Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

28 lut 2015, 22:56

Ja własnie myślę o wakacjach i niesamowicie spodobały mi się oferty z Itaki NO LIMITS. To wczasy skierowane do osób aktywnych. Do tego dochodzą dodatkowe zniżki i pakiety gwarancyjne. Jak dla mnie wczasy sportowe to genialna sprawa.

manka30
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2015, 21:53

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

01 mar 2015, 23:15

Ja od zawsze marzę o podróży do Chin. Niestety taka wycieczka na chwilę obecną jest dla mnie za droga. Ale kiedyś na pewno się tam udam:)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

03 mar 2015, 15:37

Ja własnie myślę o wakacjach i niesamowicie spodobały mi się oferty z Itaki NO LIMITS. To wczasy skierowane do osób aktywnych. Do tego dochodzą dodatkowe zniżki i pakiety gwarancyjne. Jak dla mnie wczasy sportowe to genialna sprawa.
Brzmi jak coś dla mnie. A jakie aktywności mają? Jakie kierunki? :)

aaniakkk
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:07

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

25 wrz 2015, 16:24

Moim marzeniem jest Dominikana i Seszele. Jakkolwiek ten pierwszy kierunek zapewne kiedyś odwiedzę, tak drugi raczej jest nieosiągalny ze względu na cenę :D

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

27 wrz 2015, 03:54

Warto odkładać na spełnienie takich marzeń. Skoro Seszele są póki co nieosiągalne, zawsze możesz zacząć od Dominikany. Zobacz jaka fajna oferta http://www.itaka.pl/wczasy/dominikana/p ... 4&adults=2, a do niej masz jeszcze przecież zniżki i gwarancje przy wcześniejszej rezerwacji. Jak by to dobrze ograć - nie musi wyjść drogo jak na taki kierunek. Ja bym spróbowała zmierzyć się z tym marzeniem, wiesz? :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Cilinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2015, 19:35

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

28 wrz 2015, 16:41

Moim największym marzeniem to chyba wybrać się do Hiszpanii dokładnie do Madrytu wielu moich znajomych tam było jak słyszę te opowiadania to aż mnie skręca. Więc chyba to jest moje największe marzenie tak na dwa tygodnie się wybrać . Na razie byłam w Chorwacji i Turcji powiem wam że mega tam mi się podobało byłam tam tydzień a raz 2 tygodnie jednak tyle wystarczy żeby odpocząć. A największym marzeniem to hawaje ale raczej nie do spełnienia. Jak to mówią o swoje marzenia warto walczyć i trzeba walczyć inaczej życie nie ma sensu.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

29 wrz 2015, 13:25

ja bym wybrała się do Japonii. Kraju kwitnącej wiśni. Zawsze podobała się mi ich kultura. Może kiedyś się uda :) Główny szlak świętokrzyski Gołoszyce - Kuźniaki, 105 km, kolor czerwony (PTTK Oddział Świętokrzyski w Kielcach)
Gołoszyce - Góra Truskolaska - Góra Wesołówka - przełęcz Karczmarka - Góra Szczytniak - Przełęcz Jeleniowska - Góra Jeleniowska - Paprocice - Kobyla Góra - Trzcianka - Łysa Góra (Święty Krzyż) - Przełęcz Hucka - Podlesie - Kakonin - kapliczka św. Mikołaja - Łysica - Święta Katarzyna - góra Wymyślona - góra Radostowa - Ameliówka - góra Dąbrówka - góra Klonówka "Wielki Kamień" - góra Klonówka - Masłów Stara Wieś - Biała Góra - Dąbrowa - Dąbrowa Łąki - góra Krzemionka - Tumlin - góra Grodowa - Tumlin Podgrodzie - góra Wykień - góra Kamień - Miedziana Góra - Porzecze - góra Barania - Widoma - góra Siniewska - góra Perzowa - Kuźniacka Góra – Kuźniaki
Jaskinia Raj odkryta została we wrześniu 1964 roku przez uczniów Technikum Geologicznego z Krakowa. Otwarcie jaskini nastąpiło w czerwcu 1972 roku. Wspaniała szata naciekowa stawia jaskinię Raj w rzędzie najpiękniejszych jaskiń Polski.Rezerwat częściowy, pow. 7,76 ha, utworzony w 1968 roku. Miejscowość Chęciny. Dojście znakowanym szlakiem koloru czerwonego: Chęciny MPK, PKS - Góra Zelejowa - Zelejowa - Czerwona Góra - jaskinia Raj (8 km) - Zgórskie Góry - Kielce Białogon - Kielce Karczówka (18 km). Cel ochrony: "Zachowanie ze względów naukowych, dydaktycznych, turystycznych i krajobrazowych wychodni wapieni dewońskich wraz z rozwiniętą w nich jaskinią krasową "Raj", posiadającą najbogatszą z dotychczas odkrytych w Polsce jaskiń szatę naciekową oraz namuliska zawierające cenne warstwy kulturowe".Na podstawie badań naukowych stwierdzono, że przed 40 tysiącami lat jaskinię zamieszkiwał człowiek neandertalski.
Góry świętokrzyskie pod względem pokrywającej je szaty roślinnej należą do dwóch okręgów geobotanicznych (Łysogórskiego i Chęcińskiego) wchodzących w skład Krainy świętokrzyskiej , która swym zasięgiem obejmuje także tereny przyległe. W okręgu Łysogórskim na jałowych, chłodnych i wilgotnych, a zarazem ubogich w wapń glebach zachowały się kompleksy leśne w mało zmienionej przez człowieka formie. Wyróżniają się tu dwa główne zespoły leśne: najlepiej zachowany w Polsce bór jodłowy i las jodłowo - bukowy. Są to zespoły typowe dla regla dolnego, który tu zaczyna się od wysokości ok. 320 m n.p.m. W jedlinach gatunkiem dominującym jest jodła pospolita występująca niekiedy z niewielka domieszka świerka i buka. W warstwie krzewów oprócz podrostów tych drzew rośnie masowo dziki bez koralowy, a runo bogate jest w paprocie. W lasach jodłowo - bukowych oprócz tych drzew występuje domieszka jawora, lipy, klonu i graba. W runie występują żywiec gruczołowaty, paprotnik kolczasty itp. Na gołoborzach rośnie charakterystyczna roślinność mchów, watrobowców i porostów. W szerokich dolinach występują bory sosnowe. Dabrowy występują tu rzadko. Grady występują tylko wtórnie po zniszczeniu lasów jodłowo - bukowych. W subregionie Chęcińskim na podłożu wapiennym dominują wielkie połacie lasów mieszanych i liściastych złożone przeważnie z buków, lip, jaworów.Dwupiętrowy system roślinności wyróżnia Góry świętokrzyskie od sasiednich terenów, a także wpływa na to, że w faunie występują liczne gatunki górskie i borealno - górskie . I tak osobliwością strumieni jest wypławek katogłowy - robak z rodziny wirków żyjących tylko w górskich potokach. Reliktowymi gatunkami sa tu ślimaki z rodziny swidrzyków. Z owadów licznie występują biegacze a także dwa chronione gatunki tęczników, spotkać można także kozioroga dębosza. Występują tu także motyle: paź królowej, paź żeglarz i zmierzchnica trupia główka. Z najpospolitszych płazów możemy spotkać traszki, jaszczurkę żyworodna oraz padalce. Stwierdzono tu ponad 164 gatunki ptaków. Gnieżdżą się tu między innymi orzechówki i pliszki górskie. Spośród ssaków występuje: ryjówka malutka, lis, borsuk, kuna leśna, łasica. Z tak zwanej zwierzyny grubej występuje sarna, dziki, jelenie i łosie, w ostatnich latach sprowadzono tu także bobry.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:44 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

kinga9
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 22 lip 2015, 20:48

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

03 gru 2015, 20:31

ja uwielbiam Polskę i spędzać wczasy na wsi na Kaszubach, które są z pewnością jednym z najpiękniejszych obszarów Polski. Poza granicami jest kilka miejsc, które chciałabym zobaczyć, ale przerażają mnie koszty takich wczasów, no i mam małe dzieci, które nie nadają się na wielogodzinne podróże. Znacznie bardziej lubimy kontakt z naturą,

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

04 gru 2015, 10:56

Marzy mi się Islandia.

ania404
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2015, 14:55

Re: Gdzie chcialybyście się wybrać? :)

10 gru 2015, 14:58

A ja zawsze chciałam wybrać się na Martynikę:)

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość