Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Ślady na stole

12 lis 2015, 15:32

Cześć Wam. Moje kochane dziecko malowało sobie na stole flamastrami i markery przebiły się przez kartkę zostawiając okropne ślady. Nie idzie tego usunąć żadnym środkiem, którego próbowałam. może coś polecicie???? Jak pomyślę że mam kupować nowy to mnie krew zalewa……..

EkspertBondex
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 kwie 2015, 11:07

Re: Ślady na stole

23 lis 2015, 16:49

Cześć!

Dzieci to wielki skarb i pocieszenie, jednak czasem trzeba się napracować, by zredukować efekty ich zabawy. :) Czy stół jest drewniany? Jeśli tak, i zabrudzenia nie dają się usunąć tradycyjnymi środkami, to myślę, że nieunikniona będzie renowacja całego stołu. Jeżeli stół jest lakierowany, to należy przetrzeć jego powierzchnię papierem ściernym lub szlifierką, usunąć w ten sposób zabrudzenia po flamastrach. Następnie trzeba polakierować go ponownie. Jeśli zależy Ci, by zrobić to szybko i sprawnie, to polecam lakier Bondex Universal. Dzięki łatwości w użyciu zaoszczędzisz masę czasu i wykonasz pracę wygodnie. Preparat ochroni Twoje drewno na przyszłość przed szkodliwym działaniem zewnętrznym, a także podkreśli naturalny rysunek powierzchni.

Jeżeli Twój stół jest pomalowany farbą, to najpierw należy się jej pozbyć używając specjalnego środka – Bondex Usuwacz Uniwersalny. Po nałożeniu preparatu należy odczekać od 5 do 15 minut, a następnie starą powierzchnię usunąć przy użyciu szpachelki lub miękkiej metalowej szczotki. Następnie trzeba umyć drewno, również przy użyciu twardej szczotki i przed nałożeniem nowej warstwy farby poczekać aż wyschnie. Kolejnym krokiem jest pomalowanie drewna na nowo. Polecam Ci użyć emalii akrylowej Bondex Acrylic Enamel. Poza oferowaną szeroką paletą kolorów (aż 17 różnych odcieni), preparat posiada dużo funkcji ochraniających drewno przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych (woda, promieniowanie UV).

Liczę, że prace zakończą się sukcesem i kolejne renowacje nie będą potrzebne jeszcze przez długi czas! :)

Celina
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 182
Rejestracja: 19 lis 2013, 21:52

Re: Ślady na stole

30 gru 2015, 11:42

Muszę wypróbować tą metodę:)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość