Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

03 gru 2015, 12:26

Doskonale Cie rozumie, bo sama nie lubię niezagospodarowanych przestrzeni - salon ma sprawiać wrażenie przytulnego i być przede wszystkim funkcjonalny. Niestety łatwo jest przesadzić z jego wystrojem, za sprawą zbyt dużej ilości mebli, dodatków a nawet obrazków na ścianie. Ja podobny problem rozwiązałam za pomocą lampy podłogowej. Wybrałam ciekawy model, który pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również wykorzystywany jest do oświetlenia wybranego obszaru salonu ( u nas miejsce wypoczynku). Wybór lamp jest ogromny, ja swoją znalazłam na stronie magiaswiatel.pl. Lampa ma bardzo prosty kształt i świetnie zgrała się z całym pomieszczeniem.

kasiasi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 07 gru 2015, 21:59

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

16 gru 2015, 12:38

Też mi się podoba ten salon. Według mnie bardzo dużą rolę odgrywa dywan, który pomieszczenie robi miłe i przytulne. Moja rodzinka ma już sprawdzony sklep http://sklep24.dywanywitek.pl/ i kupuje tam dywany. Też fajnym pomysłem są fototapety które ożywią salon ale to każdy musi według uznania.

blair
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 sty 2016, 11:50

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

07 sty 2016, 12:29

Zależy jakie masz upodobania. Jeżeli totalnie nie masz pomysłu, jak go urządzić, zawsze możesz zaangażować do pomocy projektanta wnętrz.

Awatar użytkownika
mama_muminka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2010, 21:01

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

12 sty 2016, 22:53

Mnie się mega podobają takie zdjęcia drukowane na płótnie, jak tutaj:
Obrazek Obrazek
Oczywiście to najlepsze rozwiązanie dla zgranych rodzin, które nie wstydzą się swoich uczuć - jakkolwiek to nie zabrzmiało ;)
Ostatnio pytałam o coś takiego w drukarni i powiedzieli, że jest to bardzo trwałe i niedrogie rozwiązanie. Nazywa się płótno canvas i jest jak płótno artystyczne. Na pewno można zamówić tutaj: http://graffiko.eu/ ale pewnie w innych drukarniach też mają. Tak jak w Stanach jest bardzo popularne, to u nas jest to jeszcze coś oryginalnego i niezbyt często spotykanego w domach.

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

13 sty 2016, 11:59

Kupić meble:)

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

13 sty 2016, 12:07

To na pewno. Myślę jednak, że jeśli chodzi o ściany, to ramki ze zdjęciami lub plakatami to dobry pomysł.

ossi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 184
Rejestracja: 26 mar 2015, 08:06

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

25 sty 2016, 13:47

dywan zdecydowanie pomoże zapełnić pokój i stworzy fajny klimat :) ja też nie chciałam ale jak położyłam takiego shaggiego jak tu mają http://www.brw.com.pl/dywany/ to zmieniłam zdanie :) dzieciaki uwielbiają leżeć na dywanie i oglądać telewizje. Jedynym problemem jest odkurzenie tego dziada bo jak nakruszą chrupkami to umarł w butach :)

magdaakos
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:08

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

08 mar 2016, 12:16

Piękne są te zdjęcia na płótnie! Muszę się zorientować, czy jest to duży koszt.

braaap
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 180
Rejestracja: 05 gru 2014, 15:47

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

07 kwie 2016, 08:40

Ja akurat jestem osobą, która lubi takie puste i przestronne przestrzenie. Mój salon ma ok 35m2, a znajduje się w nim tylko kanapa , stolik, komoda i telewizor. Teraz chcę pozmieniać trochę w salonie, bo stwierdziłam, że jedna kanapa to za mało i chcę zmienić tą co mam i dokupić dwie takie same. Zależy mi na tym, żeby były rozkładane, bo często ktoś ze znajomych zostaje u nas na noc. Myślałam o jednych z tych http://florimeble.pl/183-kanapy-rozkladane . Jak myślicie które z nich będą najodpowiedniejsze?

Awatar użytkownika
DankoMatteo
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2016, 09:24

Re: Pusty "salon" co z tym zrobić?

25 kwie 2016, 09:36

Ładnie wyglądają dobrze dopasowane firany do salonu, można ożywić wnętrze albo nadać mu trochę innych charakter. Ja lubię co jakiś czas przearanżować pomieszczenie, teraz na wiosenną modłę, mam białe firany haftowane w zielone listki :)

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość