobie dzień lub dwa odpoczynku.

angelia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2014, 14:49

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

07 paź 2016, 13:35

W moim przypadku bywają takie dni potreningowe, gdy mam zakwasy na brzuchu a w zasadzie prawie między żebrami :D Najgorsze też są zakwasy pod pachami, wtedy nic nie mogę zrobić w domu. Kupiłam nawet maść na bolące mięśnie i powiem Wam, że pomaga - Maść żywokostowa z apteczki dr. Popova. Co do bolących stawów, to trzeba przede wszystkim najpierw wzmocnić mięśnie, a dopiero potem ćwiczyć z obciążeniem. No i najlepiej zacząć ćwiczyć z kimś kto się na tym zna, bo możemy źle wykonywać niektóre ćwiczenia np. przysiady i rozwalić sobie kolana!

ineqs8
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2016, 10:42

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

19 paź 2016, 12:41

Oczywiście, ze można się przećwiczyc ponieważ jeżeli osoba ćwiczy na chama i juz nie może ale chce dalej to to nie ma sensu! Ćwiczmy tyle ile jesteśmy w stanie!

strefaodchudzania
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 sie 2016, 11:09

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

27 paź 2016, 15:34

Można się przećwiczyć... choć może to wydawać się całkowicie niemożliwe. Dlatego tak duże znaczenie ma to w jaki sposób i ile ćwiczymy.

Awatar użytkownika
tuska999
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2016, 18:30

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

30 paź 2016, 19:36

Jasne, że można się przećwiczyć, dlatego trzeba bardzo uważać i nie przesadzać z ćwiczeniami bo organizm też potrzebuję czasu na regenerację. Odpoczynek jest naprawdę bardzo ważny, a wręcz wskazany jeśli rzeczywiście zależy nam na zdrowiu i ładnej sylwetce. Ja sama kiedyś ćwiczyłam bardzo intensywnie, 6 razy w tygodniu i byłam zła, że jestem jakaś osłabiona a efektów też nie było jakiś rewelacyjnych. Teraz ćwiczę maks 4 razy w tygodniu, więcej też jem i przede wszystkim bardzo dobrze się czuję. Zmieniłam też rodzaj treningu, dawniej było to głównie Cardio, a teraz ćwiczę głównie siłowo, kupiłam sobie nawet ciężarki a niedługo zamierzam zapisać się na siłownię. Mówię wam dziewczyny nie ma co się bać jedzenia i ciężarów ;) Po paru tygodniach efekty murowane !

DagmaraKokosz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 11 paź 2016, 10:04

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

05 gru 2016, 14:01

Popieram - oczywiście, że można się przećwiczyć. Każdy trener i osoba trenująca o tym wie, dlatego też nie należy codziennie ćwiczyć na te same partie mięśni. Mięśnie potrzebują odpoczynku, by się zregenerować, a ponadto w wolnym od ćwiczeń dniu się budują! Ćwiczenie = zerwanie, odpoczynek = odbudowa większego i silniejszego.

Daniela
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 13:38

Re: czy mozna sie “przecwiczyc”?

14 mar 2017, 12:18

to zalezy, mysle że jednak nie, mozna byc bardzo zmeczonym, ale jezeli po takim ciezkim treningu nastepnego dnia bedziesz tez cwiczyc ale co innego to zobaczysz ze jednak mozesz. Bardziej to jest spadek motywacji niz sily bo organizm sie bardzo dobrze regeneruje. W Saturn Fitness staram sie co jakis czas zmieniac sobie zestaw cwiczen i chodzic na rozne zajecia bo sa w ramach karnetu wiec nie trzeba nic doplacac

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość