18 sty 2016, 15:29
Wszystko zależy od gustu. Nie każdemu będzie się podobało to samo. :) Jeśli interesujesz się elektroniką, a w szczególności elektroniką analogową, to dobrze trafiłeś. Mam nadzieję, że znajdziesz tu informacje, których szukasz. Nie opuszczaj więc tej strony. Masz do dyspozycji 8 głównych działów tematycznych oraz forum dyskusyjne. Wszystko to jest dostępne z poziomu menu widocznego powyżej na każdej otwieranej stronie. Tutaj będę umieszczał krótkie informacje o nowych materiałach umieszczanych ostatnio w poszczególnych działach tematycznych. Zapraszam więc do korzystania z zasobów tego serwisu.
Wykonujemy naprawy pogwarancyjne wszystkich marek telewizorów LCD, LED oraz Plazma. Posiadamy duży zasób podzespołów oraz oprzyrządowanie niezbędne do wykonania szybkich i profesjonalnych napraw. Większość usług wykonywanych jest w domu u klienta co skraca czas naprawy i obniża koszty usługi. Ponadto zarówno w telewizorach LCD jak i Plazma stosowane są komponenty BGA wymagające specjalistycznego sprzętu. Jako nieliczni na rynku jesteśmy przygotowani na takie rozwiązania techniczne. Posiadamy maszyny do lutowania w technologii BGA niemieckiej firmy Martin, maszyny do reballingu oraz jako jedyny serwis w Polsce profesjonalny endoskop do diagnozy w postaci endoskopowej inspekcji połączeń lutowanych ukrytych pod obudowami komponentów BGA.Dzięki temu urządzeniu proces związany z lutowaniem lub reballingiem BGA przeprowadzany jest tylko gdy zachodzi taka potrzeba a klient nie płaci za pomyłkę serwisanta związana z postawieniem błędnej diagnozy. No właśnie, przecież sama teoria nie wystarczy i nie da efektów w postaci opanowania umiejętności pisania programów. Trzeba więc zaopatrzyć się w programy, które umożliwią i ułatwią naukę. Potrzebny jest więc kompilator i środowisko uruchomieniowe. W przypadku języka BASCOM, to dla procesorów AVR będzie to kompilator BASCOM-AVR, który jest kompilatorem i jednocześnie środowiskiem uruchomieniowym z wbudowanym symulatorem Komponenty BGA połączenia lutowane mają ukryte pod obudowami są więc one nie widoczne dla serwisanta gołym okiem. Inspekcja rentgenowska nie pokaże nam sytuacji związanej z nieodpowiednim zwilżeniem stopu, nie do wychwycenia będzie również brak połączenia w przypadku nieprawidłowo odparowanego topnika. Jedynie endoskopowa inspekcja połączeń BGA w przypadku tego typu napraw ma praktyczne zastosowanie. Wszystkie złożone naprawy wykonujemy w następującym zakresie usług: Pierwszym odruchem było szukać informacji w internecie, tu okazało się, że przeważają materiały w języku angielskim, co może stanowić pewną trudność dla nie znających biegle języka. Ja wolałem poszukać źródeł w języku polskim. Aby poznać budowę mikrokontrolerów AVR kupiłem książkę "Mikrokontrolery AVR w praktyce" J. Dolińskiego, również świetną książką dla początkujących może być "Zrozumieć małe mikrokontrolery" J.M. Sibigtroth - wprawdzie omawia ona zagadnienie w oparciu o mikrokontrolery Motoroli z serii M68HC05 ale jest godna uwagi.
naprawy zasilaczy oraz różnego rodzaju przetwornic, naprawa inwerterów lub wymiana w przypadku braku możliwości naprawy, wymiana przetworników cyfrowo/analogowych, wymiana procesorów, komponentów BGA, reballing oraz endoskopowa inspekcja komponentów BGA, programowanie procesorów oraz e-epromów, naprawy elektronik matryc lub wymiana w przypadku braku możliwości naprawy, wymiany lamp w matrycach, naprawy wszelkiego rodzaju taśm, przewodów sygnałowych lub wymiany w przypadku braku możliwości naprawy. przeglądy okresowe telewizorów medycznych oraz przemysłowych, regeneracje telewizorów medycznych oraz przemysłowych Wszystkie wymienione uszkodzenia usuwamy z największą starannością i dbałością o powierzony nam sprzęt przez klienta. Naszą Firmę tworzą przede wszystkim ludzie z pasją dla których ta praca to przede wszystkim przyjemność. Dodatkowym atutem są umiejętności zdobyte w takich międzynarodowych koncernach jak ASUS GIGABYTE oraz MSI. Nasi Serwisanci posiadają międzynarodowe certyfikaty IPC dzięki czemu mają Państwo pewność ,że dysponujemy wiedzą w nowatorskiej dziedzinie lutowania SMD, BGA, uBGA, CSP, FLIP CHIP i nie uczymy się na sprzęcie powierzonym przez klienta, a usługi wykonywane w naszej firmie są na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie naprawy wykonujemy w naszej firmie i jako nieliczni na rynku nie podzlecamy usług innym firmom. Dzięki temu między klientem końcowym a serwisem nie ma pośredników, co ma znaczący wpływa na cenę usługi.
Zobacz czym się różnią telewizory LCD, LED i Plazmy. Czy warto dopłacać za 3D? Jakie technologie są obecnie stosowane w telewizorach? Jaki telewizor kupić? Wiele osób nie wie na co patrzeć przy wyborze telewizora. Niektórzy chodzą po sklepach i przyglądają się wyświetlanym obrazom, inni z kolei czytają recenzje użytkowników i specyfikacje sprzętu. Jeszcze inni wolą poprosić o poradę sprzedawcę. Wszystkie te wysiłki okażą się jednak zbyteczne, jeśli ani recenzje, ani sprzedawca nie dadzą nam odpowiedzi na pytanie "jaki telewizor będzie najlepszy do mojego domu?" Zanim zaczniemy dopasowywać parametry, powinniśmy się zastanowić, jaki telewizor kupić. Jest w czym wybierać, gdyż na sklepowych półkach znajdziemy ekrany plazmowe, LCD, LED, OLED, CRT, projektory DLP oraz nowoczesne telewizory laserowe Już na samym początku można wykluczyć CRT do oglądania telewizji, gdyż zajmują dużo miejsca, a przy tym nie są zbyt energooszczędne. Dodatkowo wydzielają dość dużą ilość szkodliwego promieniowania, przez co niszczą wzrok szybciej niż inne ekrany. Oczywiście, te dzisiaj już archaiczne telewizory mają również kilka zalet w porównaniu z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. Są to: najszerszy kąt widzenia bez utraty jasności oraz największa liczba odcieni prezentowanych kolorów.
Projektory DLP są ciekawym rozwiązaniem. Obraz przechodzi płynnie z częstotliwością 60 Hz. Niestety, póki co nie jest on jeszcze dostatecznie zadowalający. Największy problem sprawia projektorom wyświetlanie czarnego koloru, wydaje się on szary i rozmyty. Być może technologia zostanie jeszcze dopracowana, ale obecnie, jeśli tylko zależy nam na jakości, lepiej zwrócić się w stronę bardziej klasycznych konstrukcji.
Ekran plazmowy, Wynaleziony w 1964 roku ekran plazmowy charakteryzował się lepszą ostrością obrazu i wymogiem mniejszej częstotliwości jego odświeżania, jednak pod koniec lat 70. wyparty przez udoskonaloną wówczas technologię produkcji ekranów kineskopowych. Sprzedaż pierwszych telewizorów plazmowych rozpoczęła firma Pioneer w roku 1997, a rozwój tej technologii wyhamowany został w latach 2004 - 2005 przez tańsze ekrany LCD. Zasada działania wyświetlaczy plazmowych. W miniaturowych komorach znajduje się mieszanina gazów szlachetnych (najczęściej neon i ksenon) w stanie plazmy. Gazy te po zjonizowaniu emitują fotony światła ultrafioletowego, które po spotkaniu z wastwą luminoforu (podobnie, jak w ekranach CRT), otrzymują postać światła widzialnego przez ludzkie oko. Podobnie jak w innych technologiach, za wyświetlanie pełnej gamy barw odpowiadają umieszczone na matrycy ekranu kolorowe punkty luminoforu: czerwony, zielony, niebieski.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:40 przez
Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.