karla33
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 97
Rejestracja: 27 kwie 2014, 22:46

Re: dom w 3 miesiące

22 cze 2015, 14:00

3 miesiące, to taki dosyć krótki termin. Raczej chyba nie da się tak szybko wybudować domu. Chyba, że zdecydujemy się na gotowy projekt http://www.e-domy.com.pl/domy_pietrowe.html zamiast zlecać przygotowanie takiego według własnego pomysłu. Tak czy inaczej trzeba załatwić różne pozwolenia, wiec 3 miesiące, to chyba za mało.

Awatar użytkownika
CrazyCat
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 239
Rejestracja: 14 paź 2014, 10:34

Re: dom w 3 miesiące

03 lip 2015, 10:26

Jeśli macie pieniądze to nic nie stoi na przeszkodzie aby wybudować dom własnie w 3 miesiące. Razem z męzem wybudowlaliśmy w 4 miesiące czyli też bardzo szybko.Również z uwagi na to,że domek jest bardzo mały.

Zdecydowaliśmy się na ten projekt:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-Cal ... opisogolny

Nowoczesny dom Calineczka z pracownik Archeton. Jesteśmy zadowoleni bo koszta pokryły się z kosztorysem. Nie mielismy tam żadnych przykrych niespodzianek przy budowaniu.
Obrazek

Rosanto
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 24
Rejestracja: 16 lip 2015, 11:36

Re: dom w 3 miesiące

16 lip 2015, 14:18

Moim zdaniem domu nie powinno się budować w 3 miesiące na czas tylko lepiej poświęcić na to więcej uwagi oraz czasu tak aby dom faktycznie był stabilny,solidny na lata. To moim zdaniem główny priorytet.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: dom w 3 miesiące

14 sie 2015, 23:30

Dom w 3 miesiące? Jakoś w to nie wierzę...

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: dom w 3 miesiące

31 gru 2015, 18:19

Da się postawić dom w 3 miesiące ale trzeba mieć sporo kasy i dobrą ekipę. ja bym jednak nie ryzykowała bo nie sądzę żeby ten dom był solidny... My w tym roku zakończyliśmy pierwszy etap budowy. Po nowym roku zacznie się wykańczanie. Myślę nad skontaktowanie się z tą trójmiejską firmą - http://www.urbodomus.pl/ Wyczytałam że projektują i wykańczają wnętrza a mi właśnie na takiej ekipie zależało. Nie chce mi się zatrudniać osobno projektanta i ekipy remontowej.

blair
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 sty 2016, 11:50

Re: dom w 3 miesiące

07 sty 2016, 12:39

W trzy miesiące nie da się postawić domu, który będzie się nadawał do zamieszkania. Chyba rok to niezbędne minimum.

gorzkakostka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2018, 13:02

Re: dom w 3 miesiące

06 sty 2019, 23:22

Wydaje mi się, że to trochę za mało czasu :P Ale jak będziecie myślec nad oszczędnościami, to w perspektywie długoterminowej sprawdza się panele fotowoltaiczne. My mamy od oze-biomar i powiem wam, że mega!

cropecka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 29 lis 2018, 21:03

Re: dom w 3 miesiące

06 mar 2019, 22:19

Jeżeli wybierzemy dom o konstrukcji drewnianej to oczywiście, że możemy go postawić w 3 miesiące. Znajomi taki dom szkieletowy budowali i wygląda na solidny i wytrzymały. Największym zaskoczeniem jakie mnie spotkało gdy mi go pokazywano to wybór pokrycia dachowego. W trakcie budowy zmienili bowiem blachodachówkę na dachówke ceramiczną. Wybrali nową Simplę od Creatona. Muszę przyznać, że dzięki tej zmianie dach wygląda okazale i zyskał nie tylko na wyglądzie ale również na wytrzymałości.

kamik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2018, 19:58

Re: dom w 3 miesiące

06 kwie 2019, 21:18

Trzy miesiące to realny termin na wybudowanie domu. Oczywiście w technologi drewnianej, a w szczególności z bala. Upatrzyłam sobie taki dom dla siebie w Natur Eko Dom. Jest to firma z mazur budująca z lokalnego materiału jakim jest bal sosny mazurskiej. Domy ich są przepiękne, klimatyczne i wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

mkubacka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 06 maja 2019, 12:14

Re: dom w 3 miesiące

06 maja 2019, 12:26

Ja jestem zwolennikczą tego, że po każdym etapie warto dać trochę czasu dla budynku :) NIc na łapu capu

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość